Finał nie dla Gdańska

Marta
1 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
Kilkanaście feralnych sekund w obu meczach w "Olivii" nie pozwoliło gdańszczanom przedłużyć rywalizacji w półfinałach play-off. Kilkanaście feralnych sekund w obu meczach w "Olivii" nie pozwoliło gdańszczanom przedłużyć rywalizacji w półfinałach play-off.

Gdańscy hokeiści przegrali w półfinale play-off z Cracovią 0-4. Rywalizację zakończyła dzisiejsza przegrana Energi Stoczniowiec na własnym lodzie 3:4 (2:0, 1:3, 0:1). Znów dały o sobie znać poprzednie grzechy. Biało-niebiescy dwubramkowe prowadzenie roztrwonili w ciągu zaledwie 25 sekund pod koniec drugiej tercji! W meczu o brąz biało-niebiescy zagrają z pokonanym w drugim półfinale.

1:0 Smeja as. Skutchan (8.08 w przewadze)
2:0 Łopuski (18.00)
2:1 Csorich as. D. Laszkiewicz (20.47 w podwójnej przewadze)
3:1 Poziomkowski (23.58)
3:2 Pasiut as. Drzewiecki (37.03)
3:3 Piotrowski as. Dulęba (37. 28)
3:4 Słaboń as. Bondarevs, L.Laszkiewicz (55.56 w przewadze)

ENERGA STOCZNIOWIEC:Odrobny; Wróbel - Benasiewicz, Romkowski - Skrzypkowski, Smeja - Leśniak, Bigos - Ziółkowski, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Łopuski - Rzeszutko - Vitek, Skutchan - Hurtaj - Jankowski, Sowiński - Poziomkowski - Strużyk.

CRACOVIA:Radziszewski; Csorich - Bondarevs , Dudaś - Skinnari , Witowski - Dulęba, Kłys - Wajda, L.Laszkiewicz - Slaboń - D. Laszkiewicz, Vercik - Mihalik - Radwański, Piotrowski - Kowalówka - Drzewiecki , Cieślicki - Pasiut - Rutkowski.

Gdańszczanie rozpoczęli podobnie jak w sobotę z wysokiego C. Już w pierwszej minucie zagotowało się pod bramką Rafała Radziszewskiego jednak efektem tego była tylko kara dla Milana Furo.

Kolejne wykluczenie, tym razem w zespole gości, zostało przez gdańszczan wykorzystane. W chwilę po wznowieniu gry Michał Smeja otrzymał krążek przed bramką Cracovii i z najbliższej odległości wpakował go do bramki.

Gdańszczanie podwyższyli pod koniec pierwszej odsłony. Mikołaj Łopuski wykończył ofensywną akcję gdańszczan umieszczając krążek obok bezradnego już Radziszewskiego.

Goście na początku drugiej odsłony zdobywają bramkę kontaktową. Najpierw po interwencji graczy "Pasów" sędzia odesłał na ławkę kar Bartłomieja Wróbla, dołączył on do Łukasza Zachariasza, goście wykorzystali podwójną przewagę a Marian Csorich uderzył silnie spod linii niebieskiej.

Po niespełna trzech minutach gdańszczanie znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Do krążka odbitego od bandy dopadł Piotr Poziomkowski i z bliska wpakował go do bramki Radziszewskiego.

Gdańszczanie mieli okazje do podwyższenia wyniku, jednak nie wykorzystali ich. Niestety potwierdziło się powiedzenie o niewykorzystanych okazjach. W ciągu zaledwie 25 sekund "Pasy" zdobyły dwie bramki i wyrównały stan meczu.

Przed ostatnia tercją był więc remis i mecz zaczął się od początku. Pierwsze minuty to przewaga Cracovii, rywale oddali kilka strzałów, jednak gdański golkiper nie dał się pokonać.

Hokeiści jednej i drugiej drużyny czyhali na błędy rywali. Jako pierwsi doczekali się tego gracze z Krakowa. Sędzia odesłał na ławkę kar Bartosza Leśniaka a zespół z Krakowa "rozklepał" gdańską obronę. Z najbliższej odległości krążek do siatki skierował Damian Słaboń.

Gdańszczanie próbowali jeszcze doprowadzic do dogrywki, trener Henryk Zabrocki zdecydował się w ostatniej minucie wycofać bramkarza, niestety rywale umiejętnie się bronili przeciwko szóstce gdańszczan i dowieźli do końca zwycięstwo dające im awans do finału.

-Dzisiejsze spotkanie to my przegraliśmy ponieważ w koncówce drugiej tercji to my daliśmy Cracovii dwie bramki a nie Cracovia je zdobyła. Po prostu nie wytrzymaliśmy tych ostatnich dwóch minut w drugiej tercji w zdyscyplinowaniu. W pierwszym przypadku zawodnik zamiast rozgrywać krążek za niebieską to sam go wyprowadzał, za drugim razem to my podaliśmy krążek Cracovii i rywale pojechali 3 na 1. Takie błędy przeciwnik takiej klasy jak Cracovia bez litości wykorzystuje - powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki.

W meczach o brąz "Stocznia" zmierzy się z pokonanym w drugiej parze. Na razie jest w niej remis, gdyż dziś GKS Tychy pokonał Wojasa Podhale Nowy Targ 4:3 (1:1, 2:1, 1:1).

• jeszce jedno (1)

oddałes MU ja ;; ja się podpisalem ale niestety jestem andrzej z brzeżna a ci z Łostowic to ich problem ale wiem kim jesteś robaku.

