Finał Ligi Europy. Villarreal - Manchester United 1:1, rzuty karne 11:10

Damian Konwent
26 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
  • Villarreal cieszące się z triumfu w Lidze Europy. To pierwsze trofeum "Żółtej Łodzi Podwodnej" na międzynarodowej arenie.

Villarreal pokonał Manchester United w finale Ligi Europy na Polsat Plus Arena Gdańsk. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 (0:1). Dogrywka nie przyniosła bramek a o zwycięstwie Hiszpanów przesądziły rzuty karne, wygrane 11:10. Piłkarze byli w nich bezbłędni aż do 22. próby, w której strzał zmarnował bramkarz Anglików David de Gea. Całe spotkanie trwało blisko 3 godziny i choćby z tego względu, zapisało się na kartach historii.

30 Pino
Sędziowie: Turpin oraz Danos, Gringore (wszyscy Francja)

Cavani
  • 59' Bacca Zmiany Coquelin
  • 77' Gomez Zmiany Trigueros
  • 77' Pino Zmiany Alcacer
  • 88' Pedraza Zmiany Moreno
  • 88' Foyth Zmiany Gaspar
  • 120'+3 Capoue Zmiany Raba
  • 100' Greenwood Zmiany Fred
  • 116' Bailly Zmiany Tuanzebe
  • 116' Pogba Zmiany James
  • 120'+3 McTominay Zmiany Telles
  • 120'+3 Wan-Bissaka Zmiany Mata
  • 29' Moreno
  • 55' Cavani
  • 53' Capue
  • 84' Foyth
  • 82' Bailly
  • 113' Cavani

Obroniony karny dał zwycięstwo w finale Ligi Europy

Zobacz serię rzutów karnych

Villarreal - Manchester United. Dogrywka

Zobacz przedmeczową oprawę finału Ligi Europy

Od godzin porannych Gdańsk jest prawdziwą strefą kibica. Po 5 wyczarterowanych samolotów z Anglii i Hiszpanii wylądowało w Porcie Lotniczym przed południem. Od tego czasu, głównie na ulicy Długiej, fani bawią się, tańczą i śpiewają. Wszystko relacjonowaliśmy na żywo od godz. 10.

Dzień z finałem Ligi Europy na żywo. Zobacz wideo, foto

Część kibiców zameldowało się w Gdańsku już we wtorek. W oczekiwaniu na mecz spędzali czas m.in. w ogródkach przy restauracjach. Jedną z grup zaatakowali chuligani. Część z nich została już zatrzymana przez policję.

Pseudokibice napadli na osoby siedzące w ogródku restauracji. Zobacz wideo

W Trójmieście jako pierwsi zameldowali się piłkarze Manchesteru United. Do Gdańska przylecieli w poniedziałek. Swoją bazę mieli w Hotelu Gdańsk. Wśród nich nie zabrakło gwiazd tj.: Bruno Fernandes, Paul Pogba czy Marcus Rashord. Łączna wartość całego zespołu wynosi ponad 700 mln euro.

Manchester United od poniedziałku w Gdańsku. Zobacz wideo i foto

Natomiast piłkarze Villarreal przylecieli do Gdańska we wtorek. Stacjonują w Hotelu Marriott w Sopocie. Ich wartość z kolei wynosili 247 milionów euro, czyli ponad 450 mln euro mniej niż w przypadku "Czerwonych Diabłów".

Villarreal wylądował we wtorek. Zobacz wideo i foto

Oba zespoły odbyły we wtorek po jednej jednostce treningowej. Jako pierwsi na murawie Polsat Plus Arena pojawili się Anglicy, a następnie Hiszpanie. Ci pierwsi mieli trenować jeszcze w środę na Stadionie Miejskim w Gdyni, ale wycofali się z pomysłu krótko przed początkiem. Drudzy odgórnie założyli, że środa będzie dniem wolnym do rozpoczęcia meczu.
Dla części piłkarzy nie będzie to pierwszy mecz rozgrywany na stadionie w Letnicy. W 2012 roku grał tu już Edinson Cavani w spotkaniu towarzyskim Polska - Urugwaj. Biało-czerwoni przegrali to starcie 1:3, a napastnik zapisał się wówczas na liście strzelców.

