Floret w wydaniu juniorskim. Puchary GSF dla Kołodziejczyk i Podralskiego

24 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Najlepsze juniorki młodsze. Na najwyższym stopniu podium Malwina Kołodziejczyk. Najlepsze juniorki młodsze. Na najwyższym stopniu podium Malwina Kołodziejczyk.

Przedstawiciele gospodarzy zwyciężyli w zawodach o "Puchar Gdańskiej Szkoły Floretu", którego wyniki zaliczane są do krajowego rankingu w kategorii juniorek i juniorów młodszych. Najlepsi wśród 17-latków okazali się: Malwina Kołodziejczyk i Adam Podralski. Natomiast najmłodsi adepci tej broni rywalizowali w Pucharze Prezydenta Gdańska.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SUKCESIE KOŁODZIEJCZYK I POLSKICH FLORECISTEK NA SŁOWACJI

Trwa doskonała passa Malwiny Kołodziejczyk. Po 3. miejscu indywidualnie oraz 1. pozycji w drużynie w zawodach Pucharu Europy na Słowacji, florecistka Fundacji GSF Gdańsk potwierdziła doskonałą formę także przed własną publicznością. Podopieczna Longina Szmita okazała się najlepsza w stawce 92 zawodniczek z Polski i Białorusi w rozgrywanym po raz siódmy Pucharze Gdańskiej Szkoły Fechtunku.

Warto podkreślić, że Kołodziejczyk ma sportowe geny. Jej mama - Tamara Kołodziejczyk-Pędzisz to była ligowa siatkarka gdańskich klubów: Spójni, Gedanii i Olimpijczyka. Natomiast tata - Jarosław Kołodziejczyk był tenisistą stołowym, a teraz jest trenerem w tej dyscyplinie.

W finale turnieju w Gdańsku Malwina rozbiła Karoliną Żurawską (Budowlani Toruń) 15:5. Natomiast najtrudniejszą przeprawę miała w półfinale z koleżanką klubową. Martę Oklińską pokonała 15:13.

Kto wie, czy gdy nie konieczność stoczenia pojedynków między zawodniczkami gdańskich klubów także w ćwierćfinale, całe podium nie zostałoby obsadzone przez gospodynie. A tak Daniela Szpejna (UKS de la Salle Gdańsk) poprzestała na 5. miejscu po porażce z Kołodziejczyk 6:15. Natomiast szósta była Oliwia Dębicka (Fundacja GSF), która uległa Oklińskiej 10:15.

Zawody zaliczane były to rywalizacji Pucharu Polski 2018/19 oraz krajowego rankingu juniorek młodszych, który jest podstawową przy wyłaniania reprezentacji narodowej na mistrzowskie imprezy.

Kołodziejczyk z dorobkiem 164 punktów zbliżyła się na odległość 7 punktów do liderki - Alesandry Wieczorek (AZS AWF Poznań), która w Gdańsku zajęła 12. miejsce. Oklińska jest trzecia (129 pkt.), Dębicka ósma (67), a 5. pozycję zajmuje Amelia Olszewska (UKS Atena Gdańsk), która w ostatnich zawodach była dziewiąta.

Najlepsza "8" Pucharu Gdańskiej Szkoły Floretu juniorek młodszych
1. Kołodziejczyk Malwina
2. Żurawska
3. Oklińska i Karolina Wasilczuk (PM Syrena Warszawa)
5. Szpejna, 6. Dębicka, 7. Antonina Lachman (AZS Poznań) i Michalina Daniewska (AZS AWF Warszawa)

PRZECZYTAJ O GDAŃSKIM FLORECIŚCIE. ADAM PODRALSKI W CYKLU SPORT TALENT

Wśród juniorów młodszych dominację potwierdził Adam Podralski. To brązowy medalista mistrzostw Europy kadetów w drużynie, który w tej kategorii w krajowym rankingu gromadzi wyłącznie 1. miejsca. Wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i trzy turnieje z cyklu Pucharu Polski. W Gdańsku w pokonanym polu pozostawił 97 rywali.

Jednak podopieczny Andrzeja Witkowskiego na końcowy triumf musiał się mocno napracować. Już w półfinale postawił mu się mocno inny florecista UKS Atena. Adam Jakubowski uległ faworytowi 13:15, kończąc rywalizację z 6. lokatą. Dzielnie też walczył Szymon Mlicki w finale. Ostatecznie zawodnik MDK Bydgoszcz przegrał 12:15.

Najlepsi juniorzy młodsi. Na najwyższym stopniu podium Adam Podralski. Najlepsi juniorzy młodsi. Na najwyższym stopniu podium Adam Podralski.
Niewiele brakowało, abyśmy mieli gdański finał. Piotr Kaśków (UKS Atena) uległ w półfinale Mlickiemu zaledwie jednym trafieniem 14:15 i ostatecznie poprzestał na najniższym stopniu podium.

W krajowym rankingu Podralski prowadzi z dorobkiem 264 punktów. Żaden z kolejnych zawodników nie przekroczył bariery 100 punktów, a między nimi różnica są niewielkie. Jakubowski jest czwarty (90), a Kaśków piąty (83). Pomiędzy gdańskimi florecistami plasują się: Mlicki (96) i Mateusz Biedrzycki (AZS AWF Warszawa 92), który w ostatnich zawodach był 13.

PRZECZYTAJ BRĄZOWYM MEDALU MISTRZOSTW EUROPY KADETÓW M.IN. ADAMA PODRALSKIEGO

Najlepsza "8" Pucharu Gdańskiej Szkoły Floretu juniorów młodszych
1. Podralski
2. Mlicki Szymon (UKS MDK Bydgoszcz)
3. Kaśków i Yahor Azimko (Białoruś)
5. Michał Wieczorek (Warta-Muszkieterowie Poznań), 6. Jakubowski, 7. Melchior Krawczyński, 8. Szymon Pichłacz (AZS Poznań)

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK GDAŃSKI FLORET ROZPOCZĄŁ SEZON W INNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH

Najmłodsi adepci floretu po raz siódmy rywalizowali w turnieju o Puchar Prezydenta Gdańska. Dziewczęta i chłopcy walczyli oddzielnie w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2005-2007 oraz 2008-2009. Na najwyższym stopniu podium stanęły m.in. dwie gdańszczanki z Fundacji GSF: Zuzanna KędzioraKarolina Makowska.

Miejsca na podium w Pucharze Prezydenta Gdańska
Rocznik 2005-07

dziewczęta
1. Zuzanna Kędziora (Fundacja GSF)
2. Oliwia Kulpaczyńska (UKS Atena)
3. Alina Laurentowicz (UKS De La Salle) i Róża Wykland (UKS Atena)

chłopcy
1. Jan Nowak (Polonia Leszno)
2. Miłosz Możejko (UKS Atena)
3. Stanisław Jurga (Zjednoczeni Pabianice) i Maksymilian Kanci (Polonia)

2008-09
dziewczęta
1. Karolina Makowska (Fundacja GSF)
2. Oliwia Lidzbarska (UKS Atena)
3. Zofia Wojtas i Michalina Lewandowska (obie Fundacja GSF)

chłopcy
1. Maciej Mazur (Warta Poznań)
2. Grzegorz Czajkowski (Fundacja GSF)
3. Alex Kardyś (MDK Bydgoszcz) i Filip Cygnar (UKS Atena)

Miejsca

Opinie (4)

• Cała nadzieja w młodych :)

Kiedyś to mogą być mistrzowie :)

• 11 0

• Tak dalej!!!

Fajnie, lekko i tresciwie napisany artykuł.
    Brawo dla zwycięzców, medalistów i trenerów!!!
    Jest nam miło obserwować dobrze zosrganizowane zawody, zwłaszcza, gdy Gdańszczanki i Gdańszczanie walczą w finałach, Trzymamy kciuki za następne starty.
    Mamy piękny obiekt, ale strasznie w nim duszno, zwłaszcza przy tak dużej frekfencji. Trzeba zainwestować w wentylacje.