Fatalny koniec sezonu zasadniczego gdynianek

Krzysztof Klinkosz
17 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Magdalena Leciejewska i jej koleżanki znów wysoko przegrały w Gdyni. Magdalena Leciejewska i jej koleżanki znów wysoko przegrały w Gdyni.

Fatalnie spisały się koszykarskie mistrzynie Polski w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego PLKK. Gdynianki momentami były bezradne i zasłużenie przegrały dziś z KSSE AZS PWSZ Gorzów na własnym parkiecie aż 54:76 (11:23, 11:22, 17:21, 15:10). W pierwszej rundzie play-off rywalem Lotosu będzie Super-Pol Tęcza Leszno. Inauguracyjne spotkanie w rywalizacji do dwóch zwycięstw odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 w hali przy ul. Górskiego.

LOTOS: Phillips 15 (2x3), Matović 12 (1), Hodges 11 (2), Leciejewska 2, Mukosiej 0 oraz Sosnowska 5 (1), Tomiałowicz 5 (1), Halvarsson 2, Jujka 2, Urbaniak 0.

KSSE: Sapova 14 (2), Żurowska 8 (1), Dureika 5 (1), Anosike 4, Dźwigalska 2 oraz Spencer 13 (2), Piekarska 13 (1), Richards 10, Kaczmarczyk 7 (1), Chaliburda 0.

Gdynianki przystąpiły do meczu bez Tanashy Wright. Miejsce Amerykanki w wyjściowym składzie zajęła Elżbieta Mukosiej. Mimo to liczyliśmy na zmazanie plamy z poprzedniego spotkania z Energą Toruń, które zostało przegrane 53:84. Niestety, fatalne wrażenie na finiszu sezonu zasadniczego gdynianki tylko pogłębiły.

Jednak już pierwsze należały do gorzowianek, a konkretnie rejestr zdobyczy otworzyła Ludmiła Sapowa. Gdynianki wyrównały za sprawą Magdaleny Leciejewskiej, a po punktach Erin Phillips wyszły na prowadzenie 4:2.

Za moment jednak znów zespół z Gorzowa osiągnął przewagę (8:4 w 5. min.), a że szybciej opanował nerwy przy oddawaniu rzutów, w 7. minucie było już 17:6 dla wicemistrzyń Polski.

Gdynianki stać było tylko na pojedyncze celne rzuty i tak w 9 minucie za trzy trafiła Phillips (9:19) a po chwili Ivana Matović ostatecznie pierwszą kwartę gospodynie przegrały 11:23.

Fatalna passa gdynianek trwała również na początku drugiej kwarty pierwsze dwie minuty przegrały one 0:5 i po 12 minutach gry było 28:11 dla zespołu z Gorzowa. Bilans gospodyń poprawiła nieco Matović ale o pościgu nie było mowy. W 14 minucie Lotos przegrywał 15:30.

Gospodynie popełniały zbyt dużo błędów przy wyprowadzaniu akcji, jak na przykład w 17 minucie, kiedy Phillips zgubiła piłkę, którą przejęła jej rodaczka Samantha Richards i zdobyła pewne punkty zaś pod koszem gorzowianki ograniczały w znacznym stoniu możliwość zbiórek Matović. W 18 minucie było już 37:18 dla koszykarek z Gorzowa.

Zespół przyjezdny nie zamierzał ani przez chwilę odpuszczać gdyniankom. W 19 minucie meczu było już 41:18 dla KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. a po 20 minutach gry wicemistrzynie Polski prowadziły 45:22.

w zespole Jacka Winnickiego zawodziło wszystko, rozegranie gospodynie miały tylko 3 asysty w porównaniu do 11 ekipy z Gorzowa, skuteczność (31 do 61 procent w rzutach za 2 punkty i 14 do 55 w rzutach za trzy) gdynianki przegrały też na tablicach. najwięcej punktów dla Lotosu zdobyła Roneeka Hodges 7 zaś dla zespołu z Gorzowa Wlkp. Izabela Piekarska i Sapowa zdobyły po 10 punktów.

Po przerwie niestety nadal gospodynie odbierały lekcję koszykówki i mimo nerwowych pokrzykiwań z ławki swojego trenera nie potrafiły zatrzymać gorzowianek. okazało się, ze ostatnia porażka z Energą Toruń wcale nie musiała być "wypadkiem przy pracy" w 24 minucie było 51:24 dla gorzowianek.

Gospodynie chyba już przestały wierzyć w możliwość odwrócenia losów meczu, gorzowianki konsekwentnie "grały swoje' i powiększały przewagę a przy każdej przerwie w grze z trybun rozlegały się gwizdy. Po 30 minutach gdynianki przegrywały 39:66.

Na 5 minut przed końcem Lotos przegrywał 47:71 za moment było 71:50 dla zespołu z Gorzowa W końcówce ekipa przyjezdna nieco rozluźniła szyki i chyba tylko dzięki temu ich przewaga nad gospodyniami nie przekroczyła 30 punktów. Ostatecznie gdynianki przegrały 54:76.

Tabela wprowadzona: 2010-03-17

Pozostałe wyniki 26 kolejki sezonu zasadniczego ekstraklasy koszykarek: ŁKS Siemens AGD Łódź - MUKS Poznań
60:52 (18:19, 11:15, 13:8, 18:10), Wisła Can Pack Kraków - Blachy Pruszyńśki Lider Pruszków 91:78 (23:14, 24:28, 29:21, 15:15), Super Pol Tęcza Leszno - CCC Polkowice 72:65 (15:10, 18:18, 22:17, 17:20), UTEX ROW Rybnik - Artego Bydgoszcz 71:49 (16:7, 23:13, 19:14, 13:15),