Filmowa akcja rozstrzygnęła mecz

28 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku nadal gromadzą zwycięstwa w II lidze na własnym boisku. Dziś gdynianie pokonali groźną drużynę Zagłębia Sosnowiec 1:0. Jedynego gola, po pięknej akcji strzelił Dariusz Kudyba. Z ul. Olimpijskiej przeprowadziliśmy bezpośrednią relację. Poniżej jej treść.

Bramka:
Kudyba 78

BAŁTYK: Chamera - Kamiński, Wasielewski, Martyniuk, Granosik - Szweda (75 Hartman), Bielecki, Pięta (65 Riebandt), Adamus (46 Drzymała) - Nadolny, Kudyba.

ZAGŁĘBIE: Bensz - Bednar, Hosić, Marek, Pajączkowski - Ryndak (81 Strojek), Bodziony, Szatan (64 Łuczywek), Dorobek (46 Filipowicz) - Lachowski, Myśliwy (77 Wściubiak).

Sędzia: Gałązka (Szczecin0. Żółta kartka: Kudyba, Granosik, Nadolny, Riebandt, Hartman (Bałtyk), Filipowicz (Zagłębie). Czerwone kartki: Martyniuk (Bałtyk), Bednar (Zagłębie).

0' Trener Rzepka postawił na tę samą jedenastkę, która przed dwoma tygodniami rozpoczęła mecz z Olimpią Grudziądz wygrany aż 5:2. Bałtyk to na razie drużyna własnego boiska. Przy ul. Olimpijskiej komplet punktów zostawiły także Miedź Legnica (2:0) i Lechia Zielona Góra (4:0). Liczymy, że ta passa gospodarzy będzie kontynuowana.

0' Jeszcze dwa lata temu klub dzisiejszych gości występował w ekstraklasie. Potem w wyniku słabych wyników i karnej degradacji znalazł się od razu w II lidze. Dla Zagłębia to najdłuższy występ w tej rundzie. Sosnowiczanie przemierzyli ponad 550 kilometrów. Póki co poza domem jeszcze nie przegrali (1:1 Tur Turek, 2:1 Miedź).

0' przed mecz nastąpiła minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego nagle dziennikarza Radia Gdańsk, Jacka Kamińskiego, który jeszcze dwa tygodni relacjonował występ biało-niebieskich i na dziś też umawiał się z gospodarzami...

0' na trybunach tradycyjna frekwencja około 800 widzów

1' rozpoczęło Zagłębie

3' dośrodkowanie z rzutu wolnego Pajączkowskiego, pewna interwencja Chamery, który w dniu dzisiejszym obchodzi 28. rocznicę urodzin.

5' strzał Dorobka, ale niecelny

8' na razie mecz toczy się z przewagą sosnowiczan, kolejny strzał gości, dobra interwencja Chamery po uderzeniu z dystansu Dorobka

13' strzał Lachowskiego nad bramką

15' jeden z nielicznych ataków Bałtyku, ale Kudyba był sam przeciwko czterem obrońcom i musiał przegrać ten pojedynek.

17' strzał Lachowskiego w boczną siatkę Bałtyku

18' Nadolny próbował strzelać z dystansu, ale trafił w plecy rywala

20' uderzenie Szatana, broni Chamera

21' ni to strzał ni to wrzutka Bieleckiego. Pewnie łapie piłkę bramkarz Zagłębia

22' rzut wolny dla Zagłębia z wysokości pola karnego

23' dośrodkowanie z wolnego Pajączkowskiego. Piłka minęła wszystkich piłkarzy, ale czujny Chamera nie dał się zaskoczyć.

24' interesująco wyglądający atak Bałtyku, wreszcie trójką zawodników, ale strzał Nadolnego z około 25 metrów wysoko nad bramką.

25' dośrodkowanie Nadolnego, ale Kudyba został ubiegnięty przez obrońcę, pierwszy róg dla gospodarzy. Dośrodkowanie Pięty za głębokie, prosto w ręce bramkarza.

29' kolejne dośrodkowanie Pajączkowskiego z wolnego, tym razem nad bramką

30' próba rajdu Adamusa, ale zakończona wyraźnie nieudanym dośrodkowaniem

32' żółta kartka dla Kudyby

33' wreszcie coś się ruszyła w ataku gdynian. Strzelał Kudyba, a Szweda wywalczył róg. Pięta tak jak kilka minut temu wrzucił piłkę wprost w ręce bramkarza.

34' strzał z dystansu Bodziony mocno niecelny

40' strzał po ziemi z około 25 metrów Pięty obok słupka

42' faulowany Szweda. Dobra okazja do strzału. Około 20 metrów od bramki. Wolny. Uderzać będzie Pięta. Piłka po murze wyszła na róg.

43' szybki kontratak Zagłębia. Strzał głową Lachowicza nad bramką

45' róg dla Bałtyku po akcji Szwedy. Tym razem dośrodkował Adamus, ale też nie zaskoczył obrońców rywali.

