Energa Wybrzeże przegrało po karnych z MMTS. Wielki niedosyt w Kwidzynie

3 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Adrian Kondratiuk rzucił osiem bramek, a następnie jako jedyny z gdańszczan wykorzystał rzut w serii karnych. Niestety, gdańszczanie przegrali w Kwidzynie. Adrian Kondratiuk rzucił osiem bramek, a następnie jako jedyny z gdańszczan wykorzystał rzut w serii karnych. Niestety, gdańszczanie przegrali w Kwidzynie.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża przegrali w rzutach karnych 1:4 na wyjeździe MMTS Kwidzyn, w regulaminowym czasie było 26:26 (9:14). Gdańszczanie przegrywali już nawet różnicą sześciu bramek, ale odwrócili losy meczu dzięki serii pięciu trafień w drugiej połowie. Odbili prowadzenie, ale w ostatnich sekundach pozwolili rywalom na wyrównanie.

MMTS: Dudek, Szczecina - Adamski, Grzenkowicz, Guziewicz, Janiszewski, Krieger 5, Kryński 4, Landzwojczak, Nogowski 2, Orzechowski 1, Ossowski, Peret 3, Potoczny 8, Przytuła 3, Rosiak

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Frańczak 1, Gajek 3, Janikowski 1, Komarzewski 4, Kondratiuk 8, Papaj 2, Prymlewicz, Oliveira, Salacz 2, Sulej 3, Wróbel 1

4:1 Krieger

Dla gdańszczan mecz w Kwidzynie był pierwszym po przerwie w rozgrywkach PGNiG Superligi. W spotkanie weszli fatalnie, bo w 7. minucie za uderzenie w twarz Adriana Nogowskiego czerwoną kartką ukarany został Wojciech Prymlewicz, a po 13 minutach MMTS prowadził już 8:2.

Zespół do odrabiania strat próbował prowadzić Adrian Kondratiuk, którego występ z powodu urazu stał wcześniej pod znakiem zapytania. Kapitanowi udało się dopiero po zmianie stron. Wybrzeże zaskoczyło i w 5 minut zniwelowali straty doprowadzając do wyniki 17:17.

MMTS odzyskał prowadzenie, ale na chwilę. Na 5 minut przed końcem spotkania gdańszczanie przeważali 25:22 i wydawało się, że Wybrzeże na dobre odwróciło losy meczu. Bramki Nogowskiego i Michała Potocznego w ostatnich minutach doprowadziły jednak do remisu i konkursu rzutów karnych.

W nich dla gości trafił tylko Kondratiuk. Rzut Piotra Papaja obronił Bartosz Dudek, a Paweł Salacz trafił w poprzeczkę. Po ambitnej pogoni gdańszczanie muszą zadowolić się zaledwie punktem.

Wyniki 16 kolejki

• PGE Vive Kielce - ARKA GDYNIA 38:25 (20:12)
  • MMTS Kwidzyn - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 26:26 (14:9, k. 4:1)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 22:26 (11:13)
  • Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 22:28 (11:12)
  • Azoty Puławy - Stal Mielec 35:20 (21:8)
  • Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 29:21 (18:11)
  • Piotrkowianin - Gwardia Opole 23:25 (9:14)

Opinie (8)

• Brawo za walkę do końca

• 15 3

• Znowu w kuper (2)

jaka to różnica czy po walce czy bez, punktów nie ma i tyle.

Panie trenerze Lijewski.
    Czy Pan jako bardzo doświadczony zawodnik i w mniejszym stopniu doświadczony trener, jest w stanie opracować i wdrożyć zagrywkę pod Wróbla i Adamczyka, tak aby kończyli akcje rzutem po jednym kroku a nie wdawali się w przepychanki i udowadniali przeciwnikowi że nie ustępują im siłą. ? Piłka ręczna jest grą w dużym stopniu opartą na sile i szybkości , i łatwiej jest prowadzić destrukcje niż konstruować misterne a jednocześnie skuteczne ataki. Tam gdzie spotyka się w walce dwóch "siłowszczyków" najczęściej wygra ten , który jest silniejszy lub bardziej inteligentny . Niech Pan nie liczy że będą to Adamczyk i Wróbel. Oni mają "przemówienie " w ręku i to trzeba umieć wykorzystać . A to jest rola trenera, jeżeli sami nie potrafią skorzystać ze swoich walorów i poszukują dziwacznych rozwiązań biegając w poprzek boiska, po drodze walcząc z 2-3 obrońcami.. !!!!

• 12 2

• Przecież jest zarąbiście

czepiasz się ;-)

• 2 0

• Brawo. Niewiele zabrakło !!!

• 1 5

• Nie mieliśmy dziś szczęścia do,, czarnych", którzy wyraźnie faworyzowali miejscowych.