Faworyzowana Wisła wygrała w Gdyni po walce

20 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Lorin Dixon zanotowała pięć asyst i zdobyła osiem punktów przeciwko Wiśle. Lorin Dixon zanotowała pięć asyst i zdobyła osiem punktów przeciwko Wiśle.

Koszykarki BI Gdynia nie sprawiły niespodzianki w meczu z mistrzyniami Polski, ale w ostatniej kwarcie potrafiły doprowadzić do emocjonującej walki. Nie wiadomo, jakby skończył się mecz, gdyby przy pięciu punktach przewagi przyjezdnych, sędziowie nie odgwizdali dość wątpliwego przewinienia technicznego Małgorzacie Misiuk. Ostatecznie gospodynie uległy Wiśle Can-Pack Kraków 67:73 (15:21, 16:14, 16:26, 20:12). We wtorek klub ma podpisać umowę sponsorską z Mayland Real Estate.

Bennett 16 (1x3), Kassing 11, Misiuk 11, Dixon 8, Ziętara 8 (1) - Rhea 7, Bandyk 6, Marciniak
Sędziowie: Zalewski, Putyra, Tomaszewski
Widzów: 300
De Mondt 17 (3), Horti 11, Krężel 9 (1), Ouvina 5 (1), Żurowska 5 - Stampalija 14, Pawlak 12 (2), Suknarowska, Czarnecka

Pomeczowy komentarz trenerów

Mirosław Noculak
(BI): Jestem zadowolony, bo zespół zrobił postęp w porównaniu z wcześniejszymi pojedynkami. Pod względem skuteczności poprawiły się o 10 procent, gdyż wcześniej rzucały gdynianki na poziomie około 30 procent. Jest też widoczny postęp, jeśli chodzi o zespołowość. Mieliśmy już 14 asyst, gdy poprzednio średnio bywało ich osiem. Te statystyki cieszą, gdyż uzyskane zostały w starciu z takim przeciwnikiem jak Wisła. Po meczu powiedziałem zawodniczkom, że jestem z nich dumny. Uważam, że zasłużyły na takie słowa, choć oczywiście nie wykorzystały szansy, aby pokusić się o jeszcze lepszy wynik. Uważam, że dzisiaj Wisła była do pokonania. Uciekło nam trochę punktów zwłaszcza w rzutach spod kosza.

Jose Hernandez (Wisła Can-Pack): Podobnie jak w poprzednich, także i w tym dobre momenty przeplataliśmy złymi. Nie możemy sobie pozwolić, aby robić 20 błędów i aż 13 razy pozwolić zbierać piłkę rywalkom na własnej tablicy. Najgorsza była ostatnia kwarta, gdy roztrwoniliśmy 17-punktowe prowadzenie i wynik zrobił się niemal na styku. Wcale nie cieszy mnie to, że gdy gdynianki goniły, przewinienie techniczne otrzymała Misiuk. Nas to samo spotkało w Pruszkowie, gdy w podobnych okolicznościach ukarana została Horti. Uważam, że to jest nie fair wobec trenerów i zawodniczek. Koszykówka to gra emocji i powinniśmy mieć je prawo okazywać, a nie być za to karani.
Myślami jesteśmy już przy meczu w Eurolidze. W krajowych rozgrywkach nasz cel zakłada, aby przetrwać z kompletem zwycięstw do czasu wyleczenia kontuzji przez Mieloszyńską oraz przyjazdu wszystkich zakontraktowanych zawodniczek zagranicznych. Myślę, że już w następnym meczu ligowym będziemy mieli jedną Amerykankę.

