• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Fernando Santos wystawił pierwsze powołania do reprezentacji Polski. Kogo brak?

Jacek Główczyński
16 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (44)
aktualizacja: godz. 12:03 (17 marca 2023)

Lechia Gdańsk

Grzegorz Krychowiak to najbardziej znany polski piłkarz, który został pominięty przy pierwszych powołaniach przez Fernando Santosa. Grzegorz Krychowiak to najbardziej znany polski piłkarz, który został pominięty przy pierwszych powołaniach przez Fernando Santosa.

- Mam marzenia. Patrząc na obecną dyspozycję, jeśli pytanie jest, czy widziałbym się w kadrze - tak, czemu nie? Czuję się dobrze, jestem zdrowy, gram regularnie, drużyna może na mnie liczyć, więc jak najbardziej - zapewnia Łukasz Zwoliński. Jednak Fernando Santos w pierwszych powołaniach do reprezentacji Polski pominął napastnika Lechii Gdańsk. Wśród 25 jego wybrańców największym nieobecnym jest Grzegorz Krychowiak, gdyż Kamila Glika i Arkadiusza Milika wyeliminowały kontuzje. Natomiast na debiut szansę ma Ben Lederman z Rakowa Częstochowa.

Aktualizacja, 17.03.2023, godz. 12:03

25 kadrowiczów. Grzegorz Krychowiak pominięty- Zazwyczaj na dwa spotkaniach nie powołuje więcej niż 24-25 piłkarzy. Obserwowaliśmy około 90 zawodników. Nigdy nie wypowiadam się pod kątem konkretnych zawodników, ale też nigdy nikogo nie skreślam na stale. Po to zostałem zakontraktowany, aby podejmować decyzje. Nikt nie jest powoływany ze względu na wiek - oświadczył Fernando Santos.
Reprezentacja Polski na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2024 z Czechami i Albanią. Reprezentacja Polski na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2024 z Czechami i Albanią.
Największym nieobecnym jest Grzegorz Krychowiak, gdyż innych znanych kadrowiczów: Kamila Glika czy Arkadiusza Milika wyeliminowały kontuzje.

Nikt nie został powołany z Lechii Gdańsk. Natomiast są byli piłkarze biało-zielonych: Paweł Dawidowicz (obecnie Verona FC, Włochy) i Przemysław Frankowski (RC Lens, Francja).

Video z ogłaszania pierwszych powołań Fernando Santosa - 17.03.2023, godz. 12Z ekstraklasy selekcjoner, który podkreślił, że był osobiście na 11 meczach tej klasy rozgrywkowej, zauważył tylko dwóch zawodników. Wśród jego wybrańców są: Michał Skóraś (Lech Poznań) i Ben Lederman (Raków Częstochowa).

- Ci piłkarze stawią się na zgrupowaniu w poniedziałek w Warszawie - zakomunikował Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, który wcześniej w imieniu selekcjonera odczytał listę powołanych.
Fernando Santos od meczu Lechii w Gdańsku rozpoczął oglądanie PKO BP Ekstraklasy. Ostatecznie powołał z krajowej ligi tylko 3 zawodników. Fernando Santos od meczu Lechii w Gdańsku rozpoczął oglądanie PKO BP Ekstraklasy. Ostatecznie powołał z krajowej ligi tylko 3 zawodników.
Ta deklaracja na teraz kończy też spekulacje odnośnie, gdzie odbędzie się mecz Polska - Albania. Utrzymana jest lokalizacja na PGE Narodowym.

Kończą się też spekulacje odnośnie polskich przedstawicieli w sztabie portugalskiego selekcjonera. Znaleźli się w nim: Grzegorz Mielcarski, Hubert MałowiejskiRemigiusz Rzepka.

Pierwsze powołania Fernando SantosaFernando Santos w piątek, 17 marca o godzinie 12 ogłosi pierwsze powołanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jego wybrańcy trzy dni później stawią się na zgrupowaniu, aby przygotować się do meczów otwierających eliminacje Euro 2024 24 marca o godzinie 20:45 w Pradze z Czechami oraz trzy dni później w Polsce z Albanią.

Łukasz Zwoliński zostanie królem strzelców ekstraklasy i odejdzie z Lechii Gdańsk? Łukasz Zwoliński zostanie królem strzelców ekstraklasy i odejdzie z Lechii Gdańsk?

Tego dnia powinniśmy też poznać ostateczny sztab portugalskiego trenera. Według ostatnich spekulacji nie będzie w nim byłego trenera Lechii - Tomasza Kaczmarka, a jedynym Polakiem może być Grzegorz Mielcarski. Jako piłkarz grał on pod wodzą Santosa w dwóch klubach: FC Porto i AEK Ateny.

