Asseco przegrało wygrany mecz w Dąbrowie

3 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Gdyńskim koszykarzom trudno będzie zrozumieć, w jaki sposób przegrali w Dąbrowie Górniczej. W ostatniej kwarcie roztrwonili 15-punktową przewagę, gdyż oddali tylko 4 celne rzuty, w tym 3 należały do Piotra Szczotki. Gdyńskim koszykarzom trudno będzie zrozumieć, w jaki sposób przegrali w Dąbrowie Górniczej. W ostatniej kwarcie roztrwonili 15-punktową przewagę, gdyż oddali tylko 4 celne rzuty, w tym 3 należały do Piotra Szczotki.

Koszykarze Asseco przegrali mecz, który rozpoczęli od wyniku 10:0, w ostatnią kwartę wchodzili z przewagą 15-punktów, a rywale pierwsze prowadzenie objęli dopiero w 37. minucie. Gdynianie w końcówce spotkania sami siebie zmusili do kończenia akcji rzutami za trzy punkty, choć tego dnia trafili tylko 2 z 15 prób zza łuku, a pod koszem mieli m.in. Ovidijusa Galdikasa, który zaliczył double-double. Dlatego podopieczni Davida Dedka rok 2015 w Tauron Basket Lidze rozpoczęli od wyjazdowej porażki z MKS Dąbrowa Górnicza 72:75 (24:17, 20:17, 20:15, 8:26).

MKS: McKay 18 (1x3, 5 zb.), Weaver 15 (10 zb.), Brown 13 (2x3, 4 as.), Zmarlak 6 (2x3, 5 zb.), Dziemba 4 oraz Koelner 9 (3x3), Piechowicz 4 (7 as.), Metelski 4, Pepper 2, Małecki, P.Szymański, Załucki

[slad]ASSECO: Galdikas 15 (12 zb.), Szczotka 13, Matczak 10 (4 przech.), Frasunkiewicz 7 (1x3), Walton 4 (4 as.) oraz Radosavljević 8 (1x3, 5 zb.), Żołnierewicz 7, Kowalczyk 4, Parzeński 2, R.Szymański 2

Asseco nie wyciągnęło wniosków z listopadowej wizyty w Kutnie. Wówczas gdyńscy koszykarze przegrali po dogrywce 80:86. Natomiast na początku 2015 roku, gdy podopieczni Davida Dedka złożyli wizytę kolejnemu nowicjuszowi w TBL, nie było nawet dodatkowego czasu gry, choć przez pół godziny to goście niepodzielnie panowali na parkiecie!

GDYŃSCY KOSZYKARZE POKONANI PO DOGRYWCE W KUTNIE

W 4. minucie Asseco prowadziło 10:0, a po jednym celnym rzucie z gry na koncie miał wówczas każdy zawodnik z wyjściowej piątki! Rejestr punktowy otworzył Przemysław Frasukiewicz po asyście Filipa Matczaka.

Gospodarzy z letargu spróbował wyrwać Myles McKay. Jeden z trzech amerykańskich "Muszkieterów", którzy stanowią o sile ofensywnej MKS, znalazł drogę do gdyńskiego kosza po rzucie zza łuku.

Jednak sztuka trafiania zza linii 6,75 nie jest obca także Frasunkiewiczu. "Franz" przymierzył w ten sposób na 17:5, a w 6. minucie już spod kosza poprawił na 19:5.

Dopiero wówczas miejscowi nawiązywać wyrównaną grę, a potem niwelować straty. O połowę zmniejszyli je już na koniec inauguracyjnej kwarty, która przyniosła sukces Asseco 24:17. Na początku drugiej odsłony pojedynku zrobiło się nawet 22:26, gdyż dopiero na początku 13. minuty kosz gospodarzy w tej kwarcie odczarował Anthony Walton.

Potem różnicę zrobił Lazar Radosavljević, zdobywając 5 punktów z rzędu, a po rzutach Matczaka w 17. minucie zrobiło się 37:24 dla gdynian. Przed przerwą, miejscowi nieco podgonili, ale wynik 44:34 wydawał się solidną zaliczką przed drugą połową.

Nic w tym względzie nie zmieniła trzecia kwarta. Asseco utrzymywało w niej przewagę 7-11 punktów, a w ostatniej minucie tej części gry rezerwowi: Przemysław ŻołnierewiczSebastian Kowalczyk wyśrubowali rezultat po pół godzinie pojedynku na 64:49.

Jednak o spokojnej wygranej Asseco mogło zapomnieć, gdyż przez 7 minut czwartej kwarty stać je było zaledwie na jeden celny rzut! W 34. minucie Piotr Szczotka trafił na 66:56.

On też walczył najmocniej, gdy mecz zaczął wymykać się gdynianom z rąk. Grając trener przygotowania motorycznego gości... wyrównał na 68:68, a potem na 72:72.

Natomiast do wyniku 70:70 doprowadził Ovidijus Galdikas, który dzięki temu zaliczył double-double. Marne to jednak pocieszenie, gdyż Asseco zeszło z parkietu pokonane.

MKS pierwsze prowadzenie tego dnia objęło w 37. minucie 68:66. Udaną akcją popisał się McKay, dla którego był to już 18. punkt tego dnia.

Na 32 sekundy przed końcem spotkania Ken Brown trafił na 74:72. Trener Dedek przerwał grę. Podczas czasu rozrysował akcję, którą rzutem za trzy próbował kończyć Kowalczyk. Niestety, nie trafił! Trudno się nawet dziwić, że tak się stało, gdyż Asseco na 15 prób za trzy punkty udanych miało tylko 2! Dla porównania gospodarze 8 z 27.