BI Gdynia
Wisła Can-Pack Kraków

8% 26 typowań BI Gdynia
92% 307 typowań Wisła Can-Pack Kraków

na trybunach tylko najwierniejsi sympatycy gdyńskich koszykarek, jest kilkuosobowy klub kibica, który bębnem będzie wybijać rytm akcji miejscowych
1'
rozpoczynamy mecz, na środku boiska najwyżej do piłki wyskoczyła Horti, jedna z kilku wiślaczek, które mają na koncie występy w gdyńskich barwach
za 2 punkty
2'
[0:2] 2 punkty zdobywa Horti (Wisła Can-Pack Kraków).
2'
Węgierka była faulowana przy rzucie przez Bennett i będzie miała jeszcze rzut wolny
2'
Horti nie trafiła z wolnego
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty zdobywa Bennett (BI Gdynia).
za 3 punkty
3'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa De Mondt (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
3'
[4:5] 2 punkty zdobywa Misiuk (BI Gdynia).
za 3 punkty
3'
[7:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ziętara (BI Gdynia) i pierwsze prowadzenie gdynianek
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[8:5] Tylko jeden rzut wolny trafia Ziętara (BI Gdynia), która była faulowana przez De Mondt
za 2 punkty
4'
[10:5] 2 punkty zdobywa Bennett (BI Gdynia), mimo faulu Krężel
za 1 punkt
4'
[11:5] Rzut wolny trafia Bennet (BI Gdynia).
5'
pierwsze zmiany w Wiśle, na parkiet weszła m.in. była kapitan Lotosu - Pawlak
wolne (trafione oba)
5'
[11:7] Horti (Wisła Can-Pack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
5'
[13:7] 2 punkty zdobywa Kassing (BI Gdynia).
za 2 punkty
6'
[13:9] 2 punkty zdobywa Horti (Wisła Can-Pack Kraków).
6'
cztery przewinienia już po stronie Wisły
7'
[13:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Horti (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
8'
[13:12] 2 punkty zdobywa Pawlak (Wisła Can-Pack Kraków).
za 3 punkty
8'
za 2 punkty
8'
[13:17] 2 punkty zdobywa de Mondt (Wisła Can-Pack Kraków) po kolejnej stracie miejscowych
8'
czas dla trenera Noculaka
za 2 punkty
8'
[13:19] 2 punkty zdobywa Ouvina (Wisła Can-Pack Kraków).
8'
gospodynie straciły 12 punktów z rzędu, na ich koncie już 8 strat!
za 2 punkty
9'
[15:19] 2 punkty zdobywa Bandyk (BI Gdynia).
za 2 punkty
10'
[15:21] 2 punkty zdobywa Horti (Wisła Can-Pack Kraków) na 2 sekundy przed końcem kwarty
10'
Koniec pierwszej kwarty. BI Gdynia przegrywa 15:21
11'
drugą kwartę rozpoczęły gdynianki
za 2 punkty
11'
[15:23] 2 punkty zdobywa Stampalija (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
11'
[15:25] 2 punkty zdobywa Horti (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
12'
[17:25] 2 punkty zdobywa Kassing (BI Gdynia).
za 2 punkty
12'
[17:27] 2 punkty zdobywa Stampalija (Wisła Can-Pack Kraków).
13'
[19:27] Ziętara (BI Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne po faulu Horti
za 2 punkty
14'
[21:27] 2 punkty zdobywa Bennett (BI Gdynia), przy tej akcji trzecią już asystę w tym meczu zaliczyła Dixon
14'
czas na prośbę trenera Wisły - Hernandeza
za 2 punkty
15'
[21:29] 2 punkty zdobywa Stampalija (Wisła Can-Pack Kraków).
16'
brzydki mecz, bo dużo strat z obu stron, oba zespołu mają ich na koncie już 16
16'
[22:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Misiuk (BI Gdynia).
za 2 punkty
16'
[24:29] 2 punkty zdobywa Bennett (BI Gdynia).
za 2 punkty
17'
[26:29] 2 punkty zdobywa Rhea (BI Gdynia).
18'
sporo zmian z obu stron, bo gra nadal jest rwana
18'
