Filip Drzewiecki pogrążył Janów

Krzysztof Klinkosz
14 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Przed tygodniem z Unią Oświęcim gdańscy hokeiści stracili w końcówce bramkę, która pozbawiła ich trzech punków. W piątek w Katowicach to Stoczniowiec wystąpił w roli egzekutora. Na 26 sekund przed ostatnią syreną zwycięstwo nad Akuną Naprzodem Janów 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) zapewnił gol Filipa Drzewieckiego. Jest to pierwsza wygrana podopiecznych Tadeusza Obłoja w tym roku. Na kolejną liczymy w niedzielę w "Olivii".

0:1 Ziółkowski (13:00 w przewadze)
0:2 Wróbel as. Skrzypkowski (32:11)
1:2 Pohl as. Działo, Petrina (32:49)
2:2 Mihalik as. Elżbieciak (36:58)
2:3 Drzewiecki as. Wróbel, Odrobny (59:34)

STOCZNIOWIEC: Odrobny; Kostecki - Rompkowski, Smeja - Kabat, Skrzypkowski - Maciejewski oraz Kwieciński; Ziółkowski - Struzyk - Jankowski, Skutchan - Steber - Marzec, Chmielewski - Wróbel - Drzewiecki, Błażejczyk - Pesta - Wróblewski.

Podczas piątkowej rozmowy z naszym portalem trener gdańszczan Tadeusz Obłój cytując popularne zawołanie kibiców powiedział, że: - Ten mecz musimy wygrać i rzeczywiście inny wynik niż zwycięstwo gdańskich hokeistów byłoby w tym spotkaniu niespodzianką.

Gdańszczanie, którzy pojechali na Śląsk z niewyleczonymi do końca chorobami, zdobyli prowadzenie w 13 minucie wykorzystując grę w przewadze. Do bramki Akuny Naprzodu trafił Tomasz Ziółkowski.

W drugiej odsłonie na 2:0 podwyższył Marek Wróbel dla gdańskiego napastnika była to pierwsza bramka od czasu powrotu po kontuzji.

Gdańszczanie długo budowali swoją dwubramkową przewagę, jednak znów ją szybko stracili. Gospodarze potrzebowali nieco ponad 4 minut aby wyrównać straty.

Mecz rozpoczął się więc od początku a w trzeciej tercji długo żadna z ekip nie mogła zadać decydującego trafienia. Wreszcie jednak gdańszczanie wprowadzili w życie to, co od początku sezonu wpaja im ich trener, że trzeba grać z maksymalną koncentracją przez pełne 60 minut.

Na zegarze nie pozostało nawet 30 sekund do ostatniej syreny. Przemysław Odrobny podał na środek do Marka Wróbla, a ten prostopadłym podaniem obsłużył Filipa Drzewieckiego. Reprezentacyjny napastnik "Stoczni" okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zdobył decydującą o 3 punktach dla gdańszczan bramkę.

W pierwszej fazie meczu łapaliśmy zbyt dużo minut kar, mecz nam się nie kleił. Wygrywaliśmy 2:0 w drugiej tercji ale Naprzód zdołał wyrównać. W trzeciej odsłonie dużo wcześniej mogliśmy rozstrzygnąć losy meczu, sytuacji sam na sam nie wykorzystywali Skutchan i Steber. Muszę jednak podkreślić, że zawodnicy ci grali dziś z wysoką gorączką, zresztą wielu moich zawodników jest tuż po chorobach albo jeszcze są nawet nie do końca wyleczeni - ocenił trener Obłój.

W niedzielę o godzinie 17.30 w małej hali "Olivia" Stoczniowiec zmierzy się z Ciarko KH Sanok. Wynik tego spotkania już można obstawiać w naszym typerze. Mimo że rywal jest wyżej notowany, gospodarze zapowiadają walkę o zwycięstwo.

-Bardzo się cieszę, że wreszcie zdobyliśmy komplet punktów, ale przed nami kolejne ważne. Zarówno w niedzielę z Sanokiem jak i we wtorek w Krynicy musimy wygrać - deklaruje szkoleniowiec Stoczniowca.

Tabela wprowadzona: 2011-01-14

Pozostałe wyniki 28 kolejki PLH: Comarch Cracovia Kraków - MMKS Podhale Nowy Targ 6:2 (2:2, 1:0, 3:0), KTH Krynica - GKS Tychy 1:9 (0:3, 0:2, 1:4), JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 6:3 (1:0, 4:2, 1:1), Ciarko KH Sanok - Zagłębie Sosnowiec 4:2 (2:0, 1:2, 1:0).

Opinie (44) 1 zablokowana

• zwycięstwo cieszy mam nadzieje ze teraz chłopaki uwierza w siebie i zaczną wygrywać ciężko bedzie wygrac z Sanokiem ale licze ze dadzą rade i 3 pkt zostana w Gdańsku.

• Petrasz prezes czyni cuda :):) (8)

kiedy nurki i inne zobaczycie że was zrobiono w bambuko !!!