Sytuację próbował ratować Szczotka, faulując Browna, który zebrał piłkę po rzucie Kowalczyka. Jako że Amerykanin trafił tylko jeden z dwóch wolnych, była jeszcze szansa na dogrywkę. Trzeba było jednak przeprowadzić trzypunktową akcję, a do końca została zaledwie 5 sekund. Nie udało się. Brown przechwycił piłkę po podaniu Frasunkiewicza.

Wyniki 14 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - ASSECO GDYNIA 75:72 (17:24, 17:20, 15:20, 26:8)
  • PGE Turów Zgorzelec - TREFL SOPOT 103:104 (29:26, 34:19, 18:29, 22:30)
  • Polpharma Starogard Gdański - Stelmet Zielona Góra 75:103 (13:23, 17:34, 26:23, 19:23)
  • Wikana Start Lublin - King Wilki Morskie Szczecin 76:87 (25:26, 14:22, 17:16, 20:23)
  • Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 87:66 (22:16, 26:12, 22:19, 17:19)
  • Polski Cukier Toruń - Jezioro Tarnobrzeg 78:61 (16:9, 17:15, 28:21, 17:16)
  • Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 73:66 (17:23, 19:16, 18:11, 19:16)
  • Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 78:87 (20:20, 17:24, 18:18, 23:25)

Opinie (34) 3 zablokowane

• (1)

AJ dzisiaj kompletnie bez formy. Jak można przegrać wygrany mecz, no jak?

• 28 0

• nie ma sianka nie ma granka

• 0 4

• Wstyd!!!

• 21 2

• (1)

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd!!!! Jak długo jeszcze wszyscy będą się wzmacniać a my będziemy patrzeć na samicowanie Waltona??? Ten skład to drwina z kibiców.

• 25 5

• Nie ma co przesadzać, takie mecze się zdarzają. Z zespołem trzeba być na dobre i na złe.

• 7 8

• (4)

Ta czwarta kwarta to masssakra jakaś. Powiązali ich? Brak słów.

• Brak słów

Nie można tak grać,mprzecież to można było wygrać bez problemu.
    Po 3 kwartach +15, a potem jak dzieci we mgle. Walton jako jeździec bez głowy, beznadziejny rzut za 3 pkt. Mecz oglądałem na emocje tv, jak gospodarze odrabiali - to u nas strach w oczach i ta bezradność w konstruowaniu akcji ofensywnych.mObawiałem się, że może być źle (w pewnym momencie w tej kwarcie 19-2 dla gospodarzy) ale nie przepuszczałem w najgorszym scenariuszu takiego tragicznego końca.

• 14 1

• Jedna wielka banda nieudaczników z Dedkiem na czele.

Jak można tak dać się ograć jednemu McKey-owi. Walton, Szymański, Radoslavjevic niech spadają na szczaw z taka grą. Gdzie jest zarząd tego Klubu? Pora pognać Pasztetasa bo tylko szrot do Gdyni sprowadza, kolejny rok beznadziejnej koszykówki.

• 8 10

• Wstyd tak grać, już lepsze jest Jezioro Tarnobrzeg, masakra i jeszcze raz wielki wstyd i rozczarowanie.

• 10 2

• (4)

Jeszcze nigdy nie czułem takiej wściekłości jak dziś. Co to kuźwa jest? To jest drużyna? Przebolałem Czarnych, Kutno, Jezioro ale dziś to jest przegięcie. Ile strat miał Franz? Ile A.J? Powinniśmy ich rozbić samym Galdikasem. Kto im kazał rzucać 3? Ile niecelnych było osobistych? We wszystkich przegranych końcówkach wystarczyłoby grać 24 sek i płka w aut. I mecz wygrany. Na pewno nie będę kupował już transmisji (marnych zresztą). Mam kaca giganta.

• 21 1

• Mnie też mocno wkurzyli, ale i tak to nic nie zmieni

bo od początku widać ,że Sęczkowskiemu wcale na wynikach nie zależy.. Od zeszłego sezonu Dedek nie potrafi na wyjazdach zmotywować zespołu. Do tego ewidentny brak strzelca dystansowego i prawdziwego rozgrywającego. Co wyjazd to Walton bije rekordy strat i beznadziejnych wjazdów pod kosz, po drugie pora wysłać na trawkę Franca bo jest bardzo wkurzający z tym swoim człapaniem po parkiecie, sto razy lepiej by grał Żołnierewicz jakby dostał minuty Franca. Niestety ale czarno widzę dalszą gdyńską koszykówkę, władze miasta położyły lachę na koszu a Asseco nie ma zamiaru dawać więcej kasy.

• 15 1

• Franz?- Emeryt, który jeszcze opier...innych za swoje błędy. Jeden z największych szkodników w drużynie

• 16 0

• halo (1)

ja jauz dawno przerzucilem sie na Trefl

• 3 5

• Problem w tym że to Asseco jest moją drużyną a nie Trefl.

• 7 3

• To jest sztuka przegrać taki mecz. Niestety nasze miejsce to 10 lub niżej. Play off darujmy sobie. Liczyłem na wzmocnienie w nowym roku ale nikt nie doszedł. Szkoda.

• 14 1

• (1)

Jeszcze parę takich meczów, a Cheerleaders Gdynia nie będą miały dla kogo tańczyć w gdyńskiej hali, no bo kto będzie miał ochotę oglądać "nieudaczników", którzy po raz kolejny oddają punkty we "frajerski" sposób. Zostaną na trybunach tylko członkowie "KK." i garstka tych którzy jeszcze w coś naiwnie wierzą. Już kiedyś stwierdziłem, że w drużynie Asseco nie nauczyli się jeszcze trafiać za 3 pkt. Niby zawodowcy a cieniasy. Smuta niestety.