Feralna czternasta kolejka

8 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Nie trzynasta, ale czternasta kolejka III ligi okazała się feralna dla piłkarzy Bałtyku. Gdynianie zostali pokonani po raz pierwszy w tym sezonie. Podopieczni Jerzego Jastzębowskiego przegrali na wyjeździe z Astrą Ustronie Morskie 1:2, choć do przerwy prowadzili 1:0. Tym samym przewaga biało-niebieskich nad Błękitnymi Stargard Szczeciński zmalała do jednego punktu. Mecz o tytuł mistrza jesieni pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 15 listopada o godzinie 11.00 przy ul. Olimpijskiej.

Bramki: Płomiński 68, Lenkiewicz 70 - Pietrzyk 45.

BAŁTYK: Chamera - Kaczykowski, Wróbel, Kubsik (84 Styn), Zybert - Prinz (79 Kozerkiewicz), Przybyszewski, Pietrzyk, Pięta - Kudyba (65 Szudrowicz), Nadolny.

Wszystkie bramki w tym meczu padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych oraz celnych strzałach głowami. Jako pierwsi cieszyli się gdynianie. Tuż przed końcem pierwszej połowy Wojciech Pięta znalazł w polu karnym Michała Pietrzyka i Bałtyk zdobył gola do szatni.

Być może to był początek końca biało-niebieskich. W poprzednich meczach wielokrotnie do przerwy lider miał bezbramkowy remis, co po zmianie stron zmuszało go do energicznych ataków po przerwie. Tym razem ekipa Jastrzębowskiego popadła jakby w samozadowolenie. Nie było nawet dogodnych pozycji, aby poprawić rezultat. Tym razem efekty nie dała wymiana napastników.

Astra, mocna drużyna środka tabeli, mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła w ciągu trzech minut. Co ciekawe gospodarze bili rzuty rożnego z tego samego miejsca co w pierwszej połowie Pięta! Gdyńska defensywa pomyliła się dwukrotnie, gdyż najpierw futbolówka trafiła na głowę obrońcy Macieja Płomińskiego, a końcowy rezultat ustalił rutynowany napastnik, Artur Lenkiewicz.

Jako, że w tej kolejce wszystkie drużyny z województwa zachodniopomorskiego zagrały dla Błękitnych różnica między liderem a wiceliderem zmniejszyła się do zaledwie jednego punktu. O tytule mistrza półmetka rozstrzygnie mecz, który odbędzie się 15 listopada o godzinie 11.00, w którym Bałtyk ugości Błękitnych.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Orkan - Cartusia 1:1, Gryf 95 - Rega 2:3, Olimpia - Dąb 0:3, Błękitni - Darzbór 2:0, Zatoka - Sława 0:0, Kaszubia - Bytovia 1:0, Orlęta - Rodło 0:2.

Tabela wprowadzona: 2008-11-09

• szkoda... ale i tak Bałtyczek jest najlepszy :)

w przyslym roku II liga :) a w moim sercu tylko SKS!!!!!! kiedys musialo to sie stac wazne zebysmy wygrali kolejne dwa mecze i spokojna zima :) pozdro dla kibicow !

• 0 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Frajerska porażka - tak lider przegrywać nie powinien. Bałtyk był o wiele lepszy w pierwszej połowie i prowadził za nisko. W drugiej wydawalo się, że kontroluje grę. I nagle w ciągu trzech minut dwa rzuty rożne i dwie bramy w plecy.
    Ale nic to - pierwsza porażka dopiero w 14 meczu. Wciąż lider. A w czewrcu awans.

BYŁ BĘDZIE JEST
    BAŁTYK SKS

• 0 0

• wielki SkS

Dumni po wygranej wierni po porażce. Nic sie nie stało Bałtyczku. Wygrywamy za tydzień i nic złego sie juz nam nie może stać. GDYNAI BIAŁO-NIEBIESKA.

• 0 0

• Jesteśmy z wami!

No cóż...szkoda tej porażki, ale to jest sport. I nie zawsze można wygrywać. Bałtyk jesteśmy z tobą czy wygrywasz czy nie! Bo liczy się tylko SKS!!!

• 0 0

• tylko Bałtyk

szkoda tego wyniku, bo choć gra była słaba, to jednak praktycznie cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania. kiedys to sie musialo stac. cieszy tez niezla frekwencja na wyjezdzie.

• 0 0

• BAŁTYK GDYNIA

Troche szkoda punktow, no ale co zrobic w takich warunkach kazdy mogl wygrac/przegrac ;/ Wazne zeby za tydzien wynik byl sluszny :)

• 0 0

• Bałtyk pokonany po raz pierwszy....

Szkoda tych punktów i znacznej róznicy jaka była między Bałtykiem a Błękitnymi. Może ta porażka była jednak potrzebna?!- jak wiadro zimnej wody przed najwazniejszym meczem za tydzien w sobote? oby tak!!
    W końcu nie zawsze da sie też wygrać , nie zawsze też forma musi byc na jednakowym poziomie (końcówka ligi).
    BAŁTYK!!!! najblizszy mecz jest BARDZO WAZNY!!!!! Kibice są jak zawsze z Wami !!!!
    Serdeczne pozdrowienia dla trenera Jastrzebowskiego i całej ekipy Bałtyku

• 0 0

• Bałtyk gramy dalej

Pierwsza porażka - trudno. Gramy dalej. Szkoda tylko że z przewagi 6 punktów nad Błękitnymi zrobił się tylko 1 pkt. Teraz trzeba 2 razy wygrac w Gdyni, żeby wiosna była w miarę spokojna, zwłaszcza że na wiosnę same trudne wyjazdy.