Wiadomości

Żużlowcy Wybrzeża pokonani w Pile

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Spotkanie pomiędzy Polonią a Wybrzeżem nie rozczarowało. Niestety, nie zabrakło również złych emocji. Gdańszczanie mają prawo czuć się pokrzywdzeni decyzjami sędziego. Na zdjęciu Oskar Fajfer, który po jednym z wyścigów starł się z Norbertem Kościuchem.
Spotkanie pomiędzy Polonią a Wybrzeżem nie rozczarowało. Niestety, nie zabrakło również złych emocji. Gdańszczanie mają prawo czuć się pokrzywdzeni decyzjami sędziego. Na zdjęciu Oskar Fajfer, który po jednym z wyścigów starł się z Norbertem Kościuchem. fot. Arkadiusz Buczyński/trojmiasto.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża przegrali na wyjeździe z Polonią Piła 41:49. Spotkanie zapowiadane jako hit Nice PLŻ nie zawiodło. Było w nim wszystko: dużo dobrego ścigania, emocje, wynik na styku i kontrowersje. Niestety, te ostatnie dotyczyły głównie decyzji sędziego, które można ocenić jako krzywdzące dla gdańszczan. Tak było w sytuacji, gdy arbiter niesłusznie wykluczył Andersa Thomsena i nie zareagował na bezpardonowy atak Norberta Kościucha na Oskarze Fajferze. - Nie wiem kto daje licencje ludziom z zezem. Ten atak był bardzo niebezpieczny, a sytuacja mogła przesądzić o wyniku. Po wyścigu Kościuch bezczelnie śmiał mi się w twarz - ostro podsumował tą sytuację Fajfer przed kamerami TVP.POLONIA

9. Michał Szczepaniak 9+1 (1*,2,1,2,3)
10. Norbert Kościuch 10+1 (2,1*,3,3,1)
11. Bjarne Pedersen 12+1 (2,2*,3,2,3)
12. Wadim Tarasienko 5+1 (0,3,1,1*)
13. Piotr Świst 6+1 (2,2,0,2,0)
14. Mike Trzensiok 3 (2,1,0)
15. Arkadiusz Pawlak 4+1 (1*,0,3)
49:41
Sędziowie:
Spychała (Opole)
Widzów:
6000

WYBRZEŻE

1. Krzysztof Jabłoński 3+2 (0,1,1*,-,1*)
2. Oskar Fajfer 8 (3,0,2,1,2)
3. Linus Sundstroem 13 (3,3,2,0,3,2)
4. Anders Thomsen 1 (1,w,0,-)
5. Renat Gafurow 9 (1,3,2,3,0,0)
6. Dominik Kossakowski 4 (3,0,1)
7. Dawid Wawrzyniak 3 (0,3,0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Komentarz Oskara Fajfera przed kamerami TVP: Nie wiem kto daje licencje żużlowe ludziom z zezem. Atak Norberta Kościucha w wyścigu 11 był bardzo niebezpieczny, poszedł prosto we mnie. Cudem utrzymałem się na motocyklu. Linus Sundstroem prawie wjechałby mi na plecy. Ta sytuacja mogła przesądzić o wyniku i dziwię się, że sędzia nie zarządził powtórki. Po wyścigu Kościuch bezczelnie śmiał mi się w twarz.

Relacja LIVE

[ICO]
W zeszłym sezonie startując w II lidze gdańszczanie w Pile doznali dwóch porażek - 36:54 w rundzie zasadniczej i 41:49 w finale rozgrywek. Na swoim torze odrabiali jednak te straty i zakończyli sezon na 1. miejscu. W ostatnim starciu na czarnym, charakterystycznym torze liderem pilan był Świst, a gdańszczan Jabłoński.
W składzie Polonii zobaczymy byłego zawodnika Wybrzeża Pedersena, który był liderem gdańszczan w sezonach 2005, 2007 i 2008. W tym ostatnim sezonie świętował z klubem awans do ekstraligi.
Gdańszczanie liczą na to, że w Pile z dobrej strony pokaże się Thomsen. Duńczyk w zeszłym roku w barwach Kolejarza Rawicz zdobył na tym torze 12 pkt w sześciu wyścigach i to notując jedno wykluczenie.

THOMSEN: JESTEŚMY MOCNI, ALE MECZ W PILE ODPOWIE NA WIELE PYTAŃ
[ICO]
W składzie Polonii jako gość wystartuje Trzensiok z ekstraligowego MrGarden GKM Grudziądz.
Z pięciu spotkań 3. kolejki Nice PLŻ odwołano aż trzy. Z powodu złych warunków pogodowych nie odbędą się w terminie mecze Eko-Dir Włókniarz Częstochowa - Orzeł Łódź, Stal Rzeszów - KSM Krosno, Kolejarz Opole - Speedway Wanda Instal Kraków. Na godz 15:15 zaplanowano mecz Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz.
Zawodnicy są już po próbie toru i szykują się do prezentacji. Tor sprawdzili: Pawlak, Trzensiok, Sundstroem i Gafurow.

W Pile jest dość chłodno, ale nie ma pada i zawody nie są zagrożone.
[ICO]
Na trybunach nie zabrakło kibiców z Gdańska. Grupa fanów Wybrzeża jest obecna w sektorze gości.
Trwa prezentacja
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Michał Szczepaniak,
  Krzysztof Jabłoński,
  Norbert Kościuch,
  Oskar Fajfer.
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Norbert Kościuch (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Krzysztof Jabłoński (0 pkt).

Ależ zakotłowało się w pierwszym łuku! Zawodnicy obu drużyn weszli w niego niemal równo, ale walkę wygrał jadący na zewnątrz Fajfer, który do końca znakomicie odpierał ataki. Jabłoński do końca gonił rywali, ale nieskutecznie.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Mike Trzensiok,
  Dominik Kossakowski,
  Arkadiusz Pawlak,
  Dawid Wawrzyniak.
[ICO]
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Mike Trzensiok (2 pkt), Arkadiusz Pawlak (1 pkt), Dawid Wawrzyniak (0 pkt).

Gdańszczanie wyszli ze startu na 5:1, ale Wawrzyniak stracił szybko drugą pozycję, a tuż przed metą manewrem po wewnętrznej części toru wyprzedził go Pawlak, który odrobił straty po fatalnym starcie. Kossakowski pewnie pognał po 3 pkt.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Bjarne Pedersen,
  Linus Sundstroem,
  Wadim Tarasienko,
  Anders Thomsen.
[ICO]
III
[8:10] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Linus Sundstroem (3 pkt), Bjarne Pedersen (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Wadim Tarasienko (0 pkt).

Znakomite ściganie Pedersena i Sundstroema! Gdański zawodnik prowadził, ale pojechał za szeroko na trzecim okrążeniu i Pedersen wyprzedził go. Szwed odbił jednak lokatę na następnym łuku wchodząc po wewnętrznej części toru i akcji "nożycami". Znakomita walka choć na granicy faulu ze stron Sundstroema!
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Piotr Świst,
  Dawid Wawrzyniak,
  Arkadiusz Pawlak,
  Renat Gafurow.
[ICO]
IV
[10:14] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Dawid Wawrzyniak (3 pkt), Piotr Świst (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Arkadiusz Pawlak (0 pkt).

