Asseco pokonało Polpharmę po dogrywce

Asseco Arka Gdynia

Filip Matczak zagrał w środę jak prawdziwy lider Asseco. Nie może więc dziwić, że został najskuteczniejszym koszykarzem meczu. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Asseco wygrało trzeci mecz z rzędu. Tym razem było o to zwycięstwo najtrudniej, ponieważ potrzebowało do tego dodatkowego czasu gry. W nim wreszcie zdominowało Polpharmę Starogard Gdański i zakończyło mecz wynikiem 79:70 (17:26, 18:11, 16:12, 12:13, d. 17:8). Decydujące akcje wykonali Filip Matczak i Anthony Hickey. W trzeciej kwarcie barierę 5000 punktów w Tauron Basket Lidze przekroczył Przemysław Frasunkiewicz.

ASSECO

Matczak 21 (1x3, 6 p.), Hickey 14 (2x3, 7 zb., 5 zb.), Frasunkiewicz 11 (3x3, 7 zb.), Żołnierewicz 8, Parzeński 7 oraz Kowalczyk 7 (5 zb.), Szczotka 7 (8 zb.), Kaplanović 4

POLPHARMA

Flieger 19 (2x3), Dee 15 (3x3, 5 zb.), Mirković 12, Paliukenas 8 (1x3, 6 zb., 5 st.), Diduszko 6 (1x3, 5 zb.) oraz Grujić 8 (1x3), Kinloch 2 (8 zb.), Szymański 0, Długosz 0

Asseco pokonało Wilki Morskie zdobywając 106 punktów dlatego, że wreszcie udało się odblokować wszystkich ważnych dla jego ofensywy koszykarzy. Aż 6 z nich zdobyło 12 lub więcej punktów

PĘKŁA SETKA, 30 PUNKTÓW HICKEYA
Poprzednio gdyński klub zdobył ponad 100 punktów w kwietniu 2012 roku. Z AZS Koszalin rzucił 103. Równą setkę udało się uzyskać w zeszłym sezonie, w Gdynia Arenie z Anwilem Włocławek