• 0 0

• jeszcze gorsza wies cycku!

• 0 0

• hala się nie zawali (3)

Pan prezes ma już wykonawce tego remontu a co do samej hali to będzie na przyszły sezon nowiutka i bezpieczna ,
    Pan prezes jest dobrym gospodarzem.

• 1 2

• on jest taki sam burak jak ty i grazyna ze wsi Lostowice (2)

oddales mu ja to sie zamknij,on ma okazje teraz opowiadac jak to .......

• 1 1

• patologia pisarza bez podpisu (1)

oddałeś mu ją to nawet nie jest stylistyczne ;;MU;;to robi takie bydle jak ty ;biedaku zawisc ciebie zjada odpuśc bo będziesz musial się sam powiesic .
        jeszcze jedno pewnie chodzisz nie na hokej ale chciałbys siebie dowartosciowac ;;;niestety zostaniesz marnym robakiem robaku.

• 0 0

• to gdzie w koncu ta grazyna??? ponownie u oblesnego kostka!

powinienes widziec ze kostek jak wypije to o wszystkim opowiada, ubarwiajac robi z siebie super samca.
          Co ty wiesz o hokeju biedny kibicu z Lostowic - synalek jest taka pokraka ze nic nie pomoze wasze wchodzenie kazdemu w ..... bez wazeliny

• 0 0

• dobrze ale nie do końca (1)

mecze w Gdańsku byly na wysokim poziomie warto bylo byc kibicem ale nie tym zza telewizora ale na trybunach brawo trybuna B. tam sie gotowalo a na przeciwnej stronie jeszcze długo bedzie marazm pochwalam rozłamy w nawet klubach kibica MŁODOŚĆ MA SWOJE PRAWA TRYBUNA BRAWA BRAWA BRAWA .
    apropo jak sie do was dopisac jestesmy chetni .

• 0 0

• na jaką cholerę ludzie spoza młynów szczują na siebie tych ludzi ???? duży młyn ma zdecydowaną przewagę głosów, bębnów i flag i postanowił, że nie będzie wyzywał przeciwników i tyle... mały młyn ponoć wyzywa, ale póki co nie za mocno to słychac natomiast widać, że potrafią zarzyknąć coś wspólnie czy nawet na zmiany. BRAWO !!!

Ja się do młyna nie dosiądę, ale jak krzyczycie cała hala dopinguje to się nie migam.

• 0 0

• z innej beczki

dzisiaj pierwsze mecze cwiercfinalowe szwedzkiej elitserie

• 0 0

• jak co roku.... to samo... (1)

nic nowego.... sezon jak zawsze rewelacja a play-offy szkoda gadać.... Dla tego jak chcecie zobaczyć naszą drużynę pozytywnym świetle to polecam chodzić na mecze trakcie sezonu a play-offy sobie odpuścić bo co roku jest to samo.... za duża chyba presja chodź ile lat jeszcze potrzebują aby się uodpornić i grać tak jak przez cały sezon...

• 0 0

• za rok

do trzech razy sztuka ;)

• 0 0

• EEEEEEEEEEEEEEEEJJJJJJJJJJJ (6)

Ludziska Stocznia jest w 4 najlepszych drużyn w kraju. Walczymy o brąz bądzmy zadowoleni z tego co mamy. taki jest sport. Teraz my przegralismy ale za rok bedziemy w finale. Chlopaki muszą się poukładać. Mamy trochę czasu do meczu o brz i dobrze. trening trening i zimna głowa i będzie znów medal dla Stoczni. Do Boju Stocznio Kochana. Wierny do końca.

• 6 1

• kibice (4)

I jeszcze jedno kibice, którzy wychodza przed koncem meczu bo przegrywamy 3-4 to dla mnie nie są kibice stoczniowca. To ludzie, którzy nie mają co robic w domu w niedzielę popołudniu. Natepnym razem obejrzyjcie sobie ranczo albo inny shit. Stocznia!!!!

• 0 3

• kibice (1)

a co powiesz o kibicach którzy wykrzykują HEJ HEJ PODHALE podczas gdy ich drużyna toczy ciężki bój na lodzie? śmiechu warte

• 0 0

• kibice...

właśnie i po co wam to podhale?? śpiewacie w przyśpiewce "podhale pozdrawiamy" taka przyjaźń jest miedzy wami? jak tak to czemu podhale, które ma ta sama przyśpiewkę nie śpiewa "stocznie pozdrawiamy"??!! A co by było gdyby w finale grała stocznia z podhalem? warto sie zastanowić komu sie kibicuje a potem isc na mecz...

• 1 0

• (1)

Grabarz, pierwszy sezon na stocznie chodzisz? :) Byc w najlepszej czworce w naszej lidze to nie jest wielki sukces. Chlopaki graja w bardzo podobnym skladzie juz przynajmniej 2 sezon wiec nie wiem ile wedlug ciebie potrzebuja czasu zeby sie "poukladac".
        A co do kibicow wychodzacych podczas meczu... Jezeli druzyna drugi mecz z rzedu traci dwubramkowe prowadzenie bo jej sie nie chce grac, to nic dziwnego ze nie chca na to patrzec.

• 0 0

• Tak bycie w 4 nic wielkiego ale mało brakowało a gralibysmy o miejsca 5-8 wiec z tego trzeba sie cieszyc. Kibice którzy wytrzymali prawie 2 godziny nie moga wytrzymać 2 ostatnich minut??? Coś tu nie tak.