Piłkarze ręczni Energi Wybrzeże Gdańsk przełamali serię porażek

Marta
7 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Adrian Kondratiuk zdobył w Kaliszu 10 bramek w raz z kolegami przełamał passę porażek Wybrzeża. Adrian Kondratiuk zdobył w Kaliszu 10 bramek w raz z kolegami przełamał passę porażek Wybrzeża.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przerwali passę porażek. Po trzech spotkaniach bez zdobyczy punkowej "siódemka" z Gdańska pokonała na wyjeździe Energę MKS Kalisz 31:29 (12:13). Wybrzeże zaczęło "odjeżdżać" kaliszanom w okolicach 40 minuty, w pewnym momencie prowadziło już różnicą ośmiu trafień.

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Kondratiuk 10, Oliveira 7, Komarzewski3, Salacz 3, Wróbel 3, Papaj 2, Frańczak 1, Rutkowski 1, Sulej 1, Bednarek, Gajek, Prymlewicz.

Energa MKS: Padasinau, Zakreta - Szpera 7, Adamski 5, Krytski 4, Pilitowski 4, Drej 3, Kniazeu 3, Bożek 1, Misiejuk 1, Wojdak 1, Czerwiński, Kwiatkowski.

Marcin Lijewski na naszych łamach zapowiadał, że ostatni pogrom z Azotami Puławy jego ekipa "oddzieliła grubą kreską" i jak widać nie mylił się. Początek meczu nie wskazywał jednak na optymistyczne jego zakończenie. Gdańszczanie mieli kłopoty ze skutecznością i kaliszanie wyszli na prowadzenie 3:1 w 4 minucie spotkania. Na szczęście wraz z powracającym do składu Ramonem Oliveirą powróciła skuteczność gości i po bramce Brazylijczyka było 4:3 dla Energi Wybrzeża w 9 minucie gry.

Później, praktycznie aż do końca pierwszej połowy trwała walka bramka za bramkę. W samej końcówce partii gdańszczanie wyszli na prowadzenie 12:10 (27 min.) po dwóch karnych z rzędu Adriana Kondratiuka, ale później na ławkę kar powędrował Michał Bednarek co z zimną krwią wykorzystali gospodarze zdobywając trzy bramki z rzędu i wychodząc na minimalne prowadzenie tuż przed przerwą.

Po powrocie obu siódemek na parkiet wyrównał Kondratiuk, ale znów przez kilkanaście minut trwała walka cios za cios. W 38 minucie po trafieniu Kiryła Kniazeu było tylko 18:17 dla Energi Wybrzeża, ale w 50 minucie po trafieniu Mateusza Rutkowskiego było już 27:19 dla gości. Honor gospodarzy postanowił ratować Kamil Adamski, który swoje 5 bramek zdobył w ostatnich siedmiu minutach meczu. Gdańszczanie początkowo próbowali utrzymać wysoką skuteczność, ale jako strzelcy po raz ostatni wpisali się do protokołu w 57 minucie, prowadzili wówczas 31:24. Kaliszanie rzucili się do odrabiania strat, ale nie byli już w stanie odwrócić losów meczu.

Bilans weekendu naszych szczypiornistów jest więc remisowy, gdańszczanie wrócili do wygrywania, natomiast nadal bez punktu pozostają szczypiorniści Arki. "Żółto-niebiescy" przegrali w derbach województwa z MMTS Kwidzyn. Zobacz jak do tego doszło

Wyniki 6 kolejki

• MMTS Kwidzyn - ARKA GDYNIA 25:19 (10:12)
  • Energa MKS Kalisz - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 29:31 (13:12)
  • Piotrkowianin - PGE Vive Kielce 38:45 (18:19)
  • Orlen Wisłą Płock - Górnik Zabrze 25:26 (10:13)
  • Azoty Puławy - Gwardia Opole 34:22 (16:12)
  • Stal Mielec - Chrobry Głogów 24:30 (15:15)
  • Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:25 (15:14)
Marta

Opinie (29) 2 zablokowane

• Dobry mecz

Pokazaliście wreszcie charakter, brawo Wy! Niespodzianką był dla mnie wyjątkowo słabo grający dziś Kalisz, widziałem wiele ich meczy i ten był najgorszy, nasi zupełnie ich zdominowali!

Jeszcze raz gratulacje, panowie. Tak trzymać!

• Brawo !!!

Po kolejne zwycięstwa bez odpuszczania w końcówce :) Zjechać z przewagi 8 bramek do 2 trochę kłuje serce kibica ;)

• 12 0

• No Kalisz swoimi błędami i niefrasobliwością to dał nam mega szuflę do wygranej. Nie mniej należą się gratulacje za wygraną na trudnym terenie. Tym bardziej jest ono ważne, że ma miejsce po tragicznym blamażu z Puławami. Co dziś bardzo boli, to stracone na własne życzenie punkty u siebie z Kwidzynem i to w samej końcówce meczu. Jeszcze co do dzisiejszego meczu, to chyba co niektórzy myśleli, ze na +7, jest już po meczu? Niech to będzie nauczka na przyszłość, bo gdyby taki przestój zdarzył się nam przy stanie +4, to punktów by nie było. Panowie na lewym skrzydle więcej skupienia, precyzji w ważnych momentach i bez głupich kar. Podobnie Panowie doświadczeni, ta sama uwaga do was. Na koniec raz jeszcze gratulacje a wygraną i teraz przygotowywać się do następnego ciężkiego spotkania, bo łatwych już nie będzie! Romek brawo za grę i umiejętność porozumiewania się w języku polskim.

• 10 0

• A Arka wciąż w formie :)

• 6 2

• Brawo za wynik, walkę i dzielność. Jest jeszcze nad czym pracować . Szczególnie środek rozegrania i lewe skrzydło. Panowie , jak ma się przeciwnika na deskach to rozstrzygnięcie powinno być jedno -KO A my przegrywamy ostatnie 10 minut - 10 : 5 . Postarajcie ustabilizować grę na dobrym poziomie , a nie jak na podwórku raz my lejemy ich żeby, za chwilą sytuacja się odwróciła i oni leja nas. Dobry fachowiec zawsze dba o jakość.

• 7 0

• Brawo Wybrzeże . Bardzo ważny mecz teraz z Mielcem

• 9 0

• Mega mecz!

Świetna atmosfera! Emocje trzymały do samego końca! Miło się oglądało! Super mecz!