KOSZYKARZE Z WYNIKAMI RODEM Z NBA
[ICO]
Goście są w dzisiaj mocno osłabieni. W składzie brakuje ich lidera punktowego, Michaela Hicksa. Amerykanin, który zdobywa średnio 17,6 pkt pauzuje z powodu urazu nogi
[ICO]
Goście zaczynają piątką: 5 Diduszko (POLPHARMA), 9 Flieger (POLPHARMA), 15 Dee (POLPHARMA), 23 Mirković (POLPHARMA), 14 Paliukenas (POLPHARMA)
[ICO]
Wyjściowy skład drużyny Spaseva: 2 Hickey (ASSECO), 8 Matczak (ASSECO), 10 Żołnierewicz (ASSECO), 15 Frasunkiewicz (ASSECO), 41 Parzeński (ASSECO)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Asseco
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO), który dostał świetne podanie pod kosza od Matczaka
[ICO]
1'
[2:2] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Mirković (POLPHARMA).
[ICO]
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Paliukenas (POLPHARMA).
[ICO]
2'
[4:5] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
3'
[6:5] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
3'
[6:7] Flieger (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
3'
Asseco Gdynia - skandują fani
[ICO]
3'
[6:9] 2 punkty z kontry zdobywa Paliukenas (POLPHARMA) i jest faulowany
[ICO]
3'
[6:10] Rzut wolny trafia Paliukenas (POLPHARMA).
[ICO]
3'
[9:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO).
[ICO]
4'
[9:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dee (POLPHARMA).
[ICO]
4'
[9:15] 2 punkty z kontry zdobywa Paliukenas (POLPHARMA).
[ICO]
4'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO).
[ICO]
4'
[9:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dee (POLPHARMA).
[ICO]
5'
[9:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dee (POLPHARMA).
[ICO]
6'
[10:21] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
6'
[10:23] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Mirković (POLPHARMA), asystował Dee
[ICO]
6'
SKS Starogard - słychać kibiców gości
[ICO]
7'
[12:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
8'
[14:23] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO), asysta Hickeya
[ICO]
8'
[15:23] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
9'
Gdynia, Gdynia - skandują fani Asseco
[ICO]
10'
[17:23] 10 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
[17:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Diduszko (POLPHARMA).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
[ICO]
W pierwszej części meczu Polpharma trafiła aż 6-krotnie za trzy punkty przy tylko jednej trójce Asseco
11'
Gości zaczynają drugą kwartę
[ICO]
11'
[19:26] 2 Hickey (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
11'
[19:28] 2 punkty rzutem z trudnej pozycji, równo z syreną kończącą akcję zdobywa Flieger (POLPHARMA).
12'
Parzeński (ASSECO) pudłuje oba wolne
[ICO]
13'
[ICO]
14'
[22:30] Flieger (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
14'
Let's go Gdynia - słuchać w hali
15'
SKS - odpowiadają fani gości
[ICO]
16'
[24:30] 7 Kowalczyk (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
16'
[26:30] 2 punkty po przechwycie zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
16'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA).
[ICO]
16'
[28:30] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
[30:30] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
[31:30] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
18'
[31:32] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Dee (POLPHARMA).
[ICO]
18'
[31:34] 2 punkty spod kosza zdobywa Grujić (POLPHARMA), asysta Dee
[ICO]
18'
[ICO]
19'
[31:36] Dee (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
Żołnierewicz (ASSECO) pudłuje oba wolne
[ICO]
19'
[31:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Grujić (POLPHARMA).
[ICO]
20'
[33:37] 2 punkty zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO).
[ICO]
20'
[35:37] 7 Kowalczyk (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA), do końca kwarty 17,4 sekundy
20'
Paliukenas (POLPHARMA) pudłuje ostatni rzut w tej części gry
[ICO]
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Goście świetnie zaczęli mecz. W pierwszej kwarcie trafili 6 rzutów za trzy punkty, dlatego też wypracowali przewagę, którą roztrwonili w drugiej kwarcie. Asseco dobrze wymuszało faule i dzięki rzutom wolnym doścignęło rywala. W końcówce połowy zawodnikom Asseco nieco puściły nerwy, a to wykorzystali goście i wrócili na prowadzenie
W pierwszej połowie najskuteczniejsi byli: Dee (POLPHARMA) - 13 pkt, Matczak (ASSECO) - 10 pkt, Paliukenas (POLPHARMA) - 8 pkt, Frasunkieiwcz 6 pkt
21'
Asseco zaczyna trzecią kwartę
[ICO]
21'
[37:37] 2 punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO), podawał Matczak
21'
[ICO]
22'
[39:37] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
22'
[ICO]
24'
[42:39] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Mirković (POLPHARMA).
[ICO]
24'
[42:41] Ładna asysta Fliegera i 2 punkty wsadem zdobywa Mirković (POLPHARMA).
[ICO]
25'
Let's go Gdynia - skandują kibice
[ICO]
25'
[45:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
25'
[45:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
[ICO]
26'
[45:46] 2 punkty spod kosza zdobywa Mirković (POLPHARMA), do tego jest faulowany
26'
Mirković (POLPHARMA) pudłuje wolnego
[ICO]
27'
[47:46] 2 punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO), do tego jest faulowany
[ICO]
27'
[48:46] Rzut wolny trafia 41 Parzeński (ASSECO).
[ICO]
28'
[48:48] 2 punkty spod kosza zdobywa Flieger (POLPHARMA).
[ICO]
28'
[50:48] 2 punkty po przechwycie zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
30'
[50:49] Tylko jeden rzut wolny trafia Diduszko (POLPHARMA).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
Asseco dalej stara się przejąc kontrolę nad meczem, ale kiedy wydaje się, że to wyjdzie, wtedy gdynianie popełniają głupie błędy w obronie i dają się dojść rywalom
31'
Polphrama zaczyna czwartą kwartę
[ICO]
31'
Przewinienie techniczne dla Kaplanovicia (ASSECO), za udawanie faulu na nim, choć wyglądało na to, że Kinloch (POLPHARMA) go popchnął
[ICO]
31'
[50:50] Rzut wolny trafia Paliukenas (POLPHARMA) i piłka dla gości
[ICO]
31'
[50:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Grujić (POLPHARMA).
[ICO]
32'
[52:53] 2 punkty wsadem zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO).
[ICO]
33'
[54:53] 2 punkty po efektownym wejściu pod kosz zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
33'
[54:55] 2 punkty zdobywa Grujić (POLPHARMA).
[ICO]
34'
[54:57] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa Kinloch (POLPHARMA).
[ICO]
35'
[ICO]
35'
[56:57] 10 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
Blok na Matczaku (ASSECO)
[ICO]
37'
[56:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
[ICO]
38'
[58:60] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
39'
[58:62] Mirković (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
Mirković (POLPHARMA) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
39'
[60:62] 15 Frasunkiewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA). Minuta i 6 sekund do końca kwarty
[ICO]
40'
[62:62] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA). 4,7 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
Paliukenas (POLPHARMA) pudłuje rzut z bliskiej odległosći
40'
KONIEC CZWARTEJ KWARTY - DOGRYWKA!
41'
Dodatkowe 5 minut gry rozpoczyna Asseco
[ICO]
41'
Gdynia, Gdynia - słychać w hali
[ICO]
42'
[64:62] 2 punkty z półdystansu zdobywa 7 Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
42'
[67:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
43'
[67:64] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dee (POLPHARMA).
[ICO]
43'
[67:66] 2 punkty z kontry zdobywa Flieger (POLPHARMA).
[ICO]
44'
[67:68] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Diduszko (POLPHARMA).
[ICO]
44'
[70:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
45'
[72:68] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
[ICO]
45'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA). 54,9 sekundy do końca pierwszej dogrywki
[ICO]
45'
Kowalczyk (ASSECO) fauluje Fliegera (POLPHARMA) przy rzucie za trzy punkty
45'
Flieger (POLPHARMA) pudłuje pierwszego wolnego
[ICO]
45'
[72:70] Flieger (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
45'
[74:70] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
45'
[75:70] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
45'
[77:70] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
45'
[79:70] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
45'
KONIEC MECZU
[ICO]
W trzeciej kwarcie Frasunkiewicz (ASSECO) przekroczył 5000 punktów w polskiej ekstraklasie