Polska - Urugwaj 1:3. Przypomnij sobie relację z 2012 roku

Z kolei w 2015 roku grał tu Paul Pogba. Wówczas jeszcze jako piłkarz Juventusu Turyn. "Stara Dama" pokonała w meczu towarzyskim Lechię Gdańsk 2:1.

Lechia Gdańsk - Juventus 1:2. Przypomnij sobie relację z 2015 roku

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza wizyta Villarreal w Gdańsku. W 2010 roku Hiszpanie grali tu towarzysko z Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Tamtejsza drużyna przybyła jednak w rezerwowym składzie.
Na trybunach Polsat Plus Arena Gdańsk może zasiąść dziś maksymalnie 9,5 tys. kibiców. 2 tys. biletów trafiło do ogólnodostępnej sprzedaży. Po 2 tys. wejściówek otrzymał także każdy z klubów-finalistów. Pozostałe 3,5 tys. biletów zostało do dyspozycji władz UEFA.
Pierwsza "11" Manchesteru United: 1 de Gea (Manchester United) - 29 Wan-Bissaka (Manchester United), 2 Lindelof (Manchester United), 3 Bailly (Manchester United), 23 Shaw (Manchester United) - 6 Pogba (Manchester United), 39 McTominay (Manchester United) - 11 Greenwood (Manchester United), 18 Fernandes (Manchester United), 10 Rashford (Manchester United) - 7 Cavani (Manchester United)
Pierwsza "11" Villarreal: 13 Rulli (Villarreal) - 8 Foyth (Villarreal), 3 Albiol (Villarreal), 4 Torres (Villarreal), 24 Pedraza (Villarreal) - 5 Parejo (Villarreal), 25 Capoue (Villarreal), 14 Trigueros (Villarreal) - 7 Moreno (Villarreal), 9 Bacca (Villarreal), 30 Pino (Villarreal)
Manchester bez podstawowego obrońcy. Przed meczem uraz złapał Harry Maguire
Przypomnijmy, że jeśli po 90 minutach będziemy mieli remis, wówczas dojdzie do dogrywki, w której piłkarze zagrają 2x15 minut. Jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, o przyznaniu pucharu Ligi Europy zadecyduje seria rzutów karnych
Piłkarze wychodzą na murawę. Za kilka chwil zaczynamy finał Ligi Europy!
W losowaniu udział biorą: Fernandes (Manchester United) (MU) i Albiol (Villarreal) (Villarreal)
1'
Od środa zaczyna Manchester United
2'
Villarreal długo rozgrywał piłkę na własnej połowie, ale stracili ją po przekroczeniu linii środkowej. Teraz akcję rozgrywają "Czerwone Diabły"
4'
Obie drużyny zaczęły spokojnie. Manchester United próbuje prostymi środkami, a Villarreal głęboko cofnięte
6'
Okazja dla Manchesteru. Cavani (Manchester United) zagrał z Rashfordem (Manchester United). Anglik wszedł w pole karne i wyłożył piłkę McTominayowi (Manchester United) na 18. metr. Szkot uderzył od razu, ale obok prawego słupka Rulliego (Villarreal)
8'
Nie podnosi się z murawy Foyth (Villarreal). Argentyńczyk ucierpiał bez kontaktu z rywalem. Pojawiły się nosze, za chwilę zobaczymy czy będą potrzebne
10'
Foyth (Villarreal) ma problem z nosem. Polała się krew, dlatego obrońca musiał opuścić boisko
11'
Capoue (Villarreal) odbija piłkę za linie końcową po dośrodkowaniu Greenwooda (Manchester United)
12'
Rzut rożny dla Manchesteru, ale nic z niego nie wyniknęło
13'
Foyth (Villarreal) wraca na boisko
15'
Faule z obu stron. Na połowie rywala wznowi Villarreal
16'
Pedraza (Villarreal) dośrodkowywał, ale piłkę zablokował Wan-Bissaka (Manchester United). Na wysokości pola karnego wznowią Hiszpanie
17'
Ciekawa akcja Villarreal. Dośrodkowanie z lewej strony na długi słupek, gdzie wbiegł niepilnowany Trigueros (Villarreal), ale uderzył bardzo niecelnie
17'
Albiol (Villarreal) fauluje Cavaniego (Manchester United) na połowie Manchesteru
18'
Manchester United szybko odbiera piłkę po stracie na połowie rywala
19'
Inicjatywa po stronie Anglików. Villarreal szybko przechodzi z obrony do ataku po odbiorze, ale jednocześnie szybko traci futbolówkę
20'
Dobra wrzutka Wan-Bissaki (Manchester United), ale piłkę strącili obrońcy. Futbolówka wpadła wprost pod nogi Shaw'a (Manchester United), a ten uderzył z narożnika pola karnego, ale obok słupka
22'
Akcja przeniosła się na połowę Manchesteru. Villarreal wznowi z rzutu rożnego. Do piłki podchodzi Parejo (Villarreal)
23'
Będzie kolejny korner. Obrońcy wybili piłkę przed pole karne wprost do Pino (Villarreal). Ten uderzył, ale futbolówka odbiła się po drodze od jednego z obrońców
23'
Piłkę znów wybijają obrońcy. Przy piłce Hiszpanie. "Krzyżakiem" dośrodkował Bacca (Villarreal), a głową próbował Torres (Villarreal), jednak nad bramką
24'
Ależ Cavani (Manchester United) zmarnował okazję. Urugwajczyk otrzymał fenomenalne podanie od Greenwood'a (Manchester United), ale nie zdecydował się na strzał. Po chwili próbował Rashford, ale pewnie obronił Rulli (Villarreal)
26'
Bardzo pewnie od pierwszych minut gra Rulli (Villarreal). Teraz eliminuje akcję po dośrodkowaniu Pogby (Manchester United)
27'
Szybkie przeniesienie akcji na drugą stronę. Zza pola karnego strzelał Pino (Villarreal), ale obok słupka
29'
[1:0] Villarreal STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gerard Moreno. Z rzutu wolnego dośrodkował Parejo. Hiszpan wyprzedził Lindelofa i wślizgiem strącił piłkę do "siatki".
30'
Manchester od razu konstruuje akcje
33'
Villarreal cofnięte do defensywy. Manchester wymienia podania, ale ma problem, żeby przedostać się w pole karne rywali
34'
Capoue (Villarreal) faulowany przez Shaw'a (Manchester United)
36'
Villarreal bardzo czujnie w obronie. Błyskawicznie przerywa akcje Manchesteru, ale jednocześnie ma problem z wyprowadzeniem piłki
37'
Cavani (Manchester United) kończy akcję mocnym strzałem, ale bardzo niecelnie
38'
Rulli (Villarreal) znów czujnie po wrzutce Shaw'a (Manchester United)
40'
Manchester miał dwie okazje na stworzenie dogodnych okazji, ale brakowało ostatniego podania. Villarreal gra dziś przytomnie w defensywnie
41'
Fernandes (Manchester United) bliski dośrodkowania, ale w ostatniej chwili piłka niefortunnie odbiła się od kolana po kontakcie z Pedrazą (Villarreal). Od bramki wznawia Rulli (Villarreal)
43'
Długie rozgrywane akcji przez Manchester nie przyniosło korzyści. Villarreal wyszło z kontrą, ale osamotniony Pino (Villarreal) nie mógł za wiele zdziałać
45'
Rashord efektownie minął rywala, wszedł w pole karne, ale dograł do... nikogo
45'
Sędzia dolicza 2 minuty do końca pierwszej połowy
45'+1
Villarreal miało teraz szczęście. Greenwood (Manchester United) mocno zagrał w pole karne. Piłka odbiła się od Albiola (Villarreal) i czujnie wybronił Rulli (Villarreal)
45'+2
Moreno (Villarreal) wywalczył korner. Prawdopodobnie ostatnia akcja pierwszej połowie
45'+2
Obrońcy wybijają po dośrodkowaniu Parejo (Villarreal), a sędzia Turpin kończy tę część spotkania
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VILLARREAL - MANCHESTER UNITED 1:0
