Koszykarze Trefla pokonani we Wrocławiu

23 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Marcin Dutkiewicz ma za sobą najlepszy mecz w barwach Trefla pod względem punktów - 16. Marcin Dutkiewicz ma za sobą najlepszy mecz w barwach Trefla pod względem punktów - 16.

Drugiej porażki z rzędu w Tauron Basket Lidze doznali koszykarze Trefla. Drużyna Dariusa Maskoliunasa po raz kolejny w tym sezonie nie była w stanie pokonać Śląska Wrocław. Przyczyniła się do tego postawa w obronie w trzeciej kwarcie, która zawyżyła na zwycięstwie gospodarzy 95:81 (21:16, 20:21, 35:20, 19:24). Trefl ponownie miał problemy z dokładnością w ataku. Sopocianie popełnili 20 strat przy zaledwie 7 rywali. Po złych podaniach lub przechwytach gospodarze zdobyli aż 23 pkt, Trefl raptem 5.

W WEEKEND W TRÓJMIEŚCIE KOSZYKÓWKA OD ELIT DO ROZGRYWEK MŁODZIEŻOWYCH. SPRAWDŹ GDZIE WYBRAĆ SIĘ NA MECZ

ŚLĄSK: Mladenović 20 (6 zb.), Dłoniak 15 (2x3), Trice 11, Kinnard 7 (5 zb.), Skibniewski 2 oraz Radivojević 15 (3x3), Wiśniewski 10 (7 as.), Gabiński 7, Ikovlev 6, Tomaszek 2, Kulon 0

TREFL: Lydeka 16, Dutkiewicz 16 (3x3), Vasiliauskas 13 (2x3, 5 zb., 5 st.), Michalak 13, Leończyk 8 (5 zb.)oraz Kulka 10 (2x3), Bendzius 4, Kemp 1, Dzierżak 0, Włodarczyk 0

ZOBACZ KLASYFIKACJĘ W PLEBISCYCIE NA LIGOWCA ROKU 2014 PO DRUGIM TYGODNIU WYBORÓW. ODDAJ SWÓJ GŁOS. MASZ DO WYBORU DZIEWIĘCIORO NOMINOWANYCH

Drużyna Dairusa Maskoliunasa jechała do Wrocławia z możliwością zbliżenia się do pierwszej czwórki TBL. Śląsk należy do grupy drużyn, które w pierwszej rundzie zdominowały rozgrywki. Rywale żółto-czarnych mają aspiracje, aby powrócić na podium mistrzostw Polski. Także z tego względu dalej wzmacniają skład. Mało przydatnego Mantasa Cesnauskisa zastąpili w minionym tygodniu Łukaszem Wiśniewskim, który w 2012 roku zdobywał wicemistrzostwo Polski z Treflem.

Ze wzmocnieniami czekają natomiast w Sopocie, choć powinny one niedługo nastąpić. Obecnie Maskoliunas musi radzić sobie z wąskim składem. Z powody kontuzji nie mogą grać Marcin Stefański oraz Sławomir Sikora. Drugi z nich najlepszy mecz w pierwszej rundzie rozegrał właśnie przeciwko Śląskowi - 9 pkt. W sumie pojawił się w niej na boisku 6-krotnie i zdobył łącznie 11 pkt.

W PUCHARZE POLSKI TREFL ZAGRA Z AZS KOSZALIN, ASSECO Z ROSĄ

Trener Maskoliunas postanowił zaskoczyć Śląsk zmianą w pierwszej piątce. Na miejsce, w które ostatnio wskoczył Willie Kemp tym razem zasłużył Marcin Dutkiewicz. Wystawienie polskiego skrzydłowego okazało się dobrym posunięciem. Dutkiewicz był aktywny w ataku, podobnie zresztą jak jego koledzy. Trefl zaskakiwał rywali ruchliwością, do której dokładał początkowo niezłą celność. Ta nie mogła dziwić, gdyż sopocianie stali się ostatnio specjalistami od ataku.