Po raz kolejny fenomenalne ściganie na torze w Pile! Gdańszczanie wyszli na 5:1. Gafurow asekurował Wawrzyniaka, ale dał się wyprzedzić Świstowi na drugim okrążeniu. Świst do końca gonił Wawrzyniaka, a Gafurow naciskał na Śwista. Ostatecznie pozycje nie uległy już zmianie, choć wydawało się, że Świst ma Warzyniaka "na widelcu".
4'
Przerwa na równanie toru
4'
Znakomicie rozpoczęli mecz gdańszczanie. Każdy bieg wygrali indywidualnie, a dwa drużynowo. Kibice w Pile oglądają póki co kawał dobrego ścigania.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Bjarne Pedersen,
  Oskar Fajfer,
  Wadim Tarasienko,
  Krzysztof Jabłoński.
[ICO]
V
Nierówny start, będzie powtórka. Ostrzeżenia otrzymał Fajfer. Wydaje się, że sędzia popełnił błąd, bo Oskar po prostu idealnie "wstrzelił" się z puszczeniem sprzęgła.
5'
Trzeba przyznać, że Fajfer od początku sezonu imponuje znakomitym refleksem pod taśmą.
[ICO]
V
[15:15] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Wadim Tarasienko (3 pkt), Bjarne Pedersen (2 pkt), Krzysztof Jabłoński (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Dobry start gospodarzy, ale do końca naciskał ich Jabłoński. Niestety, nieskutecznie choć przez chwilę był na drugiej pozycji po odważnym ataku przy krawężniku. Gospodarze lepiej poradzili sobie na zroszonym wodą torze i wyrównali stan meczu.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Piotr Świst,
  Anders Thomsen,
  Mike Trzensiok,
  Linus Sundstroem.
[ICO]
VI
W pierwszym łuku upadł Thomsen, dla którego zabrakło miejsca. Tylnym kołem trącił go Trzensiok. Klasyczna sytuacja na powtórkę w pełnym składzie
[ICO]
VI
Sędzia wykluczył Thomsena. Bardzo kontrowersyjna, by nie napisać skandaliczna decyzja arbitra! Oczywiście wśród kibiców gospodarzy wywołała ona euforię.
[ICO]
VI
[18:18] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Linus Sundstroem (3 pkt), Piotr Świst (2 pkt), Mike Trzensiok (1 pkt), Anders Thomsen (w/0 pkt).

Dobry start i pewna wygrana Sundstroema. Szwed szybko ściął do krawężnika i do mety uciekał Świstowi mądrze kontrolując tor jazdy
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Michał Szczepaniak,
  Dominik Kossakowski,
  Norbert Kościuch,
  Renat Gafurow.
[ICO]
VII
[21:21] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Michał Szczepaniak (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Dobry start i rozsądna jazda Gafurowa optymalną ścieżką dała mu zwycięstwo. Niestety, walki nie nawiązał Kossakowski.
7'
Przerwa na równanie toru. Po 7 wyścigach jest remis 21:21, ale trzeba przyznać, że sędzia podjął dwie kontrowersyjne decyzje, krzywdzące dla gdańszczan. Najpierw przerwał wyścig po znakomitym starcie Fajfera, a następnie wykluczył Thomsena po upadku w pierwszym łuku i kontakcie z Trzensiokiem.
7'
Po dwóch seriach niepokonany pozostaje Sundstroem
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Piotr Świst,
  Oskar Fajfer,
  Arkadiusz Pawlak,
  Krzysztof Jabłoński.
[ICO]
VIII
[24:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Arkadiusz Pawlak (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Krzysztof Jabłoński (1 pkt), Piotr Świst (0 pkt).

Gdańszczanie ze startu na 4:2, ale Pawlak minął Fajfera. Ten do końca ambitnie gonił rywala, ale zabrakło mu prędkości. Jabłoński do końca odpierał ataki Śwista. Kolejny ciekawy wyścig. Wygrana Pawlaka to duża sensacja
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Michał Szczepaniak,
  Anders Thomsen,
  Norbert Kościuch,
  Linus Sundstroem.
[ICO]
IX
[28:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Norbert Kościuch (3 pkt), Linus Sundstroem (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Anders Thomsen (0 pkt).

Sundstroem prowadził cały wyścig i mądrze odpierał ataki Kościucha. Było jednak widać, że pilanin jest szybszy i na samej mecie wyprzedził dotychczas niepokonanego Szweda. Tylko na pierwszym okrążeniu walkę nawiązał Thomsen,
[ICO]
IX
To pierwsze prowadzenie Polonii w tym meczu
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Bjarne Pedersen,
  Dawid Wawrzyniak,
  Wadim Tarasienko,
  Renat Gafurow.
[ICO]
X
[32:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Bjarne Pedersen (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Wadim Tarasienko (1 pkt), Dawid Wawrzyniak (0 pkt).

