Fatalna druga połowa w Tarbes

9 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się koszykarki Lotosu w grupie D Euroligi. Dziś gdynianki przegrały czwarty mecz z rzędu. Mistrzynie Polski nie dość, że doznały wyjazdowej porażki z Tarbes GB 67:81 (16:21, 29:23, 10:15, 12:22), ale jeszcze mają gorszy bilans dwumeczu z francuskim rywalem, a ten współczynnik może również przesądzić 20 stycznia o awansie bądź nie do TOP-16

.

TARBES: Houston 27, Yacoubou-Dehoui 14, Castets 12, Eldebrink 11, Sacko 9, Breitreiner 5, Arrondo 3, Gargati 1. Lepron.

LOTOS: Matović 19, Beard 19, Leciejewska 8, Pawlak 8, Podrug 6, Christon 5, Phillips 2, Tomiałowicz, Sosnowska.

Lotos grał tego dnia falami. Jednak czym bliżej było końca spotkania, tym więcej było odpływów niż zbawiennych przypływów. Cudowny zryw, który pozwolił wygrać pierwszą połowę, choć wcześniej cały czas prowadziły rywali niż się nie powtórzył.

Na początku gdyniankom udawało się odpowiadać na rzuty rywalek, a zatem było 2:2 i 4:4. Przy tym ostatnim wyniku nastąpił pierwszy przestój naszej drużyny, który kosztował ją siedem straconych punktów z rzędu. Już wówczas o swojej klasie przypomniała Charde Lakishia Houston, która pięć "oczek" poparła czterema zbiórkami.

W Lotosie największą ochotę na walkę miały na Alana Beard i Ivana Matović. Dzięki akcjom Amerykanki udało się zbliżyć na 8:11, a z kolei Serbka sprowadziła wynik z 8:16 na 16:19, zdobywając dla naszego zespołu osiem kolejnych punktów.

Po kwadransie od pierwszego gwizdka sędziów było już źle, bo Houston poprawiła wynik na 36:23 dla miejscowych. Nadzieje przywróciła Beard, trafiając dwukrotnie za trzy. Potem dwa udana ataki z rzędu miała Leciejewska i straty zmalały do 33:38.

Mecz rozpoczynał się od nowa na 66 sekund przed przerwą, gdy Matović popisała się akcją 2+1, doprowadzając do wyrównania 40:40. Końcówka pierwszej połowy to walka Houston z Beard, w którą jeszcze "trójką" wmieszała się Isis Arrondo.

Lepsza okazała się Alana, która nie tylko została najskuteczniejszą koszykarką tej odsłony (17 punktów do 16 rywalki), ale przede wszystkim na 2 sekundy przed końcem posłała piłkę do kosza na 45:44. Z takim wynikiem drużyny zeszły na przerwę i było to jednocześnie pierwsze prowadzenie Lotosu tego dnia!.

Drugą połowę na 47:44 otworzyła Erin Phillips. Szkoda, że był to jedyny celny rzut w tym meczu Australijki, która zaliczyła m.in. pięć pudeł zza linii 6,25. Korzystny wynik udało się Lotosowi utrzymać do 26. minuty. Po rzucie Emiliji Podrug było 53:52 i zaczął się... przestój gdynianek.

Naszą defensywę dwa razy z rzędu sforsowała Houston, a Béatrice Castets "trójką" poprawiła na 59:53 na 47 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty.

Mistrzynie Polski, jak na kapitan zespołu przystało, próbowała jeszcze poderwać do walki Paulina Pawlak. Rozgrywająca udaną akcją zamknęła pierwsze pół godziny gry, a "trójką" otworzyła ostatnią kwartę. Starty zmalały do 58:59.

Przez kolejne cztery minuty wynik oscylował jeszcze wokół remisu. Matović trafiła na 60:61, a Pawlak kolejną "trójką" na 67:69. Zdobycz Pauliny miała dokładnie miejsce 5 minut i 59 sekund przed końcem spotkania. Aż się wierzyć nie chce, że już do ostatniego gwizdka Lotos nie dołożył żadnego punktu!

Co gorsza po cztery przewinienia miały nasze wysokie Matović, Leciejewska i Podrug, co w obawie przed przedwczesnym zakończeniem przez nie gry przez, nie pozwalało bronić tak agresywnie jak poprzednio. Tarbes wykorzystał to bezwzględnie. Houston i Isabelle Yacoubou-Dehoui poprawiły wynik na 79:67, a końcowy rezultat ustaliła Frida Eldebrink.

Gdynianki nastroje będą mogły poprawić dopiero w piątek. Tego dnia o godzinie 18.00 ugoszczą we własnej hali w meczu ligowym Blachy Pruszyński Lider Market Pruszków. Wynik spotkania można typować w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 7. kolejki w grupie D i aktualna tabela:
Spartak Moskwa Region - Szewiep Szeged 94:51 (15:10, 29:10, 24:16, 26:15); Fenerbahce Stambuł - Frisco Sika Brno 86:70 (29:22, 20:14, 27:14, 10:20).

• 8 10

• To było do przewidzenia. Teraz powtórka w Szeged i do widzenia Euro! Co do polskiej ligi - przedświąteczną atmosferę może popsuć CCC. Lotos chyba już świętuje, dobrze to widać.

