• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana

Kryst.
8 marca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Po sukcesach polskiego skoku o tyczce w halowych mistrzostwach Europy w Wiedniu, kibice z utęsknieniem wypatrują imprez, na których będą mogli obejrzeć swych bohaterów na żywo. W Międzynarodowym Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana co prawda nie przewidziano udziału Moniki Pyrek, czy Adama Kolasy, jednak w hali gdańskiej AWFiS nie powinno zabraknąć emocji.

W dwudniowych zawodach wystartuje 50 zawodników z Polski, Szwecji, Czech oraz być może z Danii i Niemiec.

Impreza będzie składała się z dwóch integralnych części. W piątek (15.00) swoje pięć minut będą mieli mistrzowie sprzed lat, którzy wystartują w championacie Polski weteranów. Uczestnictwo w rywalizacji potwierdzili między innymi: Marian Kolasa, Ryszard Kolasa, Mirosław Chmara i Władysław Kozakiewicz. - Tę część zawodów organizujemy głównie z uwagi na tradycję. Nie ukrywajmy jednak, że skok o tyczce starszych panów można zaliczyć do sportów ekstremalnych. Dlatego mniej będzie w tym z rywalizacji sportowej, a więcej z towarzyskiego spotkania - mówi Edward Szymczak, jeden z organizatorów festiwalu.

Słowa uznanego szkoleniowca potwierdza fakt, że wysiłkowi panów w sile wieku będzie akompaniować Detko Band, a Piotr Budziszewski, znany wybrzeżowy artysta malarz przedstawi swe prace. Przewidziano także pokazy aerobiku.

W drugim dniu imprezy (10.00), której patronuje wybitny szkoleniowiec skoku o tyczce, umiejętności będą demonstrować młodzi adepci tej konkurencji. Zawody będą rozgrywane w kategorii juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików. - Cieszę się, że kolejna impreza lekkoatletyczna jest organizowana na naszych obiektach. Wierzę, że z roku na rok będzie się rozwijać - mówi Janusz Czerwiński rektor AWFiS, honorwy patron festiwalu. Głównym sponsorem zawodów jest Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa Skok. - Bardzo sobie cenimy współpracę z tą firmą, gdyż dzisiaj bardzo trudno jest o rzetelnego sponsora.
Głos WybrzeżaKryst.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane