Lotos Trefl wygrał w Częstochowie

29 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Trefl Gdańsk

Marco Falaschi został uznany najlepszym siatkarze meczu 7. kolejki PlusLigi w Częstochowie. Marco Falaschi został uznany najlepszym siatkarze meczu 7. kolejki PlusLigi w Częstochowie.

Siatkarze Lotosu Trefla wygrali już dziewiąty mecz z rzędu w PlusLidze. Tym razem gdańszczanie zwyciężyli w wyjazdowym meczu z AZS Częstochowa 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21). MVP spotkania został rozgrywający żółto-czarnych, Marco Falaschi. Jednak sukces nie przyszedł łatwo. Trener Andrea Anastasi do minimum "skrócił" skład i tylko w dwóch pierwszych setach decydował się wprowadzić do gry jednego zmiennika.

AZS: De Amo 3, Janeczek 12, Udrys 6, Kaczyński 16, Szymura 13, Przybyła 10, Stańczak (libero) oraz Buczek, Marcyniak 3, Napiórkowski 1, Khilko

LOTOS TREFL: Falaschi, Schwarz 17, Grzyb 9, Troy 20, Mika 17, Gawryszewski 4, Gacek (libero) oraz Schulz 1

Już w inauguracyjnej akcji meczu dał o sobie znać gdański blok, który zatrzymał Mateusza Przybyłę. Jednak aż do 12:12 żadnej ze stron nie udało się odskoczyć na więcej niż 1 punkt.

Przed drugą przerwą techniczną "pękli" żółto-czarni. Od podwójnego odbicia odgwizdanego przez sędziów Sebastianowi Schwarzowi poczynając stracili kolejno trzy punkty i zrobiło się 12:15.

Straty udało się odrobić przy zagrywce Murphy Troy'a. Od 16:16 do 20:20 gra oscylowała znów wokół remisu. W końcówce lepsi byli akademicy. Zdobyli seta po zbiciu Michała Kaczyńskiego.

Przegrana podrażniła gości, a przede wszystkim ich trenera Andreę Anastasiego. Po zmianie stron Lotos Trefl rozpoczął od 3:0, dwukrotnie stawiając punktowy blok. Przy 5:1 po punktowe zagrywce Troy'a, Marek Kardos wziął już czas.

Częstochowianie ruszyli do odrabiania strat. Gdańszczanie zaś zupełnie stanęli po przerwie technicznej, na którą schodzili z prowadzeniem 8:6. Po wznowieniu gry cztery kolejne punkty zdobyli częstochowianie.

Natomiast przed drugą regulaminową przerwą znów do głosu doszedł Lotos Trefl. Od 13:14 trzy kolejne akcje zapisano na konto przyjezdnych.

Po wznowieniu gry nadal niczego nie można było być pewnym. Akademicy wyrównali na 18:18, a przy 20:21 przegrywali tylko jednym punktem. Końcówka, mimo niezadowolenia miejscowych z niektórych decyzji arbitrów, należała jednak tym razem do gdańszczan.

W trzecim secie trener Kardos również przed pierwszą przerwą techniczną zdecydował się na czas (4:7), ale tym razem nie zdołał zmobilizować podopiecznych do skutecznego pościgu. Co prawda Lotos Trefl pozwalał zbliżać się rywalom nawet na punkt, ale wówczas też następowała natychmiastowa odpowiedź.

Dlatego było i 15:10, i 20:15, a następne przekonywujące zwycięstwo w tej partii. Gdańszczanom grało się tym łatwiej, gdyż punktującego głównie na początku spotkania Troya wsparli Swarz i Mateusz Mika. Po trzech setach ten tercet miał na koncie 41 punktów.

W czwartej odsłonie pojedynku role się odwróciły. To żółto-czarni musieli gonić wynik, gdyż przegrywali już 7:10. Od tego wyniku wygrali jednak cztery akcje z rzędu, w tym trzy po błędach rywali.

Pomyłek nie uniknęli też gdańszczanie. Drugą przerwę techniczną przy przewadze miejscowych 16:15 zarządzono po autowej zagrywce Wojciecha Grzyba. Potem był pojedynek rozgrywających. Miguel Angel De Amo popisał się kiwką, odpowiedzieć próbował Marco Falaschi, ale Włochowi odgwizdano podwójne odbicie.

Jednak od 18:19 Lotos Trefl ruszył zdecydowanie po wygraną. Wyrównał Bartosz Gawryszewski, po chwili punktową zagrywkę zaliczył Mateusz Mika, a dwa kolejne ataki akademików było nieudane. Lotos Trefl odskoczył na 23:19. Mecz zakończyło autowe zbicie Rafała Szymury.

Wyniki 7 kolejki

• AZS Częstochowa - LOTOS TREFL Gdańsk 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 21:25)
  • Transfer Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:17, 18:25, 25:17, 25:19)
  • Effector Kielce - Cuprum Lubin 3:2 (25:22, 13:25, 21:25, 25:20, 16:14)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Banimex Będzin 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 2:3 (24:26, 7:25, 27:25, 30:28, 11:15)
  • AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia 0:3 (18:25, 17:25, 19:25)
  • Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 2:3 (17:25, 25:23, 25:22, 18:25, 9:15)

Opinie (28) 2 zablokowane

• Gratulacje, kasa dla siatkarzy a nie dla betradziaków z żużla (1)

• 52 10

• Nie bądź piknikiem, zostań fanatykiem.

• 4 14

• Jestem pod wrażeniem (3)

Może w końcu się wybiorę 1 raz na siatkę

• 46 5

• Kibic... zapomniałeś dopisać: "... sukcesu" (2)

Oby takich jak najmniej.

• 1 7

• Kibic piłki nożnej(od III ligi) hokeja (od kiedy pamiętam do teraz) żużla,koszykówki

Przyznaję że siatkówka nigdy nie była moim ulubionym sportem,ale skoro chłopaki grają dobrze to może i się wybiorę

• 3 0

• ???

Siatkówka dla wszystkich. Bez względu czy będzie darł się jak opętany, czy przez cały mecz przesiedzi w jednej pozycji. Na siatkówce każdy jest mile widziany. Swoje "fanatyzmy"zostaw sobie dla innych dyscyplin, które bez tego już dawno by zginęły śmiercią naturalną.

• 6 0

• pomyłka (4)

7 mecz wygrali a nie 9

• 4 30

• 9 bo 2 na koniec poprzedniego sezonu i teraz 7 (2)

moze sprawdz zanim zaczniesz poprawiac

• 29 0

• A co to?? Kalambury redaktora?? Nie lepiej prosto- 7 wygranych w tych rozgrywkach? (1)