[27:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Rhea (BI Gdynia).
za 3 punkty
19'
19'
na 106 sekund przed przerwą czas dla trenera Noculaka
za 2 punkty
19'
[29:32] 2 punkty zdobywa Misiuk (BI Gdynia) po przechwycie i kontrze
20'
błąd trzech sekund Horti, na 43 sekundy przed końcem kwarty piłka dla gdynianek
20'
"Gdynia" - skandowanie z trybun
za 2 punkty
20'
[31:32] 2 punkty zdobywa Kassing (BI Gdynia).
20'
De Mondt nie trafiła za trzy punkty, ale po zbiórce gdynianki popełniły błąd kroków i szansa na zejście z prowadzeniem na przerwę przepadła
20'
1,3 sekundy do końca kwarty, czas dla trenera Hernandeza, po powrocie na parkiet piłka będzie przy wiślaczkach
za 3 punkty
20'
[31:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ouvina (Wisła Can-Pack Kraków) równo z syreną końcową
20'
Koniec drugiej kwarty, została ona wygrana przez gdynianki 16:14, ale po 20 minutach czterema punktami prowadzi Wisła
w rozgrywanym po sąsiedzku, w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej meczu koszykarzy Start Gdynia raczej niespodziewanie pokonał AZS Koszalin 83:73
21'
drugą połowę rozpoczęła Wisła
za 3 punkty
21'
[31:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Krężel (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
22'
[31:40] 2 punkty zdobywa Krężel (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
23'
[31:42] 2 punkty zdobywa Żurowska (Wisła Can-Pack Kraków).
23'
czas dla trenera Noculaka, bo gospodynie tę kwartę rozpoczęły od 0:7
za 2 punkty
23'
[33:42] 2 punkty zdobywa Bennett (BI Gdynia), Amerykanka ma już 11 punktów na koncie, czyli dokładnie 1/3 dorobku całej drużyny
za 2 punkty
23'
[33:44] 2 punkty zdobywa Stampalija (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
24'
[33:46] 2 punkty zdobywa Stampalija (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
25'
[35:46] 2 punkty zdobywa Kassing (BI Gdynia).
za 2 punkty
25'
[35:48] 2 punkty zdobywa Stampalija (Wisła Can-Pack Kraków).
za 3 punkty
25'
[35:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pawlak (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
25'
[37:51] 2 punkty zdobywa Misiuk (BI Gdynia).
za 2 punkty
25'
[37:53] 2 punkty zdobywa Stampalija (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
26'
[39:53] 2 punkty zdobywa Misiuk (BI Gdynia).
za 2 punkty
26'
[39:55] 2 punkty zdobywa De Mondt (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
26'
[41:55] 2 punkty zdobywa Bandyk (BI Gdynia).
za 2 punkty
27'
[43:55] 2 punkty zdobywa Dixon (BI Gdynia).
27'
czas dla Wisły
28'
znów z trybun odważniejsze skandowanie "Gdynia"
za 3 punkty
28'
[43:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pawlak (Wisła Can-Pack Kraków), trzecia "trójka" przyjezdnych w tej kwarcie
za 2 punkty
29'
[43:60] 2 punkty zdobywa De Mondt (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
29'
[45:60] 2 punkty zdobywa Bandyk (BI Gdynia).
za 2 punkty
30'
[47:60] 2 punkty zdobywa Ziętara (BI Gdynia).
30'
gwizdy, gdy na linii rzutów wolnych stanęła Pawlak (Wisła Can-Pack Kraków)
30'
[47:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Pawlak (Wisła Can-Pack Kraków).
30'
gospodynie mają 8 sekund na rozegranie ostatniej akcji tej kwarty
30'
Bennett rzuca niecelnie. Koniec trzeciej kwarty. Drużyna BI przegrywa 47:61
31'
czwartą kwartę rozpoczęły gdynianki
32'
doping Klubu Kibica
33'
