Porażka Basketu na początek EEWBL

25 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Tatiana Troina byłą jedną z czołowych koszykarek Basketu w pierwszej połowie. Po zmianie stron praktycznie zniknęła z parkietu. Tatiana Troina byłą jedną z czołowych koszykarek Basketu w pierwszej połowie. Po zmianie stron praktycznie zniknęła z parkietu.

Basket zainaugurował w Rydze rozgrywki EEWBL. W pierwszym meczu zmagań gdyńskie koszykarki uległy Kibirkstisowi Wilno 62:68 (13:21, 18:18, 23:16, 8:13). Zespół Katarzyny Dydek zaprezentował słabą skuteczność rzutów z gry - 14/44 za 2 pkt i 5/18 za trzy. Gdyniankom nie udało się wygrać, pomimo iż rywalki popełniły aż 28 strat - Basket 17. Niestety dały rywalkom zebrać po niecelnych rzutach aż 53 piłki. Gdynianki miał 34 zbiórki. W sobotę kolejne starcie. O godz. 14:30 gdynianki zmierzą się z TTT Ryga.

BASKET: A. Bibrzycka 19 punktów (3x3), Troina 9, Johnson 8, M. Bibrzycka 7 (1x3, 6 zb., 5 as.), Skerović 2 (5 zb.) oraz Kotnis 8 (7 zb.), Podgóna 7 (1x3), Jakubiuk 2, Suknarowska 0

Kibirkstis: Landry 20 (9 zb.), Sarauskaite 13 (13 zb.), Sniokaite 9, Juskaite 8 (10 zb.), Sirsinaityte 2 oraz Kaminakyte 8 (1x3), Horobets 2, Meskonyte 2, Bobinaite 2, Slavickaite 2, Donskichyte 0

Dwa dni po ligowym meczu z Widzem Łódź, który przyniósł koszykarkom Basket pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie, wyszły one na parkiet w Rydze. Tam rozpoczął się pierwszy z trzech turniejów rundy wstępnej Wschodnioeuropejskiej Ligi Koszykarek. Od piątku do niedzieli gdyńskie zawodniczki rozegrają trzy mecze. W pierwszym z nich zmierzyły się z 5. drużyną poprzedniego sezonu na Litwie, Kibirkstis Wilno.

BASKET OGRAŁ WIDZEW W GDYNIA ARENIE

Zespół Katarzyny Dydek udał się do stolicy Łotwy ze swoją kapitan, Agnieszką Bibrzycką. Skrzydłowa zagrała po raz pierwszy w sezonie w meczu z Widzew i zdobyła w nim aż 27 pkt. Równie dobrze zaprezentowały się Paris Johnson - 23 pkt oraz Jelena Skerović, która skończyła mecz z triple-double. Trójka ta weszła jednak słabo w piątkowe starcie.

Pierwsze punkty dla Basketu, z linii rzutów wolnych zdobyła dopiero po 4 minutach gry Tatiana Troina. Rywalki miały wtedy już 10 pkt. Po chwili skrzydłowa dołożyła pierwsze trafienie z gry i było 4:10. Wynik w okolicach takiej przewagi oglądaliśmy już do końca tej kwarty.

Na początku drugiej kwarty drużyna z Wilna powiększyła ją do stanu 26:15. Odjazd rywalek zatrzymała czterema punktami Magda Bibrzycka oraz jednym trafieniem Johnson. Niestety przy niepewnej grze w ataku Litwinek, gdynianki nie imponowały skutecznością w ataku. Dlatego też miały problemy z ich dogonieniem.

Zmieniło się to w trzeciej kwarcie. Głównie dzięki Agnieszce Bibrzyckiej. W 22. min. zdobyła ona pierwsze punkty w meczu, od razu zza linii 6,75 m (34:41). W sumie w tej części spotkania nazbierała ich 17. Jej koleżanki dołożyły 6 pkt i było już tylko 54:55.

Czwarta kwarta, jak podczas meczu z Widzewem, zapowiadała się emocjonująco. Choć drużyna z Wilna zaczęła ją serią 6:0, to Troina, Agnieszka Bibrzycka oraz Aneta Kotnis pospieszyły z odpowiedzią. Na kolejne ponad 2 min. gdynianki ponownie zapomniały jak trafiać do kosza, do tego faulowały rywalki, a te stawały na linii rzutów wolnych. Ich skuteczność też nie była oszałamiająca - 3/6. Basket przegrywał więc 60:66.

Indolencję rzutową przerwała na chwilę Skerović, która tym samym zdobyła swoje jedyne punkty (62:68). Niestety w ostatnich dwóch minutach gdynianki nie trafiły już do kosza.