W pierwszej kwarcie punktowo otworzyli się wszyscy koszykarze wyjściowej piątki Trefla oraz rezerwowy Grzegorz Kulka. Po dwóch trafieniach z rzędu Wiśniewskiego to jednak gospodarze prowadzili w 8 min. 15:11. Wrocławianie starali się rozciągać defensywę gości, aby następnie podać pod kosz. Punkty Michała Gabińskiego i ponownie Wiśniewskiego podwyższyły ich prowadzenie do 21:13. Paweł Leończyk i Kemp sprawili jednak, że zmalała ona do 5 punktów (21:16).

Drugą cześć gry celnym rzutem za trzy punkty otworzył Kulka (21:19) i zaczęła się wymiana kosz za kosz. Trefl potrafił trzymać kontakt z rywalem do przerwy. Sopocian nie było jednak stać na to, aby wyjść na prowadzenie. Skuteczna akcja Eimatnasa Bendziusa sprawiła, że Trefl w 19 min. był o jedną dobrą obronę i trafienie od przechylenia wyniku na swoją szalę (36:25). Niestety żółto-czarni ponownie mieli problemy ze stratami, których w pierwszej połowie popełnili 10 przy zaledwie 3 Śląska.

I kiedy wydawało się, że wystarczy poprawić jedynie ten element gry, to przyszła feralna, trzecia kwarta. Co ciekawe zaczęła się świetnie dla przyjezdnych. Po trafieniach za trzy Sarunasa Vasiliauskas oraz akcji, w której Taudvydas Lydeka zdobył dwa punkty z faulem i dołożył wolnego Trefl prowadził 43:41. Ale później zaczęła się świetna seria wrocławian, która przyniosła im w tej części gry aż 35 pkt. Nie do powstrzymania był Vlado Radivojević. W niespełna 5 min. trzeciej kwarty rzucił 11 pkt. Do tego o nieprzeciętnych umiejętność przypomniał sobie Roderick Trice. Amerykanin dołożył 7 punktów. A przewaga Śląska rosła w zastraszającym tempie. W 29 min. Radivojević zdobył z wolnych 14 i 15 pkt w meczu dając gospodarzom prowadzenie 71:53.

Na tym jednak Śląsk się nie zatrzymał. Na początku czwartej kwarty punkty dołożyli Robert TomaszekDenis Ikovlev, a one dały ich drużynie przewagę 21 pkt (80:59). To nieco ocuciło koszykarzy Trefla. Do odrabiania strat zabrali się Lydeka i Leończyk. W połowie kwarty dołączyli się do nich Vasiliauskas i Dutkiewicz. Po rzutach wolnych skrzydłowego w 36 min. było tylko 84:73. Ale na więcej Śląsk nie pozwolił.

Wyniki 17 kolejki

• ASSECO Gdynia - Anwil Włocławek 100:65 (28:10, 27:20, 17:20, 28:15)
  • Śląsk Wrocław - TREFL Sopot 95:81 (21:16, 20:21, 35:20, 19:24)
  • Wikana Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 82:73 (20:24, 16:15, 15:13, 31:21)
  • Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 76:73 (20:21, 24:15, 13:15, 19:22)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polfarmex Kutno 92:83 (29:26, 19:18, 16:24, 28:15)
  • AZS Koszalin - King Wilki Morskie Szczecin 98:73 (25:11, 25:18, 28:27, 20:17)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet Zielona Góra 63:76 (20:19, 10:22, 15:18, 18:17)
  • PGE Turów Zgorzelec - Jezioro Tarnobrzeg 117:83 (27:17, 31:14, 34:30, 25:22)

Opinie (19) 3 zablokowane

• (4)

Jak długo jeszcze litewski furiat z tłustym kontraktem będzie rozkładał legendę Trefla?