Łukasz Zwoliński: Mam marzeniaFernando Santos od meczu Lechia Gdańsk - Widzew Łódź rozpoczął oglądanie na żywo meczu polskiej PKO BP Ekstraklasy. Czy to oznacza, że w kadrze znajdzie się piłkarz biało-zielonych? Ty bardziej, że choć drużyna przezywa ciężkie chwilę, to jak na zawołanie strzela Łukasz Zwoliński.

Piłkarze Lechii Gdańsk obronili trenera. Marcin Kaczmarek: Wspólna walka do końca Piłkarze Lechii Gdańsk obronili trenera. Marcin Kaczmarek: Wspólna walka do końca

- Obecnie czuję się naprawdę w formie, jestem regularny, osoba, która nie marzy, to uważam, że nie ma sensu, żeby uprawiała ten sport. Oczywiście mam marzenia. Patrząc na obecną dyspozycję, jeśli pytanie jest, czy widziałbym się w kadrze - tak, czemu nie? Czuję się dobrze, jestem zdrowy, gram regularnie, drużyna może na mnie liczyć, więc jak najbardziej. Szczególnie patrząc, że jest nowe rozdanie. Każdy pracuje na swoją szansę. Ja wiem, że może ekstraklasa to może nie jest najlepszą ligą na świecie, ale też wydaje mi się, że zawsze tak było, że wyróżniający się ligowcy po prostu trafiali do tego notesika, więc ja będę robić wszystko, aby tam też trafić - mówi nam Zwoliński.
Łukasz Zwoliński nie ukrywał, że czuję się w formie, a powołanie do reprezentacji Polski jest jego marzeniem. Na razie nie zostało spełnione. Łukasz Zwoliński nie ukrywał, że czuję się w formie, a powołanie do reprezentacji Polski jest jego marzeniem. Na razie nie zostało spełnione.

Selekcjoner nie rozmawiał z trenerem Lechii GdańskJeśli Santos przygotowuje powołanie, które wyśle do Lechii Gdańsk, to będzie to zaskoczenie. selekcjoner nie pytał bowiem Marcina Kaczmarka o żadnego z jego podopiecznych.

Lechia Gdańsk z prezesem do końca marca. Paweł Żelem złożył rezygnację Lechia Gdańsk z prezesem do końca marca. Paweł Żelem złożył rezygnację

- Nie miałem okazji rozmawiać z selekcjonerem. Myślę, że jest w tej chwili bardzo zajętym człowiekiem, ale jestem przekonany, że monitoruje naszą ekstraklasę. Cieszyłbym się, jak pewnie każdy trener pracujący na tym poziomie, gdyby selekcjoner chciał z tej ekstraklasy powołać jakiś piłkarzy, albo inaczej, gdyby doszedł do wniosku, że są piłkarze w polskiej ekstraklasie, którzy zasługują na to powołanie. Natomiast też zdajemy sobie sprawę wszyscy z tego, jaka jest w tej chwili konkurencja, ilu dobrych piłkarzy gra za granicą, na pewno selekcjoner ma z kogo wybierać. Jeżeli mówimy o personaliach, to na pewno jeżeli na polskich boiskach gra zawodnik z polskim paszportem, który strzela bramki regularnie, pewnie gdzieś jest w notesie selekcjonera - ocenia szkoleniowiec Lechii Gdańsk.


Fernando Santos zadowolony z bazy treningowej i hotelowej w TrójmieścieJak informowaliśmy, Fernando Santos w lutym przyjechał do Gdańska nie tylko po to, aby obejrzeć mecz Lechia - Widzew, ale może przede wszystkim dlatego, aby zapoznać się ze stanem obiektów treningowych w Gdańsku i Gdyni oraz trójmiejską bazą hotelową. Według nieoficjalnych informacji portugalski selekcjoner był zadowolony z tego, co zobaczył.

24.02.2023 Trojmiasto.pl: Polska - Albania jednak nie dla Gdańska. Fernando Santos nie przesądził 24.02.2023 Trojmiasto.pl: Polska - Albania jednak nie dla Gdańska. Fernando Santos nie przesądził

W lutym oczekiwaliśmy na decyzję PZPN, że mecz Polska - Albania zostanie przeniesiony na Polsat Plus Arena Gdańsk, gdyż PGE Narodowy w Warszawie nie dysponował odpowiednimi dopuszczeniami. Jednak PZPN odwlekał decyzję aż ostatecznie zdecydował, że spotkanie odbędzie się w stolicy. W związku z tym 20 marca również kadrowicze mają stawić się na zgrupowaniu w Warszawie.