45' koniec pierwszej połowy

46' druga połowa toczyć się będzie przy świetle jupiterów

46' w obu drużynach w przerwie zaszło po jednej zmianie. W Bałtyku roszada na lewej stronie pomocy. Na boisko wszedł Drzymała za Adamusa.

48' groźnie pod bramką Bałtyku. Po dośrodkowaniu z wolnego strzelał Marek. Dobrze ustawiony Chamera złapał piłkę.

50' Kudyba próbywał dojść do piłki zbyt lekko podawanej przez obrońcę do bramkarza, ale Bensz nie popełnił błędu.

52' ładna akcja Bałtyku, którą zainicjował Szweda. Szkoda, że dośrodkowanie Drzymały było zbyt głębokie i bramkarz złapał piłkę

54' bardzo ładna akcja Zagłębia. Ryndak dośrodkował na głowę Lachowskiego, a jego strzał z najwyższym trudem Chamera wybił na róg

55' po dośrodkowaniu z rożnego groźny strzał Lachowskiego, tuż obok słupka

60' kolejna groźna akcja Zagłębia, którą kończy niecelny strzał Filipowicza

62' rewelacyjna akcja Szwedy w polu karnym Zagłębia, ale jego intencji nie odczytali intencji i obrońcy przejęli piłki.

63' żółta kartka dla Granosika

64' druga zmiana w Zagłębiu

65' niecelny strzał Pięty. I to właśnie te piłkarz opuszcza boisko.

66' niecelny strzał z dystansu Granosika, po chwili uderzenie Szwedy, ale nad bramką.

68' dobra okazja Nadolnego, ale za długo zwlekał i gdy w końcu zdecydował się on na uderzenie został zablokowany.

72' po dośrodkowaniu Bednara niecelny strzał głową Lachowskiego

75' trzecia zmiana w Bałtyku. Trener rzepka poczuł, że można wygrać to spotkanie. Napastnik Harman wchodzi za nominalnego skrzydłowego. Szweda mógł już nie mieć sił, gdyż dużo się dziś nabiegał. Przed przerwą grał na prawej, a po zmianie stron na lewej pomocy.

76' dośrodkowanie Drzymały, Kudybę ubiegł obrońca i skończyła się rogiem dla Bałtyku. Po rozegraniu kornera dobra interwencja Bensza.

77' trzecia zmiana w Zagłębiu

78' filmowa akcja Bałtyku zakończona golem! Nadolny zainicjował akcję lewym skrzydłem i przekazał piłkę do środka do Hartmana, Szymon przedłużył podanie do Drzymały, a ten z prawej strony idealnie dośrodkował na głowę Kudyby. Dariusz z 5 metrów wpakował piłkę do siatki!

81' czwarta zmiana w Zagłębiu

83' strzał Riebandta, ale za słaby aby pokonać Bensza

86' od dobry pięciu minut mecz toczy się przy nie ustalących oklaskach widowni, nie przerwała ich nawet groźna akcja Zagłębia przy której refleksem popisał się Chamera

87' zbyt dużo miejsca miał przed polem karnym Strojek. Rezerwowy Zagłębie złożył się do strzału, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

88' żółta kartka dla Filipowicza

89' żółtka kartka dla Nadolnego

90' sędzia dolicza 3 minuty

90+1' w końcówce sędzia oddaje kartki na prawo i lewo. Tym razem otrzymali je Riebandt i Hartman. W obu przypadkach za przeszkadzanie rywalom we wznowieniu gry

90+2' strzał Lachowskiego, broni Chamera nogą!

90+3' strzał Riebandta broni bramkarz

90+3' faul kończy mecz. Dochodzi do kilkunastosekundowej przepychanki pomiędzy piłkarzami obu drużyn.

Bałtyk wygrywa 1:0! To 42. mecz z rzędu w Gdyni gospodarzy bez porażki.

Już po końcowym gwizdku sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Ukarani to Martyniuk (Bałtyk) i Bednar (Zagłębie). Arbiter dopatrzył się, że piłkarze wzajemnie się kopali.

Tabela wprowadzona: 2009-08-30

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Lechia Zielona Góra - GKS Tychy 1:3 (1:1), Miedź Legnica - Jarota Jarocin 1:4 (0:3), Ruch Radzionków - Nielba Wągrowiec 2:2 (2:0), Czarni Żagań - Raków Częstochowa 2:0 (1:0), Unia Janikowo - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:0), Olimpia - Górnik 0:0, Tur - Elana 2:1, Ślęza - Polonia 5:0.

• LECHIA ŻYCZY 3 PUNKTÓW (4)

• 78 16

• Zapomniałem dopisać-3 punktów dla ZAGŁĘBIA (3)

• 5 16

• NIE MA PUNKTÓW UJEMNYCH (1)

także -3 moze dostac najwyzej twoja arka za korupcje z czasów po Milewskim

• 13 3

• racja

niema milewskiego niema kto kupowac meczy i teraz wszystko widac ze sledzie w pilke nie umieja grac d.. jestem z gdyni za kochanym baltyczkiem i szanuje lechie ale sledzi niecierpie pozdrowienia dla lechi