W pierwszej połowie to Manchester United częściej utrzymywał się przy piłce (63 do 37 proc.), ale głęboko cofnięta defensywa Villarreal nie pozwoliła rywalom na przedarcie się do pola karnego. To sprawiło, że wolne pozostawały strefy boczne, skąd najczęściej nadlatywały dośrodkowania w pole Rulliego (Villarreal). Jednak podopieczni Solskjaera nie potrafili realnie zagrozić Hiszpanom. Ci z kolei mają problem z wyjściem z własnej połowy, ale prowadzą po stałym fragmencie gry. W 29. minucie wrzutkę z rzutu wolnego na gola zamienił Moreno (Villarreal).
46'
ZACZNYAMY DRUGĄ POŁOWĘ
46'
Oba zespoły zaczęły w tych samych składach. Żaden z trenerów nie dokonał zmian
47'
Bacca (Villarreal) faulowany przez Pogbę (Manchester United)
48'
Zamieszanie w polu karnym de Gei. Piłkarze obu drużyn mieli problemy, żeby czysto uderzyć w piłkę. Gdyby zrobił to któryś z zawodników Villarreal, mogłoby być już 2:0
49'
Oba zespoły zaczęły drugą połowę agresywniej niż pierwszą. Akcja szybko przenosi się z połowy na połowę. To może zwiastować jeszcze więcej emocji
52'
Leżą na murawie Trigueros (Villarreal) i Greenwood (Manchester United) po bezpośrednim starciu. Sędzia przerwał akcję dopiero po kilkunastu sekundach
53'
Żółtą kartką został ukarany Capoue (Villarreal). Francuz faulował Fernandesa
54'
McTominay (Manchester United) sam przeciwko 6 rywalom. Szkot opanował dośrodkowanie kolegi z rzutu wolnego. Dwukrotnie uderzał i wywalczył rzut rożny
55'
[1:1] Manchester United STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Cavani. Urugwajczyk odnalazł się zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu Shawa z rzutu rożnego i wyrównał stan tego meczu.
56'
Czekamy jeszcze na potwierdzenie z wozu VAR
56'
GOL ZALICZONY. Mamy remis 1:1
57'
Manchester od razu ruszył z kolejnym atakiem. Piłkarze szybko znaleźli się pod polem karnym Villarreal. Strzałem wykończył ją Fernandes (Manchester United), ale kopnął obok słupka
59'
Villarreal przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bacca, w jego miejsce wchodzi Coquelin. Pomocnik za napastnika
61'
Manchester nie zwalnia tempa. Po odbiorze błyskawicznie wyprowadza atak, ale jednocześnie przytomnie w obronie gra Villarreal
62'
Wan-Bissaka (Manchester United) ostro, ale i czysto odbiera piłkę Pedrazie (Villarreal)
64'
Manchester zaczął zagrywać długie piłki na napastników. To oni częściej przebywają na połowie rywali
65'
Piłkarze MU sygnalizują sędziemu zagranie ręką w polu karnym, ale gwizdek sędziego Turpina milczy
67'
McTominay (Manchester United) uderza w Triguerosa (Villarreal). Manchester podkręca tempo, a Villarreal momentami broni się niemal całą drużyną w polu karnym
67'
Capoue (Villarreal) fauluje Fernandesa (Manchester United)
68'
Shaw (Manchester United) dośrodkował w pole karne, ale nic z tego nie wyniknęło. Przy piłce wciąż MU
70'
Rashford (Manchester United) marnuje 100-proc. sytuację. Z prawej strony płasko dośrodkował Cavani (Manchester United), ale Anglik uderzył obok słupka. Na jego szczęścia sędzia odgwizdał pozycję spaloną Urugwajczyka
72'
Kolejna okazja MU. Shaw (Manchester United) minął rywala, uderzył prawą nogą, ale bardzo niecelnie. Piłkę głową strącił jeszcze Cavani (Manchester United), ale ostatecznie wybił ją rywal
73'
Rulli (Villarreal) ratuje piłkę przed opuszczeniem boiska. Dośrodkowywał Greenwood (Manchester United), ale piłka po drodze odbiła się od obrońcy