na początku tej kwarty obie drużyny mają kłopoty ze skutecznością, ta gospodyń jest już poniżej 40 procent w rzutach za dwa i zaledwie 1,5 procent w rzutach za trzy
za 2 punkty
33'
[49:61] 2 punkty zdobywa Kassing (BI Gdynia).
33'
Wisła ma w tej kwarcie już cztery przewinienia, każde kolejne oznaczać będzie rzutu wolne dla BI
za 2 punkty
33'
[51:61] 2 punkty zdobywa Dixon (BI Gdynia).
za 3 punkty
34'
[54:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bennett (BI Gdynia).
34'
czas dla trenera Hernandeza, gdyż gdynianki nie rezygnują z walki w tym spotkaniu, pod koniec drugiej kwarty przegrywały już 16 punktami (39:55), teraz nadal liczą się w walce nawet o zwycięstwo, rywalki w tej kwarcie nie zdobyły jeszcze żadnego punktu
34'
Krężel (Wisła Can-Pack Kraków) traci piłkę
34'
coraz głośniejsze skandowanie "Gdynia"
za 2 punkty
35'
[56:61] 2 punkty zdobywa Misiuk (BI Gdynia).
35'
Krężel (Wisła Can-Pack Kraków) nie trafia za 3 punkty, sędziowie oddają jednak piłkę wiślaczkom, uznając, że za parkiet przy zbiórce wybiła ją Misiuk (BI Gdynia)
35'
gwizdy na trybunach, protestuje też Misiuk (BI Gdynia), która jest kapitanem BI
35'
przewinienie techniczne Miusiuk, dwa wolne, a potem i piłka z boku dla Wisły!
35'
[56:63] Krężel (Wisła Can-Pack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne i piłka z boku jeszcze dla rywalek
za 2 punkty
36'
[56:65] 2 punkty zdobywa Krężel (Wisła Can-Pack Kraków).
za 2 punkty
36'
[58:65] 2 punkty zdobywa Bennett (BI Gdynia).
36'
niemal wszyscy kibice obecni w hali klaszczą i skandują "Gdynia"
37'
czwarte przewinienie Horti (Wisła Can-Pack Kraków)
37'
Bandyk (BI Gdynia) przestrzeliła oba rzuty wolne
38'
przechwyt Misiuk (BI Gdynia) i szybki faul Oiviny, aby przerwać kontrę miejscowych
38'
[60:65] Dixon (BI Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
czwarte przewinienie Bandyk (BI Gdynia), Żurowska (Wisła Can-Pack Kraków) będzie miała rzuty wolne
38'
[60:67] Żurowska (Wisła Can-Pack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne, mimo gwizdów z trybun i włączonej... syreny strażackiej
39'
czas dla BI Gdynia, 94 sekundy do końca meczu
39'
strata gdynianek, 15 w tym meczu, natomiast Wisła ma już 20 zgubionych piłek!
39'
zbiórka Kassing (BI Gdynia) po niecelnym rzucie Pawlak (Wisła Can-Pack Kraków)
za 2 punkty
40'
[62:67] 2 punkty zdobywa Rhea (BI Gdynia).
40'
błąd 24 sekund Wisły, ale po chwili faul w ataku Rhea, jako że gospodynie mają już ponad cztery faule w tej kwarcie będą rzuty dla rywalek
40'
[62:68] Tylko jeden rzut wolny trafia Żurowska (Wisła Can-Pack Kraków).
40'
czwarte przewinienie Żurowskiej (Wisła Can-Pack Kraków)
40'
[63:68] Tylko jeden rzut wolny trafia Kassing (BI Gdynia).
40'
[63:69] Tylko jeden rzut wolny trafia Pawlak (Wisła Can-Pack Kraków).
40'
czas dla BI na 17 sekund przed końcem meczu
za 2 punkty
40'
[65:69] 2 punkty zdobywa Rhea (BI Gdynia).
40'
[65:71] De Mondt (Wisła Can-Pack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[67:71] Dixon (BI Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[67:73] Pawlak (Wisła Can-Pack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
niecelny rzut za trzy Dixon (BI Gdynia)
40'
Koniec meczu. Koszykarki BI przegrały 63:73
40'
schodzące do szatni gospodynie żegnają brawa
40'
we wtorek powinna poprawić się sytuacja finansowa klubu, ma być podpisana umowa sponsorska z firmą Mayland Real Estate