Gafurow przez cztery okrążenia naciskał Pedersena. Niestety, Duńczyk jechał bardzo mądrze i nie dał się wyprzedzić. Wawrzyniak nie nawiązał walki
10'
Przerwa na równanie toru
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Piotr Świst,
  Oskar Fajfer,
  Norbert Kościuch,
  Linus Sundstroem.
[ICO]
XI
[37:29] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Norbert Kościuch (3 pkt), Piotr Świst (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Linus Sundstroem (0 pkt).

W pierwszym łuku Kościuch bezpardonowo wpakował się w Fajfera, a ten cudem utrzymał się na motocyklu. Sędzia mimo to nie przerwał wyścigu! Za metą Fajfer podjechał do Kościucha i trącił go łokciem, doszło do małej przepychanki.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Bjarne Pedersen,
  Dominik Kossakowski,
  Mike Trzensiok,
  Renat Gafurow.
Gafurow jako rezerwa taktyczna za Jabłońskiego
[ICO]
XII
[39:33] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Bjarne Pedersen (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Mike Trzensiok (0 pkt).
Ze startu 5:1 dla gdańszczan, ale Pedersen szybko uporał się z Kossakowskim. Mimo wszystko, udany manewr trenera Dzikowskiego z rezerwą taktyczną
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Michał Szczepaniak,
  Linus Sundstroem,
  Wadim Tarasienko,
  Renat Gafurow.
Sundstroem jako rezerwa taktyczna za Thomsena.
[ICO]
XIII
[42:36] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Linus Sundstroem (3 pkt), Michał Szczepaniak (2 pkt), Wadim Tarasienko (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Sundstroem wygrał i odpierał ataki. Gafurow walczył po zewnętrznej części toru, ale nie dał rady.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Piotr Świst,
  Oskar Fajfer,
  Michał Szczepaniak,
  Krzysztof Jabłoński.
[ICO]
XIV
[45:39] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Michał Szczepaniak (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Krzysztof Jabłoński (1 pkt), Piotr Świst (0 pkt).

Nierówny start, ale... sędzia nie reagował. Jabłoński na dystansie minął Szczepaniaka, ale stracił pozycję. Ostatecznie remis zapewnił Polonii zwycięstwo w tym meczu.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Norbert Kościuch,
  Renat Gafurow,
  Bjarne Pedersen,
  Linus Sundstroem.
15'
Nierówny start. Sędzia przerwał wyścig. Ostrzeżenie dla Gafurowa. Bardzo niekonsekwentny jest dziś arbiter.
[ICO]
XV
[49:41] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Bjarne Pedersen (3 pkt), Linus Sundstroem (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Fenomenalna walka Sundstroema i Kościucha przez cztery okrążenia. Ostatecznie sędzia przyznał drugie miejsce zawodnikowi Wybrzeża, choć wydawało się, że o centymetry szybciej przekroczył linię zawodnik Polonii.
15'
Koniec meczu. Renault Zdunek Wybrzeże przegrało w Pile z Polonią 41:49 po zaciętym, pełnym emocji pojedynku. Nie ma wątpliwości, że przynajmniej dwukrotnie sędzia spotkania skrzywdził gdańszczan podejmując kontrowersyjne decyzje. Rozmiary porażki stawiają jednak Wybrzeże w dobrej sytuacji przed walką o punkt bonusowy w dwumeczu.

opinie kibiców w trakcie relacji (223)


Typowanie wyników

mecz ligowy
10.04.2016 godz.14:00
wartość: 3 punkty
Polonia Piła
49:41
WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