74'
Manchester długo rozgrywał akcję. Pogba (Manchester United) chciał przenieść ciężar na lewą stronę, ale nieudanie wybił poza boisko
75'
Rzut rożny dla Villarreal
76'
Pedraza (Villarreal) uderzał spoza pola karnego. Po odbiciu się piłki od rywali, będziemy mieli kolejny korner, tym razem z prawej strony
77'
Villarreal przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gomez, w jego miejsce wchodzi Trigueros.
77'
Villarreal przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pino, w jego miejsce wchodzi Alcacer.
79'
Manchester w natarciu. Villarreal tylko wybija piłkę po kolejnych wrzutkach rywali
80'
Rzut rożny dla Manchesteru. Piłkarze zagrali krótko, ale nic z tego nie wyniknęło
80'
Manchester szybko odzyskał piłkę. Shaw (Manchester United) dośrodkował, ale bez większego zagrożenia
81'
Rashford (Manchester United) uderzył zza pola karnego, ale obok prawego słupka Rulliego (Villarreal)
82'
Villarreal wychodziła z kontrą, ale Bailly (Manchester United) faulował Alcacera (Villarreal). Gdyby nie to, mógłby wyjść na czystą pozycję
82'
Żółtą kartką został ukarany Bailly (Manchester United).
83'
Nieudane dośrodkowanie Torrera (Villarreal). Pewnie łapie de Gea
84'
Szybka akcja Manchesteru lewą stroną. "Klepką" zagrali: Shaw (Manchester United) i Rashford (Manchester United). Ten pierwszy zdecydował się na dośrodkowanie, ale był faulowany przez Foytha (Villarreal)
84'
Żółtą kartką został ukarany Foyth (Villarreal).
86'
Rzut wolny z lewej strony na wysokości pola karnego dla Manchesteru
86'
Obrońcy wybijają po dośrodkowaniu. McTominay (Manchester United) zamykał, ale obok bramki
88'
Villarreal przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pedraza, w jego miejsce wchodzi Moreno.
88'
Villarreal przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Foyth, w jego miejsce wchodzi Gaspar.
88'
Manchester wciąż bez zmian
89'
Shaw (Manchester United) miękko dośrodkował w pole karne na głowe Pogby (Manchester United), ale Francuz uderzył nad bramką
90'
Sędzia dolicza 3 minuty
90'+2
Torres (Villarreal) mógł zakończyć to spotkanie. Dostał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Miał miejsce i czas, ale nie zdołał dokręcić piłki
90'+3
Z akcją wychodzi Manchester. Z prawej strony walkę z Moreno (Villarreal) przegrał Greenwood (Manchester United)
90'+3
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. VILLARREAL - MANCHESTER UNITED 1:1. BĘDZIEMY MIELI DOGRYWKĘ
Druga połowa stała już pod znakiem zdecydowanie szybszej gry. Znacznie lepiej prezentował się Manchester United, który do wyrównania doprowadził w 55. minucie. Okazje pojawiały się także później, ale brakowało wykończenia, podobnie jak w pierwszej części spotkania. Trener Unai Emery wykorzystał pięć zmian, za to Ole Gunnar Solskjaer nie zmienił ani jednego piłkarza.
Przed nami dogrywka. Piłkarze zagrają 2x15 minut. Jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, przejdziemy do serii rzutów karnych.
91'
ZACZNYAMY DOGRYWKĘ
92'
Manchester znów ruszył z agresywnymi atakami. Villarreal broni tak, jak nas do tego przyzwyczaił, czyli bardzo głęboko
94'
Villarreal podkręca tempo. Przedarł się pod pole karne rywala i zwieńczył akcję uderzeniem Alcacera (Villarreal), ale prosto w obrońcę
