Koszykarki Basketu przegrały ze Ślęzą

6 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Ewelinie Gali zabrakło jednej zbiórki do uzyskania we Wrocławiu double-double. Nad rzutowa skutecznością czeka ją jednak sporo pracy. Ewelinie Gali zabrakło jednej zbiórki do uzyskania we Wrocławiu double-double. Nad rzutowa skutecznością czeka ją jednak sporo pracy.

Koszykarki Basketu Gdynia przegrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 79:92 (30:26, 16:25, 20:19, 13:22). Podopieczne Vadima Czeczuro jeszcze na 4,5 minuty przed końcem gry prowadziły jednym punktem. Udana końcówka gospodyń odebrała im jednak szanse na to, by zacząć 2015 rok od trzeciego zwycięstwa w sezonie.

ŚLĘZA: Player 32 (4x3, 8 zb.), Ross 17, Brown 14 (6 zb.), Czarnecka 17 (1x3), Śnieżek 5, Głocka 7, Zuchora 0, Stachnik 0, Mistygacz 0.

BASKET: Gala 18 (9 zb.), Stankiewicz 15 (3x3), Brown 15, Adamowicz 6 (1x3), Dorogobuzowa 4 (7 zb.), Jakubiuk 2, Miłoszewska 10, Koperwas 2, Naczk 7 (1x3).

Pierwsze w tym roku spotkanie znakomicie rozpoczęła Ewelina Gala. Silna skrzydłowa swój trzeci występ po transferze z Energi Toruń otworzyła zdobywając 7 punktów w nieco ponad dwie minut, po których gdynianki prowadziły 9:7.

Chwilę później Basket prowadził już 20:12, a Gala miała na swoim koncie 11 "oczek". Sygnał do odrabiania strat dały jednak gospodyniom Gloria BrownJhasmin Player. Ślęza doprowadziła do remisu 22:22, ale gdynianki przed końcem premierowej kwarty zdołały jeszcze odpracować przewagę w wysokości 4 punktów.

W drugiej partii po raz pierwszy od stanu 2:0 prowadzenie w meczu zdobyły miejscowe zawodniczki, a uczyniły to po trafieniu zza łuku Player (33:32). Przewagę powiększyła jeszcze Ross i od tego momentu gdynianki zbliżały się co najwyżej na remis. Ostatecznie na przerwę podopieczne trenera Vadima Czeczuro schodziły ze stratą 46:51.

Po przerwie dobrze rozpoczęły grę gospodynie, ale 5 punktów z rzędu zdobyte przez Angelikę Stankiewicz, a następnie jej asysta przy celnym rzucie Tiffany Brown pozwoliły gdyniankom zbliżyć się do rywalek na 53:55. 6-punktową serią odpowiedziała Ślęza i Basket znów musiały gonić.

Jeszcze na minutę przed końcem kwarty przyjezdne przegrywały 61:70. Trafienie Miłoszewskiej za 2 punkty, a następnie "trójka" Moniki Naczk pozwoliły zmniejszyć dystans przed rozpoczęciem czwartej partii. W niej gdynianki poszły za ciosem i gdy zza łuku piłkę w koszu umieściła Stankiewicz, objęły prowadzenie 73:72.

To zapewniło emocjonującą końcówkę spotkania. W kolejnych minutach wynik meczu był remisowy lub jedna ze stron odskakiwała zaledwie na punkt. Po piątym przewinieniu parkiet musiała jednak opuścić Kateryna Dorogobuzowa, a końcówka spotkania należała jednak do wrocławianek.

Ślęza zdobyła 9 punktów z rzędu i na 2 minuty przed ostatnią syreną prowadziła już 85:77. Trener Czeczuro trzykrotnie próbował ratować sytuację przerwą na żądanie, ale gospodyń nie udało się już zatrzymać. U gdynianek szwankowała przede wszystkim skuteczność rzutowa najlepszych strzelczyń zespołu. Gala z gry trafiła 6 na 16 rzutów, a 6 z 17 trafiła Brown. Basketowi nie pomogła nawet wygrana walka na tablicach (42-32 w zbiórkach).

Wyniki 13 kolejki

• Ślęza Wrocław - BASKET Gdynia 92:79 (26:30, 25:16, 19:20, 22:13)
  • Glucose ROW Rybnik - CCC Polkowice 66:78 (7:20, 21:19, 24:22, 14:17)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Widzew Łódź 92:40 (22:18, 17:0, 23:4, 30:18)
  • Chemat Basket Konin - MKK Siedlce 69:71 (15:15, 21:17, 18:13, 15:26)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Energa Toruń 78:79 (15:25, 25:24, 20:14, 18:16)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz 63:73 (15:20, 14:17, 17:22, 17:14)

Opinie (6)

• Ja z uporem to samo : zatrudnicie w końcu trenera?

Czy chcecie spaść?
    IV kwarta prowadzimy 75 do 74 i przegrywamy mecz 92 do 79 , jaja jakieś ?
    Gdzie taktyka , gdzie branie czasów , kapitalna gra Gali i znowu d*pa.
    Może mi ktoś napisze ten pan co się mieni trenerem tej drużyny to Rodzina? kombatant? o co do diabła chodzi.
    Szkoda dziewczyn.

• 17 1

• Słaba skuteczność i brak świeżości w kroku, to dwa główne mankamenty naszych koszykarek.

• 5 3

• ratować to co jeszcze da się uratować.....

Bez jakiś radykalnych kroków , nawet będzie spadek.Jak widać prostym okiem - 3 zawodniczki nie uciągną tego wózka w bezpieczne miejsce.
    Jakże szkoda tych pięknych lat .....

• 12 1

• Ale kto chce ratować?

Pan prezes i general menager biorą swoją pensję i mają się dobrze. Grunt, że zapewnili kasę z miasta (za promocję?).

• 10 0

• dlaczego słaba końcówka? (1)

czyżby dziewczyny nie wytrzymywały fizycznie czterech kwart. Zwyciestwa sa potrzebne jak powietrze. Pozostaje pytanie czy komus zależy jeszcze na kobiecej koszykówce w Gdyni. Bez wzmocnienia liga odpłynie.