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Matizol Lider Pruszków - AZS-OPTeam Rzeszów 47:38 (10:14, 14:4, 16:15, 7:5); Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 70:61 (16:13, 12:15, 23:7, 19:26); ROW Rybnik - Widzew Łódź 67:61 (24:21, 23:10, 7:13, 13:17); Artego Bydgoszcz - PTK Pabianice 85:42 (40:2, 17:17, 12:13, 16:10). Pauza: CCC Polkowice.

• 2 0

• byłem na meczu i było więcej niż 300. może 500-600?
    i dobry mecz zagrały dziewczyny. Oby tak dalej...

• 9 1

• (1)

Nie wiem z czego Mirek był taki zadowolony:
    -Wisła przyjechała w 3 składzie z grającymi 7 zawodniczkami
    -Rotacja zawodniczkami poniżej poziomu
    -Po co na ławce Małaszyńska , skoro nawet 3 straty po kolei Dixon nie wymogły zmiany ?
    -Taktyka Wisły w pierwszej polowie prosta jak konstrukcja cepa: wszystkie piłki do Horti - zamiast zastosować obronę strefową męczyliśmy każdy swego.
    -Kiedy Gosia Misiuk robi bokami i sygnalizuje zmianę Noculak dyskutuje zawzięcie z Małą której zresztą na parkiet nie wpuszcza patrz p.3
    -Czy Śnieżek ma kontuzję?

• 2 1

• nie mam kontuzji, ale nie chce mi się grać ;)

• 1 2

• To jest obecny skład Wisły, którym grają w lidze a nie trzeci skład. Czekają na Charles aż przyleci z USA oraz Douglas (póki ma kontuzje, szukają jakiejś innej na ten okres).

• 3 1

• Ten skład Wisły warty jest wg kontraktów 6 mln zł to jest tyle ile Gdynia plus 2-3 kluby razem

• 0 0

• Z uwagi na słabość polskiej ligi Wisła zgłosiła projekt do PZKOSZ projekt powołania ligi środkowo-europejskiej

Miałyby w niej grać po 2 najlepsze zespoły z Polski (Wisła, CCC), Czech, Węgier i Słowacji. Do gry o MP Wisła włączyła by się od fazy play-off. Wstępną zgodę na sezon 2013/14 dostali.

• 0 0

• PK

Wisla - Gdynia w sezonie 2006-7 - to był basket - a dzisiaj?
    Cienizna gdyńsko-krakowska!

• 1 2

• Mecz fajny, szkoda porażki

Szkoda, że dziewczynom nie wyszło, zostawiły sporo serca na parkiecie. Taka porażka z takim przeciwnikiem mimo braku Charles i Douglas prawie nie boli. Było parę ciekawych wydarzeń np. jak Hernandez zerwał się i chciał walnąć Ouvinę po tym jak Pixie Dixie w swoim stylu przez całe boisko wjechała pod kosz Wisły i rzuciła im sprzed nosa punkty. Inny ciekawy moment jak Kassing po rzuconym koszu w 4q pobudziła się do gry i było widać zaangażoanie dziewczyny oraz chęć do walki , a także jak po jednej akcji dziewczyny zebrały się na naradę jak to ma miejsce w WNBA. Widziałem w nich "team spirit" i to mi się podobało. Poza tym osobiste jak zawsze słabo - 61% procent to za mało. Skuteczność za 2pkt. na przyzwoitym poziomie, za 3pkt. już znacznie gorzej. Cały czas brak klasycznego centra, te dwa smoki z Wisły Horti i Stampalija prawie robiły co chciały. Szkoda, że Gosia Misiuk nie rzucała więcej z półdystansu bo w meczu super dyspozycja 5/7. Do zobaczenia na meczu w środę, powodzenia dziewczyny.

• 1 1

• I jeszcze jedno

coś iskrzy na linii trener Noculak - Talisa Rhea? Po meczu długo rozmawiali i w nie tęgich minach.