Fatalny początek wiosny biało-niebieskich

24 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Sytuacja Bałtyku w ligowej tabeli robi się coraz gorsza. Czy gdynianie zdołają podnieść się z kolan? Sytuacja Bałtyku w ligowej tabeli robi się coraz gorsza. Czy gdynianie zdołają podnieść się z kolan?

Piłkarze Bałtyku pozostają na przedostatnim miejscu w grupie zachodniej II ligi, gdyż wiosną przegrali już drugie spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Tym razem gdynianie pokonani zostali na własnym boisku, ulegając Calisii 0:1 (0:0). Jedynego gola, tuż po rozpoczęciu drugiej połowy strzelił z rzutu wolnego Patryk Klofik, który do kaliskiej drużyny został zatwierdzony zaledwie dwa dni przed spotkaniem

.

Bramka:
Klofik 47

BAŁTYK: Kaniecki - Musuła, Benkowski, Martyniuk, Dettlaff - Lemanek (46 Stępień), Stukonis (68 Filipiak), Bułka (65 Noga) - Włodarczyk - Kudyba, Wilczewski (46 Byczkowski)

CALISIA: Primel - Wiącek, Safaryan, Nawrocki, Sowiński (46 Żurawski) - Nedyalkov, Roszak, Kotwica, Ciesielski (46 Stojczew), Klofik (77 Kowalczuk) - Odunka

Bałtyk wiosnę rozpoczął od porażki w Rybniku, po której zastąpił tamtejszy ROW na przedostatnim miejsce w tabeli (czytaj więcej). Jednak dwa gole strzelone przez Dariusza Kudyby przed tygodniem pozwalały mieć nadzieje, że biało-niebiescy nie zawiodą na Narodowym Stadionie Rugby. Tym bardziej, że w sobotę w Gdyni stawił się również zespół, któremu zagrażało obsunięcie się do strefy spadkowej w przypadku niepowodzenia przy ul. Olimpijskiej.

Calisia przed wyprawą nad morze zakontraktowała Patryka Klofika. 26-latek ma na koncie tytuł mistrza Polski z Zagłębiem Lubin (2007), występy w ekstraklasie także w Śląsku Wrocław, a ostatnio 1,5 sezonu w Zawiszy Bydgoszcz, gdzie trenował pod okiem m.in. obecnego trenera Bałtyku, Adama Topolskiego.

W II lidze właśnie tego typu piłkarze robią różnice. Gdynianie o tym zapomnieli, bo zimą zatrudniali samą młodzież. W 47. minucie Klofik strzelił gola na wagę trzech punktów dla gości z wolnego, który został podyktowany po faulu Michała Benkowskiego. Trzy minuty później pomocnik mógł zdobyć drugiego gola, ale piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku.

Ten fatalny początek drugiej połowy w pewnym stopniu był następstwem braku reakcji na to co wydarzyło się już pod koniec pierwszej połowy. Po niepewnej interwencji Bartosza Kanieckiego o mały włos wyniku meczu nie otworzył Samuelson Odunka. Bramkarza gospodarzy wyręczyli obrońcy.

Jeszcze lepszą okazję miał Nigeryjczyk w 57. minucie. 26-latek był sam na sam z Kaniecki, ale bramkarz Bałtyku nie dał się pokonać. Była jeszcze szansa na remis.

Dobrze do gry wprowadził się jeden z dwóch zawodników, na których trener Topolski postawił w przerwie. Gdy w pierwszej połowie na uwagę ze strony miejscowych zasługiwał właściwie jedynie strzał z dystansu Dominika Lemanka, który bramkarz Calisii sparował na róg, po po przerwie Arkadiusz Byczkowski najpierw sam zatrudnił Damian Primela uderzając głową, a pod koniec mecz dobrze dośrodkował do Kudyby, który uderzył jednak obok bramki.

Jeszcze lepszą okazję Darek miał w 67. minucie, gdy spudłował praktycznie z pola bramkowego rywali. Jeszcze w doliczonym czasie gry szczęścia spróbował Benkowski, ale i jego strzał minął cel.

Pozostałe wyniki 22. kolejki:
Czarni Żagań - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0), Nielba Wągrowiec - Chrobry Głogów 0:1 (0:0), Miedź Legnica - Bytovia 0:0, Chojniczanka - GKS Tychy 1:0 (0:0), MKS Kluczbork - Energetyk ROW Rybnik 0:0, Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 0:1 (0:0), Tur Turek - Elana Toruń 1:1 (0:1), Jarota Jarocin - Górnik Wałbrzych 0:2 (0:0).

Opinie (148) ponad 20 zablokowanych

• Nie ma co sie oszukiwać (3)

Bałtyk leci, Lechia leci. Jedynie Arka coś tam może jeszcze ugrać i jest w półfinale PP do tego sukces Gryfa Wejherowo. Reszta - DNO i 2 metry mułu.

• 114 11

• jeszcze Orkan

jeszcze Orkan Rumia coraz bliżej awansu i być może zastąpi Bałtyk w 2 lidze... dziś Orkan efektownie pyknął Lechię II 3-1 (w składzie m.in.Dawidowski, Poźniak, Małkowski)

• 40 4

• no niby tak z tą tylko różnicą że kazda drużyna gra na innym szczeblu rozgrywek panie ekspercie przez małe p...

• 4 8

• Topolski

A topolski poleci i bedzie dobrze :)

• 0 1

• w 76 minucie spiker podal ze ... rozpoczela sie promocja na kielbaski (1)

teraz mozna zakupic 2 w cenie jednej :)

• 48 14

• pozytyw

to jest naprawde wazna informacja !

• 4 0

• Bałtyk leci z hukiem, Lechia się utrzyma rzutem na taśmę, a Arka prawie wejdzie :) (1)

• 42 22

• to pocieraj kulę dalej !!

• 14 0

• BAŁTYK WALCZYĆ ! ! !

HUGO Z WYNIKAMI! BAŁTYKU jesteśmy z WAMI!

Nie ma co płakać, trzeba WALCZYĆ!

• 35 29

• Szkoda...

Znów będziemy się tułać w niższej lidze... Ale jeśli faktycznie ma to wyglądać jak teraz, z kłopotami z wypłatami wynagrodzeń etc.... Szkoda kibiców.