Koszykarki Basketu nie sprostały Ślęzie

10 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Katarzyna Dydek i jej asystent Tomasz Cielebąk mieli po pierwszej kwarcie wiele problemów. Udało się z nich wyjść do końca meczu ze Ślęzą, ale niestety to nie przyniosło zwycięstwa. Katarzyna Dydek i jej asystent Tomasz Cielebąk mieli po pierwszej kwarcie wiele problemów. Udało się z nich wyjść do końca meczu ze Ślęzą, ale niestety to nie przyniosło zwycięstwa.

Po dwóch zwycięstwach w Tauron Basket Lidze Kobiet koszykarki Basketu zeszły z parkietu pokonane. Zespół Katarzyny Dydek zaliczył fatalną pierwszą kwartę, którą przegrał różnicą aż 19 punktów. Straty nie udało się mu zniwelować już do końca. Basket uległ 63:76 (12:31, 14:11, 18:10, 19:24). Gdynianki trafiły jedynie 18 z 59 rzutów z gry

BASKET: Johnson 14 punktów (7 zb.), A. Bibrzycka 11, Skerović 10 (2x3, 5 st.), Troina 7 (1x3, 6 zb.), Suknarowska 0 oraz Wilson 9, Podgórna 7, Jakubiuk 3, M. Bibrzycka 2, Kotnis 0

Ślęza: Zoll 17 (8 as.), Śnieżek 13 (6 zb.), Shegog 11 (6 zb.), Krężel 11 (1x3, 6 zb.), Leciejewska 3 (8 zb.) oraz Sulciute 15 (2x3), Czarnecka 6, Sklepowicz 0, Mistygacz 0, Tyszkiewicz 0

Mecz ze Ślęzą był dla gdynianek drugim sprawdzianem z drużyną, która powinna zaliczać się w tym sezonie do ligowej czołówki. O ile w starciu z Wisłą Can-Pack Kraków nikt nie spodziewał się po zespole Katarzyny Dydek wygranej, to w sobotę liczono na walkę ze strony jej drużyny.

Przez pierwszą minutę oba zespoły badały swoje możliwości. Po niej wreszcie doczekaliśmy się trafienia. Jego autorką była Katarzyna Krężel. Jak się okazało był to początek zmasowanego natarcia przyjezdnych. Do końca tej części meczu po 7 punktów zdobyły Sharnee ZollAgnieszka Śnieżek. W sumie gdynianki pozwoliły rywalkom zdobyć aż 31 pkt. same rzuciły o 19 mniej. Gorzej nie dało się rozpocząć spotkania.

Drugą kwartę otworzyła Joanna Czarnecka i Ślęza prowadziła już 33:12. Wtedy gdynianki przypomniały sobie o obronie i zaczęły pogoń. Jeszcze w tej części udało się im odrobić jedynie 3 pkt, ale kolejną kwartę zaczęły z jeszcze lepszą defensywą.

Przyjezdne zupełnie pogubiły się na parkiecie. Po drugiej stronie boiska rządziła Jelena Skerović, także jej koleżanki dokładały punkty. Gdy w 27. min. zrobiła to Agnieszka Bibrzycka Basket notował serię 12:1 i przegrywał już tylko 38:43. Dla skrzydłowej było to pierwsze trafienie z gry. Wcześniej spudłowała aż 7 rzutów.

Niestety starsza z sióstr Bibrzyckich nie była tego dnia odpowiednio dysponowana rzutowo już do końca meczu - 2/11. A cała drużyna nie utrzymała intensywności z początku trzeciej kwarty. Egle Sulciute zadbała natomiast za ofensywę Ślęzy.

6 punktów Litwinki na początku czwartej kwarty przedzielona dwoma Śnieżek i w 34. min. Basket przegrywał 47:58. Pobudkę zaliczyły wówczas praktycznie niewidoczna wcześniej Shawnice Wilson. Jej punkty, jak i Paris Johnson starczały jednak tylko na wymianę cios za cios. Rywalki wciąż utrzymywały gdynianki na dystansie około 10 pkt przewagi.

Wyniki 4 kolejki

• BASKET GDYNIA - Ślęza Wrocław 63:76 63:76 (12:31, 14:11, 18:10, 19:24)
  • Energa Toruń - Widzew Łódź 80:61 (17:12, 25:16, 21:18, 17:15)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - MKK Siedlce 82:42 (21:18, 21:9, 16:5, 24:10)
  • Wisła Can-Pack Kraków - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 87:67 (22:20, 22:16, 24:18, 19:13)
  • MUKS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 75:69 (25:16, 16:16, 17:19, 17:18)
  • MKS Polkowice - Artego Bydgoszcz 67:62 (13:13, 18:11, 20:24, 16:14)