Vistal zremisował ze Startem

26 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Szczypiornistki Vistalu Gdynia zremisowały na wyjeździe ze Startem Elbląg 28:28 (14:16). Podopieczne Jensa Steffensena przegrywały niemal cały mecz, by na 10 minut przed końcem gry wyjść na prowadzenie. Niestety, fatalnie zagrały w ostatnich 5 minutach tracąc 4 bramki z rzędu, a w konsekwencji szansę na zwycięstwo.

VISTAL: Kowalczyk, Gapska - Kalska 7, Matyka 5, Janiszewska 4, Kulwińska 4, Khouildi 3, Niedźwiedź 2, Galińska 2, Zych 1, Kozłowska

START: Kędzierska - Szymańska 5, Aleksandrowicz 4, Janaczek 4, Wolska 4, Waga 4, Koniuszaniec 3, Grzyb 2, Cekała 1, Sądej 1, Zoria.

Gdynianki, które w listopadzie we własnej hali triumfowały nad Startem różnicą 8 bramek, w Elblągu od początku miały problemy z przełamaniem defensywy gospodyń. Indywidualne i co ważne, skuteczne krycie przez całe spotkanie otrzymała Iwona Niedźwiedź, co utrudniło Vistalowi zdobywanie punktów z drugiej linii.

Elblążanki po 10 minutach gry prowadziły różnicą dwóch trafień, a drugie tyle czasu później podwoiły tą przewagę. Przyjezdne trzymały kontakt na jedno, dwa trafienia.

Do 45 minuty wszystko szło jednak po myśli gospodyń. Rzutami z drugiej linii straszyły gdynianki przede wszystkim Agnieszka WolskaMonika Aleksandrowicz.

Bramkę na 22:24 zdobyła Katarzyna Janiszewska, która zapoczątkowała serię sześciu kolejnych trafień dla Vistalu. Dzięki temu podopieczne Jensa Steffensena na 5 minut przed końcem gry wyszły na prowadzenie 28:24.

Gdy wydawało się, że znakomity powrót gdynianek zakończy się sukcesem, roztrwoniły całą przewagę w ostatnich minutach spotkania. Elblążanki skutecznie zagrały z kontry zdobywając 4 bramki pod rząd. Trafienie na remis zaliczyła Katarzyna Cekała. Równo z syreną z rzutu wolnego rzucała Joanna Kozłowska, ale nie zdołała odwrócić losów spotkania.

Wyniki 20 kolejki

• Start Elbląg - VISTAL GDYNIA 28:28 (16:14)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Ruch Chorzów 32:29 (15:18)
  • Selgros Lublin - SPR Olkusz 34:23 (18:12)
  • KPR Jelenia Góra - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:19 (12:10)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 24:25 (11:10)
  • pauzuje: Piotrcovia Piotrków Tryb.

Opinie (15)

• Frajerstwo do kwadratu

5 minut do końca prowadzimy 28-24 to pseudogwiazdeczki pomyślały że już po meczu

• 18 2

• Grać kobiety, grać !

Bo Szczurek zabierze kasę i da ją Arce.

• 14 1

• kto daje oceny 6 zawodniczkom za ten mecz ?
    chyba same sobie

• 9 1

• Ustawiamy sie przed play-off?...

Lubin w plecy...

• 8 1

• co one grają to woła o pomstę do nieba przecież to padliny ciąg dalszy jok można prowadzić 4 bramki na 5 minut przed koncem meczu i nie wygrać to tylko może Vistal miernoty i niedojdy!!!!!

• nie istnieje coś takiego jak Arka Osowa

Arka to klub w Gdyni. Osowa to dzielnica Gdańska.

• 3 2

• Dziękuje dobranoc

Drugi trener Loredana Matyka po sezonie przejmuje stanowisko pierwszego.
    Prywatny folwark Matyków z nietykalną mierną zawodniczką Loredaną.

Mistrzostwa nie będzie. A jak na play off wpadniemy na kogoś z trójki pogoń, elbląg, koszalin będą jaja jak nie przejdziemy tej pierwszej rundy hehe

• 12 4

• Mistrzostwa raczej nie będzie

Mecz ze Startem nie decydował o niczym, trzecie miejsce niezagrożone, a awans wyżej nierealny. Bardziej martwi gra druzyny i fatalne przestoje w czasie meczów. W play--off najwyżej będzie 3 miejsce. Żałuję.

• 4 0

• Problem to przegrana kghm (3)

przegramy półfinał, lepiej grać z SPR

• 3 0

• KGHM wolą grac z VISTALEM

bo z Lublinem przegrywają, dlatego wtopiły, my mamy 3 miejsce.