Według obowiązującego na teraz programu zgrupowania, kadrowicze mają zamieszkają w stołecznym Hiltonie. Do wylotu do Czech mają trenować na bocznym boisku Legii Warszawa. Natomiast przed spotkaniem z Albanią zajęcia są zaplanowane na PGE Narodowym. Przedstawione przez władze stadionu ekspertyzy, miały dowieść, że można tam grać zgodnie z planem.Polsat Plus Arena Gdańsk wróci do gry?W środę, 15 marca znów pojawiły się zastrzeżenia, co do stanu technicznego PGE Narodowego. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał, że do czasu usunięcia nieprawidłowości dotyczących konstrukcji dachu, na tym obiekcie nie powinny odbywać się imprezy masowe. Jednocześnie władze stadionu zostały wezwane do dostarczenia odpowiednich ekspertyz.

9.02.2023 Trojmiasto.pl: Coraz bliżej do meczu Polska - Albania w Gdańsku. Decyzja do końca tygodnia 9.02.2023 Trojmiasto.pl: Coraz bliżej do meczu Polska - Albania w Gdańsku. Decyzja do końca tygodnia

Czy to oznacza, że mecz Polska - Albania trzeba jednak przełożyć? Przypomnijmy, że już ponad miesiąc temu PZPN jako obiekt rezerwowy wskazał Gdańsk i około 10 lutego wydawało się, iż jedynie formalnością jest oficjalna decyzja w tym względzie.

Tak się jednak nie stało. Czy teraz Polsat Plus Arena Gdańsk wraca do gry o organizację meczu? Teraz przysłowiowa piłka jest po stronie władz Warszawy. To władze miasta, biorąc pod uwagę m.in. opinie PINB, muszą podjąć decyzję czy wydać zgodę na organizację imprezy masowej czy też nie odnośnie meczu Polska - Albania.

Lechia Gdańsk z nim też zwleka. Marco Terrazzino: Byłbym szczęśliwy, gdybym został Lechia Gdańsk z nim też zwleka. Marco Terrazzino: Byłbym szczęśliwy, gdybym został

Typowanie wyników

19 marca 2023, godz. 12:30
Grodzisk Wielkopolski
3 pkt.
Warta Poznań
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

39% 119 typowań Warta Poznań
24% 74 typowania REMIS
37% 111 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje daneTabela po 24 kolejkach

Piłka nożna - PKO BP Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 24 18 4 2 47:15 58
2 Legia Warszawa 24 14 7 3 37:26 49
3 Lech Poznań 24 11 7 6 32:22 40
4 Pogoń Szczecin 24 11 6 7 37:35 39
5 Widzew Łódź 24 10 7 7 30:26 37
6 Warta Poznań 24 9 7 8 28:23 34
7 Cracovia 24 9 7 8 27:20 34
8 Wisła Płock 24 9 5 10 32:31 32
9 Radomiak Radom 24 9 5 10 26:27 32
10 Stal Mielec 24 8 5 11 26:30 29
11 Śląsk Wrocław 24 7 8 9 24:33 29
12 Zagłębie Lubin 24 8 5 11 22:34 29
13 Jagiellonia Białystok 24 6 10 8 33:32 28
14 Piast Gliwice 24 7 6 11 26:27 27
15 Korona Kielce 24 7 5 12 27:37 26
16 Lechia Gdańsk 24 7 4 13 25:40 25
17 Górnik Zabrze 24 6 7 11 29:36 25
18 Miedź Legnica 24 4 7 13 25:39 19
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2023-03-13

Wyniki 24 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Miedź Legnica 4:0 (0:0)
 • Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 4:1 (1:0)
 • Korona Kielce - Radomiak Radom 2:1 (1:1)
 • Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 (2:1)
 • Warta Poznań - Cracovia 0:0
 • Piast Gliwice - Lech Poznań 1:1 (0:0)
 • Legia Warszawa - Stal Mielec 2:0 (0:0)
 • Wisła Płock - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

91% LECHIA Gdańsk
6% REMIS
3% Motor Lublin

Ostatnie wyniki

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
41% Śląsk Wrocław
26% REMIS
33% Lechia Gdańsk
26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Karol Zubel 1 4 100%
2 Jacek Łysakowski 1 4 100%
3 Jerzy Piaścik 1 4 100%
4 Tomasz Bobkowski 1 4 100%
5 Andrzej Maciejewski 1 4 100%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane