Falstart w Ergo Arenie

Krzysztof Klinkosz
5 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Sopoccy koszykarze zawiedli na całej linii i w swoim pierwszym meczu w Ergo Arenie przegrali z Dexią Mons Hainaut aż 55:73 (12:28, 19;21, 16:10, 8:14). Żółto-czarni nie zagrają więc w fazie grupowej EuroChallenge. Porażka jest tym bardziej bolesna, że belgijska drużyna fajerwerków w gdańsko-sopockiej hali nie pokazała.

TREFL: Dylewicz 13, Waczyński 13, Gustas 10, Stefański 3, Ceranić 3 - Kinnard 7, Hlebowicki 6, Kikowski 0, Beal 0.

DEXIA: Hatten 17, Lewis 13, McCauley 12, van Paassen 7, Foster 5 - Taylor 12, Cage 7, Giancaterino 0, Gorgemans 0, Libert 0, Ribert 0

Sopocianie nie zakończyli rzutem swojej pierwszej akcji w odpowiedzi holenderski środkowy Dexii trafił spod kosza a że był faulowany stanął jeszcze na linii rzutów wolnych i goście wyszli na prowadzenie 3:0. Gospodarze odpowiedzieli dwiema akcjami Giedriusa Gustasa i wyszli na prowadzenie 4:3.

W kolejnych akcjach skuteczniejsi byli goście, Trefl grał tak, jakby deprymował go fakt rozgrywania pierwszego meczu na swoim obiekcie. W 5 minucie drużyna z Belgii prowadziła już 12:6 i łotewski trener sopocian wziął czas.

Niestety przerwa w grze nic nie dała i rywale nadal powiększali przewagę w 6 minucie po wolnych van Paassena było 18:6 dla Dexii. Gra gospodarzy w pierwszej kwarcie wyglądała fatalnie. Sopocianie nie kryli niemal wcale rywali pod koszem, popełniali błędy w rozegraniu czy też nie oddawali rzutów w ciągu 24 sekund.

Dopiero w 8 minucie koszykarze z Sopotu ponownie trafili do kosza, za trzy punkty trafił Michał Hlebowicki było już wtedy 22:9 dla Dexii. Kiedy Kinnard pokazał kolegom, że można pod koszem grać agresywniej od razu kontra gospodarzy dała 3 punkty Kikowskiego, niestety w odpowiedzi Dexia już nie grała na środek, pod kosz, tylko zaczęła rzucać zza łuku.

Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Belgów 28:12.

Pierwszy mecz koszykarzy Trefla w Ergo Arenie zgromadził na trybunach około dwóch i pół tysiąca kibiców, niestety koszykarze nie rozpieszczali ich zbytnio, w 14 minucie Dexia prowadziła już 33:15. Nadal największym "grzechem" sopocian była nieskuteczność.

Sopocianie w dalszym ciągu zbyt łatwo pozwalali wchodzić rywalom pod własny kosz, "na siłę" również oddawali rzuty za 3 punkty. Do 15 minuty spotkania wykonali 13 takich prób a tylko jedna przyniosła efekt punktowy.

Dexia tymczasem konsekwentnie wykorzystując błędy w defensywie gospodarzy prowadziła już w 14 minucie 41:22 i 43:22. W kolejnych minutach pierwszej połowy obraz gry nie zmieniał się. Sopocian stać było tylko na pojedyncze składne i skuteczne akcje a to było o wiele za mało by w znaczący sposób zniwelować straty do Dexii. W 19 minucie było 48:26 dla zespołu z Belgii.

W ostatniej sekundzie ostatniej akcji Trefla w pierwszej połowie Adam Waczyński trafił za 3 punkty i gospodarze przegrywali do przerwy 31:49.

Drugą połowę sopocianie rozpoczęli od punktów Gustasa i "trójki" Dylewicza, w 23 minucie było 49:36 dla Dexii. Dalszej pogoni jednak nie było, zespół z Belgii odpowiedział 4 punktami i było 50:36 dla Dexii.

Sopocianie zbyt wolno odrabiali straty w 27 minucie było 53:40 dla Dexii. W 29 minucie Dexia znów osiągnęła niemal 20-punktową przewagę (59:40). W ostatnich sekundach gospodarzom udało się zdobyć 7 punktów z rzędu i po 30 minutach Trefl przegrywał 47:59.

Gospodarze na rozpoczęcie ostatniej odsłony zmarnowali kilka idealnych, wydawałoby się, okazji, dopiero w 33 minucie Kinnard trafił za trzy punkty i było 61:50 dla Dexii. Sopocianie zawodzili na całej linii nie potrafili rzucić się w pogoń punktową za rywalami, mimo, że ci z minuty na minutę grali coraz słabiej. Trefl popełniał jednak błąd za błędem wręcz podając niekiedy piłkę w ręce rywali. W 36 minucie było 67:50 dla zespołu belgijskiego.

Pod koniec meczu goście zwiększyli tempo rozgrywania swoich akcji, widać było też, że z koszykarzy Trefla "uszło powietrze". W 39 minucie było już 73:52 dla Dexii jednak trzypunktowy rzut Adama Waczyńskiego sprawił, że mecz zakończył się wynikiem 73:55 dla zespołu belgijskiego.

Opinie (88) 10 zablokowanych

• łubudubu łubudubu niech żyje nam prezes naszego klubu! (1)

• 28 2

• Trefl

Niech nam żyje cały klub - porazka na każdym froncie. Na stronie oficjaknej nie ma nawet informacji o rozpoczętym seznonie w siatkę - pewnie dlatego, że dostali w d.... Żenada, ale za to napinaczy mają najlepszych w Polsce - wiadomo, bogaci tatusiowie kupują dzieciom w zerówce kompy i młodzi pusza się przed swakitem, a nie daj Boże trafi taki jeszcze na meczyk lechii i popatrzy na lwy północy i juz mysli, że nalezy do najlepszej w kraju i nie tylko paczki.

• 8 10

• 6:18 ale obciach

• 21 1

• meczyk (1)

Dexia pokona Trefla Sopot , więc niech Trefl zegna się z Pucharami w tym roku ; P

• 17 9

• Ciekaw jestem

Jaki bylby wynik gdyby dla przykladu zagrali z LA.Lakers a;bo Boston Celtics?

• 13 12

• Z jaką drużyną Trefl zagra w pucharach w następnym meczu ???
    Bu ha ha.

• 26 7

• (1)

Wstydu oszczędzić i zejść z parkietu,w co wy gracie ???
    Patałachy.

• 26 6

• Mimo głupiej napinki etatowych sopockich zadymiarzy szkoda Trefla.

Zawsze to przykra rzecz,gdy nasz,polski zespół odpada.Oby w następnym sezonie było lepiej; w tym niestety przyszło zapłacić frycowe.

• 5 2

• (4)

a juz wróciłem z trefla, odstałem 20 minut w mega kolejce i o 19.00 nie widząc zadnych szans na wejscie odpusciłem sobie tą marną atrakcje. Buduje sie hale na 11,5 tysiąca a otwiera sie jedną kase. Gratulacje i... do boju Dexia!

• 63 5

• chyba żenada...kto odpowiada za kasy?

klub? miasto? spółka "halowa"?

• 14 0

• no to żałuj, bo od 19:05 wpuszczali za darmo ;) (2)

• 6 2

• Potwierdzam

• 3 1

• nie ma co żałowac, bo widowiska NIE BYŁO !!! była porażka ... organizatorów i klubu !!!

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)