Wiadomości

Forest na otwarcie

Połączone siły PTK Centertela i Grupy Forest zwyciężyły w Turnieju Piłki Nożnej II Pmedia Cup z cyklu Puchar Lata 2007. Do rozgrywek pod honorowym patronatem prezydenta kurortu Jacka Karnowskiego przy Bitwy pod Płowcami w Sopocie przystąpiło sześć drużyn.

Na starcie drugiej edycji Pmedia Cup zorganizowanej przez Instytut Informacji Publicznej we współpracy SKS Torpedo i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie stanęły sześcioosobowe reprezentacje: Urzędu Miasta Sopotu, Portalu Regionalnego Trojmiasto.pl, Grupy Forest i Orange, Torpedo Sopot oraz dwie ekipy Alfy Pmedia.

Faworytów turnieju upatrywano pomiędzy zeszłorocznym zwycięzcą - zespołem sopockiego magistratu a klubem sportowym Torpedo, występującym na co dzień na ligowych boiskach. W zawodach pojawił się nowy akcent w postaci drużyny Grupy Forest, którą wsparło kilka zawodników PTK Centertel z pierwszej edycji zmagań.

Bardzo emocjonujące były już pierwsze mecze grupowe rozgrywane systemem "każdym ze spotkań". Zespoły musiały z maksymalnym zaangażowaniem walczyć, gdyż jedna porażka mogła przekreślić szanse walki o zdobycie Pucharu Pmedia. Niespodziankę na tym etapie rozgrywek zrobiła bardzo ambitnie grająca ekipa Trojmiasta.pl, pokonując faworyzowane Torpedo 1:0. Pecha mieli sopoccy urzędnicy, którzy mimo niezliczonej ilości sytuacji nie mogli pokonać do bramki rywala, kończąc ten etap konfrontacji na drugim miejscu.

Po zakończeniu grupowej rywalizacji, w której zespoły walczyły o rozstawienie w następnej fazie zaczęły się spotkania o miejsca w końcowej klasyfikacji.

W pojedynku o piąte miejsce pierwsza ekipa Alfy Pmedia Sopot zmierzyła się z ubiegłorocznym wicemistrzem, zespołem Trojmiasto.pl. Podopieczni szefa portalu Michała Kaczorowskiego szybko uciekli rywalom z platformy medialnej PMedia.pl i już w pierwszej połowie prowadzili 4:1. W kolejnych dziesięciu minutach bordowi rzucili wszystkie siły na odrabianie strat. Jednak hat trick kapitana Alfy Grzegorza Pawłowskiego nie zmienił stanu rzeczy i gdańska drużyna wygrała konfrontację 4:3.

Mecz o brązowy medal zapowiadał się bardzo interesująco. Wysportowani Torpedyści z prezesem klubu Michałem Gałędkiem na czele od pierwszych minut narzucili ostre tempo. Z kolei przedstawiciele Urzędu Miasta Sopotu w dotychczasowych spotkaniach dominowali w polu, jednak nie potrafili udokumentować tego zdobyczą bramkową. Andrzej Kowalczys jak nikt inny potrafi zmotywować zespół do walki. Także i w tym zawodach niebiesko-żółci mieli przewagę.

Zagrali z jeszcze większą determinacją i już do przerwy Rafał Mejer z wydziału finansowego, dwa razy zmusił golkipera Mateusza Nowaka do wyjęcia piłki z siatki. W drugiej odsłonie czarno-zieloni odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Roberta Piżewskiego. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu trzecie miejsce w turnieju padło łupem sopockich urzędników.

"Mogło być lepiej. Ostatnio gramy przeważnie na dużym boisku, a to trochę inny futbol. Rozkręcaliśmy się długo i dopiero w ostatnim spotkaniu o trzecie miejsce zagraliśmy dobry mecz. W przyszłym roku powalczymy o złoto" - zapowiada Jacek Podgórski, inspektor Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu w sopockim magistracie.

W wielkim finale rywalizowała Grupa Forest z drugim teamem Alfy Pmedia Sopot. Jak na decydującą konfrontację dnia przystało, emocje podczas spotkania sięgały zenitu. Alfiacy bez porażki w turnieju pewnie zmierzali po Pmedia Cup. Połączone siły Orange i Forest prezentowały dotychczas bardzo dojrzały futbol, niezwykle ambitnie grając od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się napastnik platformy medialnej PMedia.pl Dariusz Kraus. Uśpiło to czujność bordowych, którzy do momentu zdobycia bramki przeważali na boisku. Grupa Forest przeprowadzała coraz groźniejsze akcje podbramkowe a jedno z takich zagrań na gola w przedostatniej minucie zamienił Michał Szekalski.

Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1 i o triumfie musiały zadecydować rzuty karne. Adam Szopka broniący bramki gdańszczan nie dał szans przeciwnikom. Obronił dwa rzuty karne, a jego koledzy dwa razy trafili do siatki Alfy Pmedia II. Tym samym puchar zdobyli podopieczni Grzegorza Pawelaka, którzy zrewanżowali się w imieniu PTK Centertel za ostatnie miejsce w pierwszej edycji rozgrywek.

Na zakończenie turnieju odbyła się skromna ceremonia wręczania dyplomów dla wszystkich drużyn oraz medali i pucharów dla najlepszych. Nagroda Fair Play za wzorową postawę i czystą grę w bramce powędrowała do Michała Kaczorowskiego z Trojmiasto.pl. Imprezę zakończył wspólny grill, na którym dysputy nie tylko dotyczące rywalizacji sportowej trwały jeszcze długo po zakończeniu zawodów.

Wyniki spotkań II Pmedia Cup z cyklu Puchru Lata 2007:
(11 sierpnia 2007 roku)

Grupa A
Grupa Forest - Trojmiasto.pl 2:0 (1:0): Grzegorz Pawelak 1, Tomasz Mielewski 1.
Grupa Forest - Torpedo Sopot 0:1 (0:1): Robert Piżewski 1.
Trojmiasto.pl - Torpedo Sopot 1:0 (0:0): Łukasz Sobolewski 1.
Grupa B
UM Sopot - Alfa Pmedia I 0:0
Alfa Pmedia II - Alfa Pmedia I 4:1 (1:0): Cezary Wójcik 2, Dariusz Kraus 1, Andrzej Judziński 1 - Patryk Bieliński 1.
UM Sopot - Alfa Pmedia II 0:0

mecz o 5. miejsce:
Trojmiasto.pl - Alfa Pmedia I 4:3 (4:1): Jacek Stańczyk 2, Piotr Czajkowski 1, Łukasz Sobolewski 1 - Grzegorz Pawłowski 3.
mecz o 3. miejsce:
Torpedo Sopot - UM Sopot 1:2 (0:2): Robert Piżewski 1 - Rafał Mejer 2.
finał:
Grupa Forest - Alfa Pmedia II 1:1 (0:1) k. 2:0: Michał Szekalski 1 - Dariusz Kraus 1.

Turniej Piłki Nożnej II Pmedia Cup, który rozpoczął zmagania w kategorii open z cyklu Puchar Lata zorganizował Instytut Informacji Publicznej we współpracy z Torpedo Sopot oraz MOSiR Sopot. Imprezę wsparli: Urząd Miasta Sopotu, Portal Regionalny Trojmiasto.pl, PTK Centertel oraz Platforma Medialna PMedia.

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane