- 1 Arka bez baraży. Prezydent zabrał głos (287 opinii) LIVE!
- 2 Durmus ekstraklasie? Wpłynęła oferta (18 opinii)
- 3 Żużlowcy wyszarpali 3 punkty (169 opinii) LIVE!
- 4 Właściciele Arki mają wyjaśnić prezydentowi (20 opinii)
- 5 Kosztowna porażka Bałtyku. Spadek bliski (69 opinii)
- 6 Lechia nie płaci i chce rezygnacji z pensji (219 opinii)
Formella i Kugiel wrócą do Trójmiasta z medalami
Polscy piłkarze zdobyli w Słowenii brązowe medale mistrzostw Europy do lat 17. W kadrze byli Dariusz Formella (Arka Gdynia) i Damian Kugiel (Lechia Gdańsk). Biało-czerwoni w meczu półfinałowym ulegli reprezentacji Niemiec 0:1 (0:1). To pierwszy medal dla naszej reprezentacji w tej rangi imprezie od 1999 roku, gdy w Czechach po srebro sięgnęli ówcześni 16-letni podopieczni trójmiejskiego szkoleniowca Michała Globisza
.POLSKA: Pogorzelec - P.Stępiński, Budek (68 Zieleniecki), Horoszkiewicz, Łasicki - Linetty, Rudol (38 Żwir) - Cierpka (75 Żegleń), Rabiega, Włodarczyk - M.Stępiński


Ta strategia sprawdziła się tylko przez pół godziny. Potem nastąpił kilkuminutowy napór rywali. Niklas Suele spudłował z pięciu metrów uderzając głową, a Said Benkarit skiksował w pojedynku sam na sam z bramkarzem. Jednak zgodnie z przysłowiem do trzech razy sztuka - piłkę do siatki przy kolejnej okazji posłał Leon Goretzka. Pomocnik VfL Bochum i kapitan niemieckim 17-latków strzelił gola głową po dośrodkowaniu z rogu, gdy na szóstym metrze od polskiej bramki uprzedził Adriana Cierpkę.
Dla biało-czerwonych była to nowa sytuacja, gdyż wcześniej na tym turnieju jeszcze nie przegrywali. Trener Dorna jeszcze przed końcem pierwszej połowy zareagował. Z gry został zdjęty jeden z dwóch defensywnych pomocników, a na boisko wszedł skrzydłowy.
Przy większym zdecydowaniu Mariusza Stępińskiego Polacy mogli wyrównać zaraz po zmianie stron, ale napastnik Widzewa Łódź po dobrym prostopadłym podaniu Konrada Budka zbyt długo zwlekał ze strzałem aż stracił piłkę.
W 70. minucie o pechu mógł mówić Karol Linetty. Pomocnik Lecha Poznań strzelił z rzutu wolnego w poprzeczkę! W samej końcówce poszedł na indywidualny przebój, ale sprzed pola karnego uderzył nad bramką. Ponadto w polu karnym Niemców "tańczył" Stempiński, ale znów nie zdołał oddać strzału.
Czym bliżej końca gry tym biało-czerwoni coraz bardziej się "otwierali". Niemcy dobrze zagrali z kontry. Rywale mieli cztery bardzo dobre sytuacje na poprawienie wyniku, ale kapitalnie trzykrotnie bronił Oskar Pogorzelec, a raz Weber nie trafił w światło bramki.
Polacy cztery minuty doliczone do tego meczu rozgrywali w dziesiątkę, gdyż po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Igor Łasicki.
Żaden z trójmiejskich piłkarzy nie miał okazji zagrać w półfinale. Obaj cały mecz obejrzeli z ławki rezerwowych. Jednak zaistnieli w tym turnieju wcześniej i na boisku. W meczu z Belgią (1:0) Dariusz Formella zagrał od 56 minuty i zaliczył asystę, a ze Słowenią (1:1) był w grze od 53. minuty. W pojedynku z gospodarzami turnieju na cztery doliczone minuty na boisko wszedł też Damian Kugiel.
W drugim półfinale Holandia, która broni złota sprzed roku zmierzy się z rewelacyjną Gruzją. Pokonany z tego spotkania odbierze - podobnie jak Polacy brąz - gdyż nie będzie rozgrywany mecz o trzecie miejsce.
Kluby sportowe
Opinie (18) 1 zablokowana
-
2012-05-13 19:15
WSZYSTKO W NORMIE. PORAŻKA Z NIEMCAMI (2)
kiedyś ten koszmar się skończy !?
