Piłkarz Lechii z golem w eliminacjach ME U-19

Przemysław Frankowski zdobył gola w eliminacjach ME U-19 zapewniając polskiej reprezentacji remis w meczu z Litwą. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Polska reprezentacja do lat 19 zremisowała w Inowrocławiu z Litwą 1:1 (0:1) w inauguracyjnym meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Bramkę na wagę punktu zdobył Przemysław FrankowskiLechii Gdańsk. 45 minut w tym spotkaniu rozegrał Michał GałeckiArki Gdynia. W sobotę biało-czerwoni zagrają z Armenią.

Bramki: Frankowski 63 - Stankevicius 36
POLSKA: Pogorzelec - Stępiński, Horoszkiewicz, Włodarczyk, Klemenz - Bartczak (65 Jagiełło), Gałecki (46 Tomasiewicz) - Stolarski, Frankowski, Formella - Kowalczyk (78 Przybylski)

Czwartkowy mecz był pierwszym z trzech, który biało-czerwoni prowadzeni przez trenera Marcina Sasala rozegrają podczas pierwszego etapu eliminacji. Polacy są gospodarzem turnieju dla swojej grupy, jednej z trzynastu na tym etapie. Do kolejnej rundy awansują po dwa najlepsze zespoły oraz dwie ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Turniej finałowy odbędzie się w lipcu 2014 roku na Węgrzech.

ZOBACZ - ILE DRUŻYN GRA W ELIMINACJACH

Polacy we Wronkach rozpoczęli od remisu z Litwą. W podstawowym składzie wybiegli obaj zawodnicy, których trener Sasal powołał do kadry z trójmiejskich zespołów - Przemysław Frankowski z Lechii Gdańsk i Michał Gałecki z Arki Gdynia. Wcześniej zgrupowanie z urazem opuścił Paweł Dawidowicz (Lechia).

Tylko do przerwy grał Gałecki. Polacy przegrywali wówczas jedną bramką po golu Simonasa Stankeviciusa. Po przerwie wyrównującego gola zdobył Frankowski po podaniu Damiana Kowalczyka z Zagłębia Lubin.

Punkt zapewniony przez pomocnika gdańskiej Lechii jest niezwykle cenny, bowiem w rozegranym kilka godzin wcześniej w tej samej grupie meczu pomiędzy Armenią a Rumunią, również padł wynik 1:1.

Kolejne mecze Polacy rozegrają w sobotę o godzinie 15:00 w Tucholi z Armenią i w poniedziałek o tej samej porze w Grudziądzu z Rumunią.

Frankowski ze względu na występy w kadrze zabraknie w towarzyskim meczu Lechii z Metalistem Charków, który zostanie rozegrany na PGE Arenie 13 października. Z kolei Gałecki nie będzie kandydował do miejsca w "18" Arki na niedzielny mecz I ligi z Dolcanem w Ząbkach.

CZERWIEŃ FRANKOWSKIEGO USTAWIŁA MECZ

Przypomnijmy, że Frankowski pauzował w ostatnich dwóch meczach Lechii z powodu czerwonej kartki, którą ujrzał podczas wyjazdowego spotkania z Wisłą Kraków. Na 18-latka spadła fala krytyki, gdyż do czasu jego przewinienia biało-zieloni bezbramkowo remisowali, a w osłabieniu stracili aż trzy gole. Gol strzelony w narodowych barwach z pewnością doda mu otuchy.

Tabela grupy 2
kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty
1. Armenia 1 0 1 0 1:1 1
1. Litwa 1 0 1 0 1:1 1
1. POLSKA 1 0 1 0 1:1 1
1. Rumunia 1 0 1 0 1:1 1

W piątek w La Bouveret reprezentacja Polski do lat 20 rozegra trzeci mecz w ramach Pucharu Czterech Narodów sezonu 2013/14. Wśród wybrańców selekcjonera Jacka Zielińskiego na spotkanie ze Szwajcarią są czterej piłkarze Arki: Michał Szromnik, Michał Marcjanik, Michał RzuchowskiMateusz Szwoch.

Natomiast kolejne mecze w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy mogą rozegrać obrońcy Lechii. Rafał JanickiAdam Pazio zostali powołani na spotkania ze Szwecją w Krakowie (12 października) oraz z Turcją w Antalyi (15 października).

Opinie (20) 1 zablokowana

• Brawo Franek

teraz przekładamy to na ligę i jazda z amicą!!! Dobrze wiecie jaki to dla nas kibiców szczególny mecz

• To bardzo ciekawe (1)

wszystkie portale podają że gola strzelił Dariusz Formela a na Trójmieście Przemek Frankowski.Przydałoby się więcej obiektywizmu lub rzetelności redaktora.

• 5 12

• zle podaja inne portale

• 10 0

• Warto podkreślić! (1)

Zawodnicy z Litwy to amatorzy, tylko 2-ch z nich ma kontrakty na tzw pokrycie kosztów zawodnika/dojazdy, bilety, itp/
    A nasi ? Czy to już nie mówi wiele o braku utalentowanych polskich młodych zawodowców?

• 12 0

• Raczej o "polskiej myśli trenerskiej"

• 1 0

• Z Franka cos bedzie. Z Pietrowskiego i Janickiego juz nie. (1)

• do :Leszka (1)

To popatrz na portal 90minut.pl to jest najbardziej wiarygodne żródło informacji ze świata piłki nożnej,pozdrawiam

• 0 2

• na 90 minut przez pol godziny tez bylo ze formela, potem zmienili na franka

• 0 1

• ile ostatnio pomyłek

Dla mnie ważne. Czy Wronki są w Inowrocławiu??

• 6 0

• Wszyscy na Lechie!

W niedziele wszyscy na Bursztynek !

• 5 13

• Jest dobrze

Przemysław Frankowski reprezentuje niezły poziom, nie taka żenada jak Dominik Malanowski

• 4 0

1

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 04.10.2020 godz. 12:30 LIVE!

16 Piast Gliwice 5 0 1 4 2:7 1

W tym sezonie rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie jedynie najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 drużyn.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 5 kolejki:

• LECHIA GDAŃSK - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (3:0)
  • Wisła Płock - Warta Poznań 1:3 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:0
  • Cracovia - Raków Częstochowa 2:2 (1:2)
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
  • Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2 (1:0)
  • Mecze przełożone bez podania nowego terminu
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

04.10 (nd) godz.12:30 Wisła Kraków typuj LECHIA Gdańsk LIVE!
19.10 (pon) godz.20:30 LECHIA Gdańsk typuj Pogoń Szczecin
29.10 (czw) Olimpia Grudziądz LECHIA Gdańsk
26.09 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk 4:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała LIVE!
19.09 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk 4:2 Stal Mielec LIVE!

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 04.10.2020 godz. 15:00 LIVE!

18 Sandecja Nowy Sącz 6 0 0 6 4:16 0

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.