• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wygraj bilety na mistrzostwa rugbistów

mik, jag.
14 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Szymon Sirocki jest najskuteczniejszym rugbistą po dwóch turniejach cyklu Grand Prix Sevens.
Szymon Sirocki jest najskuteczniejszym rugbistą po dwóch turniejach cyklu Grand Prix Sevens.

W sobotę i w niedzielę na Stadionie Miejskim w Gdyni reprezentacja Polski zakończy debiutancki sezon w cyklu Grand Prix Series, w którym grają najlepsze zespoły Europy w męskim rugby siedem. Biało-czerwoni liczą, że przed własną publicznością osiągną lepsze wyniki niż w dwóch pierwszych turniejach, w których zajmowali 11. miejsca. Jednak zadanie nie będzie łatwe, gdyż zagrają m.in.: Francja, W.Brytania i Hiszpania, które za niespełna miesiąc wystąpią na igrzyskach olimpijskich. Bilety na jeden dzień kosztują 15, a wszystkie mecze można obejrzeć za 20 złotych. Dzieci i młodzież do lat 16 wchodzą za darmo. Natomiast w naszym konkursie można wygrać gratis osiem podwójnych zaproszeń.Już w czwartek rugbiści symbolicznie przejmą władanie nad Stadionem Miejskim. W samo południe w murawę, na której na co dzień grają piłkarze Arki Gdynia, wkopane zostaną słupy do gry w rugby. Można w pewnym sensie mówić o ich powrocie na ul. Olimpijską, gdyż na poprzednim obiekcie były specjalne tuleje, które pozwalały szybko montować zarówno bramki piłkarskie jak i słupy rugbowe. Dlatego na poprzednim obiekcie po tytuły mistrzów Polski nie tylko sięgali rugbiści Arki, ale były tutaj rozgrywane także mecze reprezentacji Polski piętnastek w tej dyscyplinie.

TUTAJ PISALIŚMY WIĘCEJ O ZASADACH OBOWIĄZUJĄCYCH W GRAND PRIX SERIES

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA TURNIEJ W GDYNI
Radosław Rakowski, Dawid Banaszek, Szymon Sirocki (wszyscy Arka Gdynia), Grzegorz Szczepański, Marek Przychocki (obaj Ogniwo Sopot), Robert Wójtowicz (Lechia Gdańsk), Dawid Plichta, Tomasz Gasik, Michał Kepa (wszyscy Orkan Sochaczew), Robert Bosiacki (Tytan Gniezno), Marcin Krześniak (Budowlani Łódź), Daniel Gdula (Posnania), Mateusz Bartoszek (Saint Medard), Piotr Wiśniewski (Budowlani Lublin), Paweł Antoszczuk (Pogoń Siedlce)


Na stadionie, który został oddany do użytku w lutym 2011 roku, rugby zadebiutuje. W sobotę i w niedzielę zagrają tutaj najlepsze zespoły Europy w odmianie siedmioosobowej, czyli w formule, która będzie w programie igrzysk olimpijskich. Z uczestników gdyńskiej rozgrywki do Rio de Janeiro pojadą: Francja, W.Brytania i Hiszpania.

- Nie jesteśmy gotowi na zwycięstwa z zespołami ze światowego topu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że odstajemy od nich motorycznie oraz taktycznie, ale na pewno nie można odmówić nam ambicji. Z każdym kolejnym meczem czujemy się silniejsi - przyznaje reprezentant Polski, Robert Bosiacki.
Biało-czerwoni są beniaminkiem w europejskiej elicie. Dzięki temu, że podjęli się organizacji turnieju, mają zagwarantowane, że bez względu na wyniki pozostaną w najlepsze "12" kontynentu przez trzy najbliższe sezonu. Dlatego też PZR do współpracy zaprosił wszystkie trójmiejskie ośrodki. W tym roku turniej ma się odbyć w Gdyni, a w kolejnych latach ma go gościć: Sopot i Gdańsk.