96'
Gra się trochę uspokoiła. Manchester wymienia podania, ale po piłkę przejął Villarreal i to teraz Hiszpanie konstruują akcje
97'
Gerard Moreno (Villarreal) kończył akcję strzałem z głowy. Jednak niecelnie
99'
Villarreal w natarciu. Tym razem uderzał Alberto Moreno (Villarreal). Huknął mocno z kilku metrów, ale bardzo nieudanie
100'
Widać, że Hiszpanie przesunęli się do przodu. Piłka rozgrywana jest częściej na połowie Manchesteru United
100'
Manchester United przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Greenwood, w jego miejsce wchodzi Fred.
101'
Coquelin (Villarreal) faulowany przez Baillego (Manchester United) na wysokości pola karnego z lewej strony
102'
De Gea (Manchester United) paruje dośrodkowanie Parejo (Villarreal)
103'
Manchester chciał błyskawicznie wyjść z kontrą, ale atak udaremnili obrońcy
104'
de Gea (Manchester United) chwyta piłkę po dośrodkowaniu Gerarda Moreno (Villarreal)
105'
Rashford (Manchester United) na pozycji spalonej. Wznowi Villarreal spod własnej bramki
105'
Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej połowy dogrywki
105'+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY DOGRYWKI. VILLARREAL - MANCHESTER UNITED 1:1.
W dogrywce zmienił nam się bardzo obraz gry. Do głosu doszli piłkarze Villarreal, którzy częściej przesiadywali na połowie rywali i oddali więcej strzałów. Solskjaer przeprowadził dopiero tylko jedną zmianę i za chwilę to się może zmienić.
106'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ DOGRYWKI.
106'
Lindelof (Manchester United) zaczyna od faulu
106'
Albiol (Villarreal) fauluje rywala w walce o górną piłkę
108'
Fred (Manchester United) fauluje Coquelina (Villarreal) w środkowej strefie boiska
108'
de Gea (Manchester United) pewnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
109'
Rashford (Manchester United) mógł wyjść na czystą pozycję po zagraniu kolegi. Wygrał pozycję z Albiolem (Villarreal), ale czujnie po piłkę wyszedł Rulli (Villarreal)
110'
Rashford (Manchester United) nie podnosi się z murawy. To może być uraz stawu skokowego
112'
Villarreal szybko przeniosło atak na druga połowę. Alcacer (Villarreal) szukał okazji do strzału, ale miał przed sobą dwóch obrońców
113'
Żółtą kartką został ukarany Cavani (Manchester United).
113'
Zmarnowana okazja Villarreal. Stratę zanotował Lindelof (Manchester United). Mogli wykorzystać ją Hiszpanie, ale znów zabrakło zdecydowania w polu karnym
114'
Nie podnosi się z murawy McTominay (Manchester United). Szkot ucierpiał w akcji i potrzebna jest pomoc fizjoterapeutów
115'
Dostajemy wiadomość, że wóz VAR analizuje jeszcze tę sytuację, bo ręką zagrywał Fred (Manchester United). Gdyby sędzia zdecydował się na odgwizdanie przewinienia, będzie rzut karny dla Villarreal
116'
Manchester United przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bailly, w jego miejsce wchodzi Tuanzebe.
116'
Manchester United przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pogba, w jego miejsce wchodzi James.
117'
Piłka na połowie Manchesteru United. Po piłkarzach widać już trudy tego spotkania
118'
Na murawie leży Shaw (Manchester United). Jemu również jest udzielana pomoc fizjoterapuetów
120'
Villarreal chce zakończyć mecz przed rzutami karnymi. Moreno (Villarreal) wznowi z linii bocznej
120'
Sędzia doliczył 3 minuty
120'+2
Nie poddają się jeszcze piłkarze Villarreal. Natomiast "Czerwone Diabły" wybijają piłkę jak najdalej, jakby liczyli na serię rzutów karnych
120'+3
Manchester United przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza McTominay, w jego miejsce wchodzi Telles.
120'+3
Manchester United przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wan-Bissaka, w jego miejsce wchodzi Mata.
120'+3
Villarreal przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Capoue, w jego miejsce wchodzi Raba.
120'+4
KONIEC DOGRYWKI. VILLARREAL - MANCHESTER UNITED 1:1. PRZED NAMI SERIA RZUTÓW KARNYCH.
W dogrywce to Villarreal pokazał się z lepszej strony. Zepchnięty do obrony Manchester liczył na kontry, ale niewiele miał okazji na ich przeprowadzenie. Hiszpanie za to dużo częściej przenosili akcję pod bramkę de Gei, jednak nie udało się im pokonać golkipera. Teraz o przyznaniu pucharu Ligi Europy zadecydują rzuty karne.
Serię rzutów karnych rozpocznie Villarreal. Wykonywane będą na bramkę, za którą siedzą kibice z Hiszpanii.
rzut karny
[2:2] Telles (Manchester United) pewnie w lewą stronę. Rulli (Villarreal) nie wyczuł jego intencji
rzut karny
[3:2] Alcacer (Villarreal) skutecznie, choć de Gea (Manchester United) wyczuł jego intencje
rzut karny
[3:3] Bruno Fernandes (Manchester United) również w lewą stronę i Rulli (Villarreal) także wyczuł intencję, ale nie zdołał obronić
rzut karny
[4:3] A. Moreno (Villarreal) bardzo pewnie obok lewego słupka De Gei
rzut karny
[4:4] Rashford (Manchester United) w lewą stronę, a Rulli (Villarreal) rzucił się w drugą
rzut karny
[5:4] Parejo (Villarreal) mocno uderzył. De Gea (Manchester United) miał piłkę na rękawicy, ale nie zdołał obronić
Do piłki podchodzi Cavani (Manchester United). Jeśli nie strzeli, Villarreal wygra finał Ligi Europy
rzut karny
[7:6] Albiol (Villarreal) po ziemi w prawą stronę. De Gea (Manchester United) nie wyczuł jego intencji
rzut karny
[7:7] James (Manchester United) również się nie pomylił
rzut karny
[8:7] Coquelin (Villarreal) w samo "okienko"
rzut karny
[8:8] Shaw (Manchester United) po ręce Rulli'ego (Villarreal)
rzut karny
[9:8] Gaspar (Villarreal) bardzo pewnie
rzut karny
[9:9] Tuanzebe (Manchester United) również się nie myli
Za nami już 18 karnych. Wszystkie wpadają do bramki
rzut karny
[10:9] Torres (Villarreal) zmieścił idealnie, choć de Gea (Manchester United) wyczuł jego intencje
rzut karny
[10:10] Lindelof (Manchester United) oddaje bardzo pewny strzał
Do rzutów karnych podchodzą bramkarze
rzut karny
[11:10] Rulli (Villarreal) pokonuje de Geę
rzut karny
[11:10] Rulli (Villarreal) broni strzał de Gei!
KONIEC MECZU! VILLARREAL - MANCHESTER UNITED 11:10 W SERII RZUTÓW KARNYCH! HISZPANIE WYGRYWAJĄ FINAŁ LIGI EUROPY W GDAŃSKU!
Ta seria rzutów karnych przejdzie do historii. Piłkarze obu drużyn byli bezbłędni do 22. podejścia. Wtedy do "11" podszedł bramkarz de Gea (Manchester United) i... ją zmarnował. W innym przypadku zaczynalibyśmy od nowa.
Tym samym Villarreal wygrał pierwsze europejskie trofeum. Z kolei dla trenera Unaia Emery'ego to już czwarty puchar Ligi Europy w ciągu ostatnich lat. Trzykrotnie dokonywał tego z Sevillą w latach 2013-2016. Nie udało się natomiast w 2019 roku z Arsenalem.

26 maja 2021, godz. 21:00