• 8 2

• JA PIERDZIU (2)

JA PIERDZIU LEŚNE DZIADY I DZIECIAKI Z BALONIKAMI NIEMAJĄ RADOŚCI HAHAHHAHAHAH BEKA Z TEGO ŻE LOTOS PRZEGRAŁ. W GDYNI TYLKO ARKA GDYNIA I ASSECO PROKOM GDYNIA. NIESTETY DLA LEŚNYCH DZIADÓW. NIE POWIEM KOSZ DO KOSZA TYLKO POWIEM LOTOS DO gdańska DO TYCH BANDZWOŁÓW BLADO ZIELONYCH. PAPATKI FRAJERZY.

• 3 20

• (1)

ale jesteś durny buahahaha, nagle kibic Prokomu się zrobił po dzisiejszym zwycięstwie nad Realem, a do dzisiaj pisał "kosz do kosza". Żal, idź albo spać, albo się utopić niechciany synku dwóch tatusiów.

• 2 4

• POSŁUCHAJCIE OBYDWAJ!

Może ten ROMUALD i ciut głupot gada ale w jednym ma rację - LOTOS do gdańska, do wrzeszca, na słowackiego skąd przypełzł! WON! I tu ROMUALD ma rację! WON do gdańska!

• 2 4

• Który to był rok, gdy Lotos mecz za meczem w Eurolidze przegrywał i ostatecznie nie przeszedł dalej? Mamy deja vu!

• 4 2

• (1)

a jak Areczka przegrała chyba z 9 razy z rzędu to jakoś głupich komentarzy nie było, dziób w ciup i cicho.

• 8 4

• Areczka zawsze przegrywa więc żal an nią czas tracić :)

• 6 1

• peski do budy...zazdrość was zżera..

WIELKI LOTOS, WIELKA GDYNIA !!!

• 4 11

• (1)

Ty pierdziu weź nie pierdziuj bo śmierdzi tu troche Toba :D
    i widze Prokom seukcesy odnosi to juz dla ciebie kosz nie idzie do kosza?? oj chłopie mógłbys byc chociaz konsekwentny i tylko tym śledziowym pilkarzom dompingowac bo my kibice koszykówki damskiej i męskiej takich antykibiców jak Ty nie potrzebujemy!! żal nam w Gdyi takich jak Ty :(

A co do dziewczyn ehh trudno ... chociaż niech lige dobrze pociągną ;]

• 4 4

• Nawet z tą ligą - wątpliwa sprawa, widzimy, jak jest. Czy za rok będzie euro - oto pytanie i perspektywy niewesołe.

• 3 0

• (5)

Tylko czekać aż dział marketingu Lotosu zainteresuje się, jak poczyna sobie drużyna z nazwą firmy. Ciekawe, do kiedy podpisana jest umowa i na jakiej podstawie miałaby być przedłużona. Jaka to ma być motywacja, gdy na razie ta nazwa, poprzez koszykarki, kojarzy się z niekompetencją i nieudolnością.
    PKO BP chyba miało nosa :) To już może być koniec tzw. wielkiej żeńskiej koszykówki w Gdyni (o ile taka faktycznie była) i, łatwo szybko utracić to, na co pracowało się tyle lat. Później może być różnie - nie każdy ma takie szczęście, jak w sytuacji, gdy kiepski w ostatnim sezonie Gambrinus przemiena się w silniejsze Frisco.

Cóż, trochę łabędziego śpiewu jeszcze posłuchamy. Nie byłbym jednak zaskoczony, gdyby gdynianki "na fali" zawaliły u siebie Pruszków - ułożyłaby się taka seria :)

• 8 3

• nie masz pojęcia

Nie masz gościu zielonego pojęcia o tym co piszesz.
      Wyznając twoja teorie żadna drużyna w Polsce by już dawno nie istniała, jakby działy marketingu sponsorów po kilku porażkach bez większego znaczenia przestawała sponsorować. Pokaż mi człowieku ile zespołow jest takich co nie przegrywa w lidze, nie mówiąc już o pucharach, a ile wogóle gra w eurolidze. Pomyśl, zanim coś napiszesz...

• 2 5

• (3)

z czego miało się wycofać PKO jak Lotos zdobył po 3 latach przerwy mistrza Polski akurat w roku kiedy PKO było sponsorem.Ta teoria się kupy nie trzyma.Sport to sport są zwycięstwa są porażki nie ma niepokonanych drużyn.PKO jak większość banków wpadło w tarapaty finansowe i musieli się wycofać.

• 1 4

• (2)

Poczekajmy więc do chwili, gdy upłynie czas umowy z Lotosem, przekonają się Państwo, kto miał rację. Zobaczymy też, co w tej chwili firma Lotos na ten temat ma do powiedzenia, jakie jej zdanie.

• 2 0

• (1)

a co ma Lotos za straty z tego powodu przepraszam?Czy inne polskie dyscypliny poza siatkówką i koszykówką są reprezentowane w najwyższej klasie europejskich rozgrywek?Panowie z Lotosu niech zajmą się produkcją benzyny bo zdaje się że w tej dziedzinie są ekspertami a wspieranie pomorskiego sportu powinno być dla nich chlubą a nie przykrym obowiązkiem.

• 0 2

• Wspieranie - tak, jednak musi to być dobra promocja marki a na razie, z ostatnich meczów, jest pośmiewisko i tak nazwa Lotos jest widoczna. To odpowiedź na pytanie powyżej. Tyle jest drużyn i dyscyplin bardziej zasługujących na wsparcie, które dostała gdyńska koszykówka. Czas to zmienić.