- 15 4
-
2012-05-13 19:24
(1)
na Euro2012 - w ćwierćfinale
- 5 3
-
2012-05-13 19:42
marzyciel
przeciez Polski nie bedzie w cwiercfinale
- 3 4
-
2012-05-13 19:34
Bravo Damian Kugiel !!!!!!!!!!!!! (wych. Olimpic Gdańsk) (5)
- 13 5
-
2012-05-14 12:51
(2)
Kugiel jest wychowankiem Gedanii, a nie żadnego Olimpika! Tam spędził krótki epizod,a większość czasu grał w KS Olivia
- 4 1
-
2012-05-14 20:17
Tak Olimpic wywodzi się z Gedani (1)
tam wszystkie składki szły na zarząd a klub nic nie dawał!!!!! , nawet boiska, chyba że liczy się kawałek klepiska za bramką. Stąd trener Budziwojski i kilku rodziców zdecydowało że nie ma sensu marnowac pieniędzy rodziców i założyli sami klub. Wtedy zaczęły się sukcesy tej drużyny m.in. turnieje w Szwecji opisane w trojmiasto.pl. ( 1,5 Gedania , 5 lat Olimpic , 3 lata Olivia :) Prawda jest taka że jest wychowankiem trenera Budziwojskiego kolego zorientowany. Pytanie gdzie jest teraz Olivia i cała ta kasa wpompowana przez miasto wraz z boiskiem za free?
- 0 2
-
2012-05-15 14:02
w KS Olivia trenerem był Jacek Zygało
miasto pompowało kasę w Olivię?? hehe dobre. co za bzdury
a była drużyna Kugiego ma sie dobrze i gra o podium w makroregionie.- 0 0
-
2012-05-14 14:17
Bravo ??
"Bravo Girl" chyba. A co do Kugiela to super grajek, oby go nie zmarnowali!
- 1 1
-
2012-05-14 16:26
Grałem parę razy z nim na osiedlu, dawne czasy, 3-4 lata temu, a jestem od niego starszy sporo, już wtedy się wyróżniał, mądrze grał, a nie jak gwiazdki głowa w dół i jak dzik do przodu...
- 1 0
-
2012-05-13 19:47
czekamy na debiut tych chłopaków w pierwszej drużynie
w lechii w przyszłym sezonie
ale taki Formella mógłby zagrać i w tym roku
na koniec sezonu na mecz z Pogonią puścić chłopaczka niech pokaże przez połowkę albo 20 minut na co go stać
i tak przecież nie ma kim grać z przodu- 14 1
-
2012-05-13 20:56
BRAWO DARIUSZ FORMELLA, BRAWO ARKA GDYNIA!!
- 13 6
-
2012-05-13 21:18
Lwiątko Północy z medalem
Wzór dla seniorów-piłkarzy
- 5 1
-
2012-05-13 21:44
nie rozumiem dlaczego trener ich nie wpuścił
- 6 0
-
2012-05-13 22:44
szkoda tylko, że ta nasz młodzież nie ma techniki użytkowej! to jest właśnie różnica w szkoleniu! Tu się gra a w europie uczy się grać! mimo wszystko gratulacje
- 4 0
-
2012-05-14 08:06
mimo medalu nie wrózy to dobrze (1)
jak juz 17-latkowie na mocne druzyny Holandia, Niemcy jedna taktyke jaka maja do obrona Czestochowy
w ogole nie probuja z nimi grac w pilke
czyli poglebiamy sie w kryzysie na lata- 4 0
-
2012-05-14 16:28
Proszę Pana na taktyka jest jedną z najlepszych na świecie, preferuję ją do dnia dzisiejszego, mam nadzieję, że trener Smuda nie zapomniał o niej w kontekście EURO2012
- 0 0
-
2012-05-14 11:49
Symptomatyczne jest to, że wielu piłkarzy z 1999 roku do dziś pełni wiodącą rolę w klubach naszej e-klasy
Jednocześnie żaden z nich nie zrobił kariery na zachodzie.
- 2 0
-
2012-06-09 10:44
nzUVXlPeGpldQN
Pogadaj z ex-prezydentami czy z Bonim. To profesorowie w temcaie szmalcownictwa. Biblia jednoznacznie potepia kapusi, mf3wi Ĺźe lepiej dla takiego zeby sie nie narodziĹ. Taki Judasz oddaĹ Sanhedrynowi swoje srebrniki, potem sie powiesiĹ, nstepnie spadĹ z wnÄtrznosci z niego wypĹyneĹy.Za srebrniki kupiono pole zwane Polem krwi.Tak czy siak kapus to sprawa powaĹźna, wszÄdzie ma w plecy, no poza srodowiskiem elit 3 RP.
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.