Finepharm zdemolowany w Gdyni

26 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Wysoką wygraną gdyńskie szczypiornistki zakończy rundę zasadniczą. Rzuca Katarzyna Duran, w tle Loredana-Maria Mateescu. Wysoką wygraną gdyńskie szczypiornistki zakończy rundę zasadniczą. Rzuca Katarzyna Duran, w tle Loredana-Maria Mateescu.

Z drugiego miejsca rozpoczną szczypiornistki Vistalu Łączpolu rywalizację w play-offach PGNiG Superligi Kobiet. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej gdynianki zdemolowały przed własną publicznością zespół UKS Finepharm Polkowice 35:11 (17:4) i tym samym dzięki lepszemu bezpośrednich spotkań wyprzedziły SPR Lublin. Pierwszym przeciwnikiem w pucharowej rywalizacji do dwóch zwycięstw podopiecznych Thomasa Orneborga i Adriana Struzika będzie KPR Jelenia Góra, która uplasowała się na siódmej pozycji.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Brzezińska, Własenko - Sulżycka 1, Głowińska 2, Jędrzejczyk 3, Królikowska 4, Białek 1, Siódmiak, Kobzar 2, Lipska 5, Szwed 2, Mateescu 7, Duran 4, Koniuszaniec 2, Kulwińska 2

FINEPHARM: Demiańczuk - Jędrusik 3, Weselak 3, Skoczyńska 2, Dziatkiewicz 1, Magdalena Hofmańska, Kalinowska 1, Pesel 1

Zespół z Polkowic to zdecydowanie najsłabszy zespół ligi. Zawodniczki Finepharmu nie zdobyły w tym sezonie żadnego punktu w 22 spotkaniach, a niedzielny mecz w Gdyni był dla nich jedynie smutną formalnością. Szczególnie, że gospodyniom zależało na wywalczeniu jak najwyższej pozycji przed fazą play-off. Piątkowa porażka SPR w Lubinie przed naszą ekipą otworzyła drogę do pozycji wicelidera i ta szansa nie mogła być zmarnowana.

Co ciekawe przez pierwsze minuty Vistal Łączpol raził jednak nieskutecznością i popełniał sporo prostych błędów. Pierwsza bramka dla gdynianek padła dopiero w 5. minucie meczu, a jej autorką była kołowa Patrycja Kulwińska.

Tabela wprowadzona: 2012-03-03

Po przełamaniu tej niemocy podopieczne trenerów Thomasa OrneborgaAdriana Struzika wypracowały kilka punktów przewagi (7:4 po 15 minutach), ale ich gra wciąż pozostawiała sporo do czynienia.

O czas poprosił pierwszy szkoleniowiec i najwyraźniej zmotywował swoje zawodniczki do skuteczniejszej gry w tym jednostronnym pojedynku.

Gospodynie już w kilka minut powiększyły przewagę do 8 bramek (12:4), a ich rywalki do końca pierwszej części gry nie zdołały zdobyć już żadnej bramki. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku 17:4.

Przebieg drugiej części spotkania był niemal identyczny. Gdynianki, pomimo sporego rozluźnienia i większej ilości minut spędzonych na parkiecie przez zawodniczki, które zazwyczaj dostają od trenera mniej czasu, rzucały bramki seriami.

Przy stanie 24:8, w 44 minucie, o czas poprosił trener przyjezdnych Czesław Dziadkiewicz, który chciał zafundować swoim zaledwie ośmiu zawodniczkom chwilę na złapanie oddechu. W ostatnim kwadransie zdołały jednak rzucić jeszcze tylko 3 bramki, a Vistal Łączpol dokończył dzieło zniszczenia wynikiem 35:11.

Pozostałe mecze 22 kolejki PGNiG Superligi:
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Lublin 24:22 (11:15), KKS Kielce - Ruch Chorzów 26:27 (15:12), Piotrcovia - AZS Politechnika Koszalińska 23:15 (13:6), AZS AWF Gardinia Wrocław - Pogoń Baltica Szczecin 20:21 (12:10), KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 25:30 (12:17).

W drugim etapie rozgrywek w walce o tytuł mistrza Polski pozostanie osiem najlepszych zespołów. W przypadku równej liczby punktów o kolejności decydował bilans bezpośrednich meczów między tymi drużynami. Dlatego Vistal Łączpol otrzymał numer dwa, a SPR - trzy, gdyż wygrał u siebie 35:27, a na wyjeździe uległ "tylko" 32:35. W pierwszym etapie play-off rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

• Pogrom był okrutny...

...zwłaszcza, że z Polkowic przyjechało 9 zawodniczek z czego grało 8...Aż przykro było patrzeć...

• 9 3

• Ostatni taki pogrom (3)

Od nowego sezonu sponsorem tytularnym zespołu z Polkowic zostaje firma CCC. A jak dobrze wiadomo pan Miłek właściciel CCC zawsze chce medalu najlepiej złota. I chyba teraz jest ostatnia szansa dla Vistalu by o MP powalczyć

• 6 9

• A niech sobie to CCC, a nawet LOTOS płaci na ten klubik z Polkowic, ale to już w II lidze :)

• 5 2

• Jak przekonaliśmy się w Gdyni, sam budżet mistrza nie czyni.
      Wypada się tylko cieszyć, że jest szansa na kolejny silny klub.
      Prestiż i poziom ligi wzrośnie i wszyscy na tym skorzystają.

• 9 4

• Ta, jasne

Kompletne bzdury. Wiem bardzo dobrze że Miłek nie ma zamiaru sponsorować kolejnej drużyny. Sponsoruje koszykarki i Maje Włoszczowską i tyle mu wystarczy. W nic więcej nie chce się angażować finansowo. Nie wiem kto takich bzdur wam nagadał.

• 1 0

• Tak to jest w amatorskiej lidze, gdzie nawet Mistrz Polski nie jest do końca profesjonalnym klubem!

• 2 7

• Słaby mecz

Dziewczyny nie potrafiły skoncentrować się i utrzymać normalny wysoki poziom.
    Wybaczamy, bo w końcu pamiętać będziemy tylko wynik. :)
    Super, że Patrycja wróciła po kontuzji i gra nic gorzej niż przed.
    W młodości siła panowie działacze, oby więcej takich transferów !

• 6 6

• Vistal i łączpol zamiast w ręczną mógłby w futbol zainwestować (1)

tam chociaż są kibice... a na ręczną to rodziny zawodniczek tylko przychodzą, taki rodzinny niszowy sport

• 3 17

• zal d* sciska co:)

• 3 1

• Czas na MISTRZA

Oj ciekawie w plaju będzie.Ale jak nie teraz MISTRZ to kiedy.Sponsor musi dostać to co najcenniejsze bo jak nie to kolejka chętnych do jego kasy jest długa.

• 2 3

• Fan (3)

A Pani Duran znowu dużo poniżej krytyki. Zwalniała akcje, rzuty tragedia. Może czas na zmiany. Przy tych warunkach fizycznych naprawdę bardzo słabo.

• 4 11

• (1)

Nie ma siły i to widać nawet w starciu z Finepharmem.

• 2 4

• A w meczu z Lublinem też nie miała siły? A może ma prawo być zmęczona? jedyna która grała w drugiej połowie z potencjalnego pierwszego składu. A może o innych też warto napisać, o tych które pokazały w 10 min jak dużo mają siły - porażka, dobrze że je zdjął bo mielibyście więcej osób do obsmarowania.

• 3 0

• BRAWA DLA CAŁEGO ZESPOŁU

Skoro piszesz ,że Duran słabo(dwa ostatnie mecze 9 bramek) to co napiszesz o podstawowych rozgrywających Szwed (2 bramki) Siódmiak (3 bramki)ale to jest gra zespołowa i nie tylko liczą się bramki, a wyniki ostatnich meczy wysoko na plus wiec brawa dla całego zespołu. Ja myślę że jak się ma odwagę to się schodzi po meczu na dół i mówi prosto w oczy jednej czy drugiej, ale do tego trzeba mieć odwagę a ty Kibic ją masz ale tylko w internecie.

• 3 0

• authoRr (1)

nie zgodze sie pilka jest na wysokim poziomie tylko zespol z polkowic jest nizej zera:):)w gdynski futbol jest juz tyle wladowanych pieniedzy i sponsorow a chlopaki kopia jak na boisku szkolnym(arka tragedia) a tu przynajmiej ten zespol ma sznase na mistrza a arka na mistrza I ligi i dolnej czesci no dobra srodkowej. wiec sie wogule zastanowcie co piszecie bo nie ma cie racji. A pani duran jest do zmiany jej 5 minut kariery juz minelo:):)