Skrzat z Trójmiasta na DME w tenisie

13 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Filip Pieczonka z trofeami podczas letnich mistrzostw Polski do lat 12. Filip Pieczonka z trofeami podczas letnich mistrzostw Polski do lat 12.

Filip Pieczonka został mistrzem Polski w singlu i wicemistrzem w deblu w tenisie ziemnym do lat 12. To on będzie liderem reprezentacji Polski, która 21 lipca wyjeżdża na drużynowe mistrzostwa Europy do Rumunii. Zresztą talent gdańszczanina, który obecnie gra w barwach Floty Gdynia, już dostrzegli zagraniczni fachowcy. Przyszła propozycja występów w lidze czeskiej w klubie Neride Praga.

Zimą Filip Pieczonka został podwójnym mistrzem Polski 12-latków w halowej edycji. W nagrodę pojechał na drużynowe mistrzostwa Europy w Czechach. Tam spisał się rewelacyjnie, ale biało-czerwonym nie udało się wedrzeć na podium.

- W Hradku Filip wygrał wszystkie swoje indywidualne mecze. Natomiast jako drużyna Polska zajęła piąte miejsce - przypomina mama młodego tenisisty, Aleksandra Pieczonka.
TUTAJ PISALIŚMY O ZIMOWYCH SUKCESACH FILIPA PIECZONKI

Obfitujący w dobre wyniki jest również sezon letni tenisisty Floty Gdynia. Na międzynarodowej arenie Filip osiągnął półfinał turniejów na Łotwie i Czechach oraz 1/8 finału we Francji.

- Jego sukcesy i potencjał zauważyli trenerzy z Czech. Zaproponowano Filipowi udział w lidze czeskiej w barwach TK Neride Praga - dodaje Maciej Pieczonka, ojciec, a zarazem szkoleniowiec młodego tenisisty.
Oczywiście Pieczonka nadal nie ma sobie równych w kraju. W kategorii skrzatów, gdyż tak określane są rozgrywki do lat 12, przywiózł medale ze Szczecina, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski. Wcześniej wygrał w Sopocie mistrzostwa Pomorza już w grupie młodzików.

W krajowym championacie w drodze po indywidualne złoto Filip oddał rywalom zaledwie dziewięć gemów w pięciu grach. Natomiast w deblu zagrał z Maksymilianem Rogowskim (SKT Centrum Bydgoszcz). Ta para w finale uległa Adamowi Kuligowi (Legia Warszawa) i Martynowi Pawelskiemu (Mostostal Zabrze).

W Szczecinie Pieczonka był jedynym tenisistą z Trójmiasta, który stanął na podium w kategorii do lat 12. Jednocześnie Filip wygrał w tej grupie wiekowej krajowy ranking, który był podstawą nominacji do reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Galati (Rumunia).

- Gratuluję wszystkim zawodnikom szerokiej kadry, trenerom i rodzicom udanej pierwszej części okresu startowego, sukcesów w turniejach krajowych i międzynarodowych. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że (...) widać efekty umiejętnej pracy trenerów nad wzbogacaniem repertuaru zagrań oraz przygotowaniem taktycznym. Również kwestie przygotowania fizycznego i mentalnego są stale (...) doskonalone - napisał Jarosław Wołąsewicz, trener kadry Polski do lat 12 uzasadniając powołania na DME.
Lista klasyfikacyjna powstał na podstawie punktów, które były wynikiem takich parametrów jak wyniki w turniejach międzynarodowych od stycznia 2016 oraz krajowych od maja, ranking PZT, wyniki w MP w Szczecinie, itp. Na wybór kadry miały wpływ również obserwacje dokonywane przez związkowych trenerów podczas turniejów i konsultacji PZT.

Na tej podstawie liderem reprezentacji Polski U-12 jest Pieczonka, a w Rumunii towarzyszyć mu będą kolejni na tej liście: Kulig i Pawelski.

Opinie (9)

• To wielki sukces!

Jestem dumna z Filipa :) Na medal zasługują także jego rodzice. Filip, trzymaj tak dalej!

• 9 0

• super

pozdrawiam

• 7 0

• Filip P

My też gratulujemy tak wspaniałych wyników oby tak dalej na arenie również międzynarodowej , widać że ciężkie treningi dają już wspaniałe rezultaty i duży wkład Maćka w to co robią.
    Włodek i Rafał

• 11 0

• Gratulacje!

Kochani , serdecznie Wam gratuluję i życzę dalszych sukcesów.Filipku pamiętaj ciężki trening czyni mistrza. Buziaki

• 7 0

• Brawo!

Brawo Filip,zgłoszę się po Twój autograf. Ciocia Ela Łuk.

• 3 0

• Radosc !

Duzy sukces ! A za nim ciezka praca Macka i Filipa. Gratuluje serdecznie! Plywaczka

• 3 0

• BRAWO

Brawo Filip, trzymam kciuki!

• 1 0

• brawo, brawo, brawo....

oby tak dalej, tak trzymać... byle nie kciuki, bo zdrętwieją (szkoda kciuków)

• 1 0

• brawo Filip

Gratulacje!

Zapraszamy na Filipa fanpage na facebooku ! Bedziemy na biezaco podawac wyniki z DME ! #