PREZCZYTAJ WIĘCEJ O WSPÓLNYM PROJEKCIE PZR ORAZ TRÓJMIASTA

W ostatni weekend w drugi z trzech turniejów, które składają się na klasyfikację końcową odbył się w Exeter. Polacy, tak jak na inaugurację w Moskwie, zajęli 11. miejsce. Co ciekawe z ekipą nie mógł pojechać selekcjoner biało-czerwonych z RPA. Blikkies Groenewald nie otrzymał na czas wizy, a zatem musiał go zastąpić asystent, Andrzej Kozak.

W polskiej ekipie znów rewelacyjnie spisał się Szymon Sirocki. Rugbista Arki do 62 poprawił dorobek punktowy. Tym samym po dwóch turniejach jest najskuteczniejszym zawodnikiem Grand Prix Series. Kolejni w klasyfikacji - Emiel Vermote (Belgia) i Terry Bouhraoua (Francja) zdobyli ich po 45.

TUTAJ WSZYSCY PUNKTUJĄCY W TEGOROCZNYM CYKLU

Komplet wyników polskich rugbistów w Exeter
Faza grupowa:
Francja 12:38. Punkty dla Polski: Szymon Sirocki 5, Daniel Gdula 5, Dawid Plichta
GB Royals 0:43. Sirocki 10, Grzegorz Szczepański 5, Tomasz Gasik 4
Portugalia 19:14. Sirocki 10, Szczepański 5, Gasik 4

Mecze o miejsca 9-12:
Portugalia 17:26. Sirocki 17
Litwa 17:0. Mateusz Bartoszek 5, Gdula 5, Sirocki 5, Plichta 2


DEBIUT BIAŁO-CZERWONYCH W GRAND PRIX SERIES

- Chcielibyśmy zawody w Gdyni, zakończyć lepiej niż imprezę w Exeter. Idziemy do przodu odnieśliśmy dwa zwycięstwa w Wielkiej Brytanii, ale mamy apetyt na więcej. Widoczny jest postęp w naszej grze, co nas niezmiernie cieszy - zapewnia Mateusz Bartoszek, najlepszy polski rugbista ostatnich miesięcy w rugby 15, który tym razem pomaga także siódemkom.
- Jestem pierwszy raz na zgrupowaniu siódemek i czuję się z naszymi zawodnikami świetnie. Atmosfera jest w porządku, wszyscy się dobrze dogadujemy - dodał rugbista, który występował wcześniej w lidze szkockiej, a obecnie gra we Francji. Natomiast w krajowych rozgrywkach w przeszłości wspomagał Arkę.

Tak przyłożenia zdobywa Szymon Sirocki w rugby piętnastoosobowymW Gdyni Polacy trafili do grupy B, w której zmierzą się w sobotę z: Francją (początek godzina 12:20), drugą reprezentacją Wielkiej Brytanii (15:05) oraz Gruzją (17:50).

- Jesteśmy bardzo poobijani po dwóch ostatnich turniejach, ale nasi fizjoterapeuci robią wszystko, aby przywrócić nas do stanu używalności. Turniej w Exeter był dobrym prognostykiem i wierzymy, że na swoim terenie będziemy mogli pokusić się o niespodziankę - twierdzi Marek Przychocki, rugbista Ogniwa Sopot.
DŁUGA PRZERWA MIĘDZY SEZONAMI RUGBY

Zarówno w sobotę i niedzielę zawody rozpoczną się o godz. 10:30 i zakończą się po godz. 18. Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 15 zł, natomiast karnet na oba dni turniejowe to koszt 20 zł. Możliwość zakupu istnieje tutaj lub w kasach biletowych obiektu od piątku od godz. 16. Dzieci i młodzież do lat 16 wchodzą za darmo.

Organizatorzy informują, że kibice otrzymają przy wejściu opaski, dzięki którym w czasie trwania zmagań będą mogli bezproblemowo opuszczać stadion i na niego wracać, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

PRZYPOMNIJ SOBIE ZESZŁOROCZNY TURNIEJ MISTRZOSTW EUROPY W GDAŃSKU

Terminarz gier w gdyńskim turnieju:
Sobota

10:30 Niemcy - Włochy (grupa A)
10:52 GB Royals - Litwa (grupa A)
11:14 Rosja - Portugalia (grupa C)
11:36 Hiszpania - Belgia (grupa C)
11:58 GB Lions - Gruzja
12:20 Francja - Polska

13:15 GB Royals - Włochy
13:37 Niemcy - Litwa
13:59 Hiszpania - Portugalia
14:21 Rosja - Belgia
14:43 Francja - Gruzja
15:05 GB Lions - Polska

16:00 GB Royals - Niemcy
16:22 Włochy - Litwa
16:44 Hiszpania - Rosja
17:06 Portugalia - Belgia
17:28 Francja - GB Lions
17:50 Gruzja - Polska

Niedziela:
10:30 ćwierćfinały
12:00 półfinały
15:00 mecze o poszczególne miejsca
mik, jag.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (21)

 • To na to są płatne bilety??

  • 14 4

 • Zilustrujcie to adekwatna fotka ze stadionu (1)

  Żółto niebieskiego.

  • 5 8

  • ale zawsze ludzie są najważniejsi a nie przedmioty

   no chyba żeś wybitny materialista

   • 7 0

 • !!!!! (3)

  rugbYstów !!!!!!!!!!!

  • 2 5

  • obie formy chyba poprawne ale bardziej Rugbistów (2)

   zasada każąca zmieniać ostatnią sylabę by wyrazu pochodzącego z języka angielskiego na bi w wyrazach pochodnych, np. hobby - hobbista...

   czyli rugby rugbista

   • 7 2

   • ...

    Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś powiedział hobbista :)

    • 5 0

   • W dużej mierze zależy pewnie od wymowy.

    Owszem, oficjalnie jest "rugbista", ale pewnie tylko dlatego, że oficjalnie uznaje się dominację wymowy francuskiej.
    Mnie drażni polska/francuska wymowa, więc zmiękczenie "b" także.
    Wymowa "hobbista" też brzmi pokracznie; trochę jak nasz swojski "keczup" (ni to pies, ni to wydra, coś na kształt świdra; fonetycznie powinno być "kyczap", a po zastosowaniu polskich zasad fonetyki "kiczap").

    • 0 2

 • koniecnzie iść na bulwar - bez bietu!!

  spacer 160 metrów i powrót do domku, drineczek i kompik
  i to w cenie wakacji, czy życia, żadnych dodatkowych wydatków i biletów
  W zasadzie to SKALNDAL, że w kinie, teatrze, na stadionie, ktoś BIIILET wystawia
  oj.. oj Polaki Polaki - wstyd

  • 3 11

 • (1)

  Jak to będzie biletowana impreza to frekwencja będzie na poziomie baru mlecznego, no może w godzianch szczytu... ale na pewno nie stadionu ...piłkarskiego

  • 9 1

  • masz racje ale zarządzający związkiem oderwali się od ziemi i rzeczywistości

   kasa przysłania wszystko

   • 9 3

 • (1)

  Wniosek o wizę dla trenera w ogóle nie został złożony, cofnięto go z lotniska. O czym myślą bidon i spółka. To jest wiza dla obywatela byłej kolonii angielskiej i dla oficjalnej osoby więc nie czeka się na nią nie wiem ile.

  • 8 1

  • To bidon i formel !! Jedyne co potrafia to bajki i basnie wmawiac a drugi saczy wino i wciska sobie zaslugi dla dobra polskiego rugby

   • 5 3

 • bez roznicy

  kto by z ekipa nie pojechal do anglii to kompletnie bez roznicy, może być blikis, kozak, kacal, formel i tak 99% zespołu to szymon sirocki, tylko on gra i robi emocje , bez niego polska nie istnieje , szkoda kasy na blikisa czy innych dyrektorow , 10% ich pensji dac szymonowi a reszte na rozwój mlodziezy

  • 6 4

 • do zmiany

  Mateusz Plichta i Michał Kępa to zawodnicy Orkana Sochaczew

  • 3 2

 • Ludzie przestańcie marudzić

  `15ZŁ to chyba nie majątek ,ruszcie d*py, zabierzcie rodzinę i wypełnijcie ten stadion ,bawcie się , dopingujcie , piwo też się chyba znajdzie , zróbcie to dla promocji RUGBY , tak naprawdę jak będzie ten turniej wyglądał zależy dużo od was , ta impreza powinna być świętem całego woj . pomorskiego , raczej promocja słaba ...polakom życzę powodzenia

  • 15 1

 • ja moge dac i 150 zł za bilet tylko jak widze że Formel, Bidon Kacał kręcą sie po murawie i wciskają zawodnikom głupoty i baśnie, to szkoda mi wydawać nawet te 15 czy 20 zł.

  • 11 7

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

OGNIWO Sopot
7 października 2023, godz. 16:00
HIT
97% OGNIWO Sopot
1% REMIS
2% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 6 17 100%
2. Janusz Ciopcinski 5 17 100%
3. Zygmunt Bębenek 6 17 83.3%
4. Janusz Zabiega 5 16 100%
5. BOGUSŁAW BOHL 6 16 83.3%

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Juvenia Kraków 6 6 0 0 283:76 29
2 Orkan Sochaczew 6 5 0 1 241:110 24
3 OGNIWO SOPOT 6 4 0 2 199:145 18
4 Edach Budowlani Lublin 6 4 0 2 177:143 17
5 ARKA GDYNIA 6 3 0 3 224:152 15
6 LECHIA GDAŃSK 7 3 0 4 212:185 15
7 Awenta Pogoń Siedlce 6 3 0 3 208:129 13
8 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 6 0 0 6 78:219 0
9 Budowlani Commercecon Łódź 7 0 0 7 55:517 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.

Wyniki 7 kolejki

 • Juvenia Kraków - OGNIWO SOPOT 39:0 (8:0)
 • ARKA GDYNIA - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11 (15:3)
 • LECHIA GDAŃSK - Orkan Sochaczew 20:24 (3:17)
 • Awenta Pogoń Siedlce - Budowlani Commercecon Łódź 71:0
 • pauza: Edach Budowlani Lublin

Ostatnie wyniki Arki

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
95% ARKA Gdynia
0% REMIS
5% Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Budowlani Commercecon Łódź
23 września 2023, godz. 13:00
9% Budowlani Commercecon Łódź
0% REMIS
91% ARKA Gdynia

Najbliższy mecz Ogniwa

Awenta Pogoń Siedlce
21 października 2023
5% Awenta Pogoń Siedlce
0% REMIS
95% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Lech Zaremba 6 22 100%
2. Arkadiusz Kunowski 6 20 100%
3. Bartosz Andruszyszyn 6 17 100%
4. Mariusz Karbowski 6 17 100%
5. Janusz Zabiega 5 17 100%

Ostatnie wyniki Ogniwa

Juvenia Kraków
1 października 2023, godz. 13:00
HIT
39% Juvenia Kraków
0% REMIS
61% OGNIWO Sopot

Najbliższy mecz Lechii

Edach Budowlani Lublin
8 października 2023, godz. 13:00
91% Edach Budowlani Lublin
0% REMIS
9% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Justyna Gapys 7 21 85.7%
2. Adrian Pobłocki 7 21 85.7%
3. Mirosław Nowak 7 20 85.7%
4. Dariusz Długozima 7 20 85.7%
5. Witold Krużyński 7 20 85.7%

Ostatnie wyniki Lechii

16% LECHIA Gdańsk
0% REMIS
84% Orkan Sochaczew

Relacje LIVE

Najczęściej czytane