53%

196 typowań

x

1%

6 typowań

2

46%

171 typowań


Tabela po 3 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Polonia Piła 3 2 0 1 153:117 4
2 Lokomotiv Daugavpils 2 2 0 0 106:74 4
3 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 2 1 0 1 103:77 2
4 Polonia Bydgoszcz 2 1 0 1 93:87 2
5 Kolejarz Opole 1 1 0 0 46:44 2
6 Speedway Wanda Instal Kraków 2 1 0 1 89:91 2
7 Orzeł Łódź 2 1 0 1 86:93 2
8 Stal Rzeszów 2 1 0 1 78:101 2
9 Holistic-Polska Rawicz 0 0 0 0 0:0 0
10 Eko-dir Włókniarz Częstochowa 1 0 0 1 29:61 0
11 KSM Krosno 2 0 0 2 74:105 0

Tabela wprowadzona: 2016-04-10

aktualna tabela »

Wyniki 3 kolejki:

 • Polonia Piła - RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 49:41
 • Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz 49:41
 • Eko-Dir Włókniarz Częstochowa - Orzeł Łódź przełożony
 • Stal Rzeszów - KSM Krosno przełożony
 • Kolejarz Opole - Speedway Wanda Instal Kraków przełożony
 • pauza: Holistic-Polska Rawicz

Opinie (118) 6 zablokowanych

 • Sędzia wypaczył wynik

  Zorro za Thomsena

  • 137 5

 • Sędzia bohaterem meczu ... (3)

  Za tydzień Zorro za Thomsena !

  • 106 3

  • (1)

   Żaden Zorro , jesteś nie w temacie. Liczą się finanse a tu Zorro jest zbyt drogi w porównaniu z innymi.

   • 3 29

   • W księgarniach już ksiązka w sprzedaży

    pt: Areckimil - "Człowiek w temacie"

    • 15 2

  • może i za drogi jak już tak uważasz ale myślisz ze on będzie siedział w Wybrzeżu po to żeby nie jeździć bo dla klubu to za duże koszta ?

   • 9 0

 • Panie trenerze...pytanko mam. (4)

  Czy nadal Zorro nie potrzebny? Z nim byłoby zwycięstwo...Sędziowie dramat

  • 93 4

  • No tak... (3)

   Tylko że chcieliście Zorro za Thomsena!!!
   A ja broniłem Linusa,a on obronił się wynikami.
   2 mecze na plus. Pewny punkt.

   • 9 7

   • Znaczy chcieliście Zorro za Linusa!

    • 9 6

   • a co to ma być? my i wy? (1)

    Lechu bądź grzeczny bo zara pasem będzie

    • 6 3

    • pasem to ty sobie w ten głupkowaty łeb walnij to może zmądrzejesz

     • 2 3

 • spokojnie, u nas wg mnie wyżej ich pokonamy, problemem jest też Łotewska Lokomotywa na wyjeździe.....

  • 48 0

 • (3)

  Zorro i Brzozowski do składu

  • 39 11

  • A Brzoza za kogo? (1)

   • 10 4

   • Za Thomsena

    jedzie na uwudu.

    • 0 6

  • Brzóska za Jabola

   Nie ma nawet co komentować, gdy jeden z liderów drużyny mówi że nie widzi problemu w fakcie zdobyczy 2.pkt w dzisiejszym spotkaniu w zestawieniu z 13 pkt. z ubiegłego sezonu.Kpina!!!

   • 4 4

 • sędzia

  proszę zapamiętać nazwisko Spychała

  • 81 0

 • Kulturalni kibice...

  Kibice...

  • 30 2

 • Skórnicki,Chrzanowski,Spychała (1)

  PAMIĘTAMY!!!!!!!!!!!!

  • 35 13

  • Świderski

   • 17 0

 • na drukarzy nie ma rady

  nawet gdyby był zorro, batman czy inny 07 to i tak piła by wygrała. A Panowie komentatorzy to chociaż minimalnie powinni być bezstronni.

  • 72 3

 • chcieliście wyrzucić Renata , A d*py dał kto inny.. (2)

  Brawo sędzia

  • 51 4

  • (1)

   Zgadzam się, Gafurow i Sunstroem dali radę +młody oski.
   Reszta trochę słabiej,choć sędzia pomógł.

   • 2 0

   • Fajfer tez dobrze

    A gdyby nie faul zezowatego to byłoby bardzo dobrze

    • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane