• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Finał Ligi Europy Villarreal - Manchester Utd za 10 dni: bilety, kibice, transport

Damian Konwent
16 maja 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Finał Ligi Europy w Gdańsku odbędzie się już 26 maja. Do Polski zawitają Manchester United i Villarreal. Finał Ligi Europy w Gdańsku odbędzie się już 26 maja. Do Polski zawitają Manchester United i Villarreal.

Finał Ligi Europy rozpocznie się 26 maja o godzinie 21 na Stadionie Gdańsk. Na 10 dni przed meczem Villarreal - Manchester United sprawdziliśmy, jak przebiegają przygotowania do tego wydarzenia. Zwróciliśmy uwagę m.in. na: dostępność i ceny biletów, przyjazd zagranicznych kibiców i jak to się ma z przepisami o kwarantannie, czy kwestie związane z transportem miejskim, do którego nadal odnoszą się obostrzenia pandemiczne.Manchester United - Villarreal w finale Ligi Europy w Gdańsku. Przeczytaj relację z meczów półfinałowychCzy wylosowałeś bilet na finał Ligi Europy w Gdańsku?

Do finału Ligi Europy w Gdańsku pozostały niespełna dwa tygodnie. Spotkanie Manchesteru United z Villarreal obejrzy 9,5 tys. ludzi z trybun. Do otwartej sprzedaży trafiło tylko 2 tys. biletów. Każdy mógł składać aplikacje, ale to losowanie miało rozstrzygnąć do kogo ostatecznie trafią.

Bilety rozdane, ale szansa nie jest straconaMimo że UEFA informuje, że tylko ona sprzedaje legalne bilety, to można znaleźć aukcje internetowe, na których wejściówki są sprzedawane. Zapłacimy tam więcej niż wynoszą oficjalne ceny. Przypomnijmy, że federacja, w zależności od miejsca na stadionie, wyceniła bilety od 40 do 130 euro.

Bilety na finał Ligi Europy w Gdańsku. Sprawdź podział na kategoriePrzed zakupem jednak warto dobrze sprawdzić bilet, by np. spotkania przypadkowo nie obejrzeć w towarzystwie zagranicznych fanów. Widać na nich kategorię cenową, a co za tym idzie - sektor.

  • Jedna z ofert, którą można znaleźć na aukcjach internetowych.
  • Jedna z ofert, którą można znaleźć na aukcjach internetowych.


Kiedy przylecą kibice z Anglii i Hiszpanii?Z kolei każda z drużyn-finalistów otrzymała po 2 tys. biletów. Większość kibiców przyleci i odleci stąd w dniu finału.

- 26 maja zaplanowanych jest kilkanaście przylotów czarterowych z Manchesteru i Villarreal. Trzeba liczyć się z faktem, że kolejne osoby będą przylatywały także samolotami rejsowymi. Wszystko odbędzie się oczywiście przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Nie ma mowy, by kibice drużyn przeciwnych trafili na siebie na terenie portu lotniczego. Natomiast loty powrotne zaplanowane są tego samego dnia, około północy - mówi nam Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Anglicy bez kwarantannyWarto dodać, że ani Hiszpanie ani Anglicy nie będą musieli przechodzić kwarantanny, choć jeszcze kilka dni temu nie wszystko na to wskazywało. Polski rząd zrobił ukłon w stronę Brytyjczyków, którzy przylecą do Gdańska w dniu finału Ligi Europy.

Posiadacze biletów na to spotkanie będą zwolnieni z obowiązku odbycia kwarantanny. Jest jeden warunek - muszą mieć negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem polskiej granicy. Przypomnijmy, że kto przylatuje do Polski spoza strefy Schengen, zobowiązany jest do odbycia 10-dniowej izolacji.

Zmiany w organizacji ruchu drogowegoNależy oczekiwać, że w dniu finału zmianie ulegnie organizacja ruchu drogowego. Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku jest w trakcie planowania, a konkretny mamy poznać niebawem.

- Decyzje zapadną w ciągu najbliższych dni - mówi nam Zygmunt Gołąb, starszy specjalista ds. kontaktów z mediami w ZTM.
Na razie, zgodnie z obostrzeniami pandemicznymi, limit pasażerów w komunikacji miejskiej wynosi 50 proc.

Karta TurystyTrudno jednak oczekiwać, że wszyscy kibice będą przemieszczali się komunikacją miejską. Część na pewno będzie korzystała z taksówek. Dlatego też Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała pakiet rabatów dla posiadaczy Karty Turysty.

Karta Turysty. Sprawdź szczegóły- Przyjezdni otrzymają m.in. 20 proc. zniżki na Neptun Taxi. Ponadto mogą liczyć na bezpłatne wejście: Ratusz Główny Miasta, Spichlerze na Ołowiance, Dom Uphagena, Dwór Artusa, Bazylika Mariacka z wieżą widokową. Pakiet będzie ważny przez 72h, do końca maja 2021 - mówi nam Michał Brandt, starszy specjalista ds. promocji i marketingu biznesowego z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku (13 opinii)

Finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku - jakie zmiany organizacji ruchu. Niezbędnik kibica i mieszkańca
W środę, 26 maja o godz. 21.00 na Polsat Plus Arena Gdańsk rozegrany zostanie mecz finałowy Ligi Europy. W związku ze spotkaniem zmieni się organizacja ruchu wokół stadionu, w rejonie lotniska oraz Śródmieścia Gdańska. Uruchomione zostaną też specjalne kursy autobusowe i tramwajowe, dzięki którym kibice będą mogli bezpiecznie dotrzeć na bursztynowy stadion.
Finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku - jakie zmiany organizacji ruchu. Niezbędnik kibica i mieszkańca
W środę, 26 maja o godz. 21.00 na Polsat Plus Arena Gdańsk rozegrany zostanie mecz finałowy Ligi Europy. W związku ze spotkaniem zmieni się organizacja ruchu wokół stadionu, w rejonie lotniska oraz Śródmieścia Gdańska. Uruchomione zostaną też specjalne kursy autobusowe i tramwajowe, dzięki którym kibice będą mogli bezpiecznie dotrzeć na bursztynowy stadion.
Zobacz więcej

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane