Fatalne końcówki, fatalny wynik

Krzysztof Klinkosz
10 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Tym razem pięciosetowego boju pomiędzy siatkarzami z Gdańska i Kielc nie było. Lotos Trefl przegrał w sobotni wieczór w Ergo Arenie z Effektorem 0:3 (20:25, 21:25, 22:25). Gdańszczanie zawodzili zwłaszcza w końcówkach setów, gdyż m.in. w drugiej i trzeciej partii długi czas prowadzili. Tym samym nie udało się gdańszczanom nawiązać do ubiegłotygodniowego triumfu w Częstochowie.

LOTOS TREFL Gdańsk
Effektor Kielce

86% 305 typowań LOTOS TREFL Gdańsk
14% 51 typowań Effektor Kielce

LOTOS TREFL: Łomacz 3, Mika 3, Gawryszewski 9, Kamiński 10, Hietanen 10, M.Kaczmarek 3, Rusek (libero) oraz Mikołajczak 6, Żaliński 2, Kaźmierczak 1, Szczurek 0

EFFEKTOR: Kokociński 6, Kozłowski 1, Milczarek 7, Zniszczoł 8, Danger 8, Penczew 15, Sufa (libero) oraz Józefacki 8, Staszewski 2, Pająk 0.

Kielczanie prowadzili od początku do końca pierwszego seta. Mecz rozpoczął się od trzech łatwo zdobytych przez nich punktów, później prowadzili jeszcze 10:4 i 14:6 i dopiero w drugiej części pierwszej partii gdańszczanie w sposób wyraźny zbliżyli się do rywali.

Po sześciopunktowej serii zniwelowali straty do wyniku 12:14, ale goście przełamali ich i tym razem Effektor zaliczył serię 6 punktów z rzędu (15:20). Dariusz Luks widząc, że losy pierwszego seta wymykają się jego podopiecznym z rąk, poprosił o czas. To dało rezultat w postaci kolejnej pogoni gdańszczan.

Przy stanie 20:22 o czas poprosili goście i podopieczni Dariusza Daszkiewicza szybko dokończyli seta. W ostatniej akcji na prawym skrzydle zablokowany został Wojciech Żaliński i pierwszą partię goście wygrali 25:20.

Drugi set rozpoczął się z kolei od bardzo wyrównanej gry. Było m.in. 4:4 i 7:7, na pierwszą przerwę techniczną gdańszczanie schodzili prowadząc 8:7, a chwilę później było jednak już 8:8. W kolejnych akcjach scenariusz powtarzał się. Gdańszczanie odskakiwali od rywali na 1, 2 punkty, ale zespół przyjezdny szybko doprowadzał do remisu.

Przy drugiej przerwie technicznej Lotos Trefl prowadził jeszcze 16:15, ale później już do głosu zaczęli dochodzić goście, popisujący się lepszą grą w ataku. Effektor wyszedł na prowadzenie 20:18, a później 24:21. Za każdym razem trener Luks prosił o czas, licząc na zatrzymanie serii gości, ale nic takiego nie miało miejsca.

Przy piłce setowej w drugiej partii błąd podwójnego odbicia popełnił Matti Hietanen i goście prowadzili już w meczu 2:0.

Trzecia odsłona sobotniego spotkania miała podobny scenariusz do drugiego seta. Gdańszczanie nawet lepiej ją rozpoczęli, bo od prowadzenia 3:0, ale goście dość szybko powstrzymali ich punktową serię. Mimo to jednak na kolejne przerwy techniczne gdańszczanie schodzili przy prowadzeniu. Najpierw 8:7, a później 16:12.

Później było jeszcze 17:13 i 20:17 dla Lotosu Trefla. Od tego jednak momentu goście zaczęli grać coraz lepiej w ataku i bardzo dobrze blokiem. Właśnie blokiem ekipa Effektora zatrzymała najpierw Hietanena, a później Pawła Mikołajczaka i doprowadzili do stanu 21:21.

Fiński gracz Lotosu Trefla dał jeszcze swojej ekipie wyrównanie na 22:22, ale kolejne 3 punkty zdobyli goście już przy pierwszej piłce setowej gdański blok posłał piłkę w aut i tym samym zakończył mecz.

- Spodziewałem się ciężkiego spotkania i faktycznie mimo zwycięstwa 3:0 było to trudne spotkanie dla nas. Cieszymy się z kolejnej wygranej na wyjeździe z zespołem, który, nazwijmy to tak, jest w naszym zasięgu i w dodatku jest to zwycięstwo bez straty seta - powiedział po meczu trener Effektora Dariusz Daszkiewicz.

- Nie tak miało wyglądać to spotkanie. Można było odnieść wrażenie, że baliśmy się grać we własnej hali. Statystycznie przegraliśmy w przyjęciu i w ataku. To wszystko co można na temat tego spotkania powiedzieć - skwitował po zawodach trener Lotosu Trefla Dariusz Luks.

Wyniki 6 kolejki

• LOTOS TREFL Gdańsk - Effector Kielce 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:18, 25:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 0:3 (23:25, 19:25, 18:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Wkręt-Met AZS Częstochowa 2:3 (25:15, 25:20, 23:25, 19:25, 13:15)(
  • PGE Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:13, 26:24)

Opinie (13) 1 zablokowana

• Tragedia (2)

Moja cierpliwość się już kończy! Mam tego dość!

• 36 5

• Ja też!

Popelina!

• 13 4

• tragedia!!!????....to mało powiedziane!!!!...żenada i coś jeszcze brzmiałoby lepiej

• 7 3

• i na tym konczy sie lista druzyn z ktorymi patałachy mogły wygrać :)

• 27 9

• Dramat ...

• 20 6

• Kolejna drużyna do rozwiązania (1)

Po Centrum Wzgórze i Atomie Treflu. Zero kibiców, wynik są wprost skandaliczne.