Wyniki 28 kolejki:

• ASSECO GDYNIA - Polpharma Starogard Gdański 79:70 (17:26, 18:11, 15:12, 12:13, d. 17:8)
  • Rosa Radom - TREFL SOPOT 73:64 (24:10, 14:13, 16:18, 19:23)
  • Śląsk Wrocław - Rosa Radom 73:80 (21:18, 13:19, 18:12, 17:20, d. 4:11)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Stelmet BC Zielona Góra 58:70 (10:21, 16:16, 18:18, 14:15)
  • Start Lublin - Polski Cukier Toruń 63:96 (16:16, 11:34, 16:18, 20:28)
  • Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 84:58 (16:11, 23:18, 22:20, 23:9)
  • PGE Turów Zgorzelec - Siarka Tarnobrzeg 108:85 (27:25, 24:16, 29:25, 28:19)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk 89:76 (23:21, 14:22, 20:10, 32:23)
  • King Wilki Morskie Szczecin - AZS Koszalin 101:73 (28:15, 30:13, 21:22, 22:23)

Opinie (21)

• (1)

Gratulacje postawy, tak wyrywa się zwycięstwo z paszczy lwa!

• 25 2

• to niby polpharma jest lwem? może lwiątkiem?

• (2)

wyszedłem z hali z mieszanymi odczuciami. Mam szacunek dla PSG ale tak się u siebie z nimi męczyć. Wygraną Asseco zawdzięcza ogromnej walce ale trzeba też przyznać że dużo w tym szczęścia było. Ten nasz trener to jest dla mnie nie do zrozumienia. Sebe się nie popisał. Jak mnie denerwuje jak ten koleś jeszcze poucza innych. I teraz dla porównania kibiców PSG z Anwilem. Kto był ten wie jak można dopingować swoich na wyjeździe.

• 9 3

• (1)

czy ktoś wie jak nazywa się utwór przy jakim wychodzi Asseco?

• 3 3

• przykro mi, nie wiem:)

• 2 2

• Polpharma powinna być w tabeli o wiele wyżej.
    Za nerwowo ale cieszy że mamy dwóch liderów, którzy w trudnych końcówkach potrafią wziąć odpowiedzialność za wynik. Mając Hickeya i Filipa jestem coraz spokojniejszy o p-o (chociaż trzeba jeszcze wygrać przynajmniej jeden mecz żeby Turów nas nie wycyckał:))
    Szkoda paru straconych punktów bo po raz trzeci trzy razy Stelmet

• 13 2

• Asseco Gdynia

Brawo emocje walka walka takie powino byc asseco zawsze!!!!Gratulacje bylo super brawo dziekujemy. Gratulacje dla franza

• 13 2

• były emocje (1)

Moim zdaniem Kowalczyk był cichym bohaterem meczu.
    Od momentu gdy zajął się Dee, losy meczu zaczęły się odwracać.
    Play off jeszcze daleko...

• 10 8

• gościu mówisz o faulu przy rzucie za 3? Daj spokój i nic nie mów o Kowalczyku. Sam się modlił na boisku, żeby te jego głupie zagrania nie zawaliły meczu. Przy wyprowadzeniu piłki w ostatnich minutach to miał takie przerażenie w oczach, że ..... To nie był jego dzień.

• 5 5

• Powiało wiosną w Asseco-cd.

Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji,a było ich bez liku.Wynik byłby znacznie korzystniejszy dla Asseco,niemniej mimo dogrywki zwycięstwo cieszy.Gratulacje dla Frasunkiewicza.Trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa.

• 11 3

• (5)

Mecz był w Gdyni? Jakiś koleś pomylił chyba mecze i siedział w klubie kibica Asseco raczej w złej koszulce. Los Angeles dzielą od Gdyni lata świetlne na niekorzyść Śledź City.
    Warto zająć się kibicowaniem własnemu klubowi bo dzisiaj przyjezdni niestety byli głośniejsi.

• 3 25

• (2)

Tak się składa, że są ludzie, którzy koszykówkę pojmują trochę szerzej niż przez pryzmat wojenek klubowych. Byłem w koszulce Lakersów, bo wczoraj zapisała się ważna karta w historii tego klubu i uznałem za stosowne to zaakcentować. A mój klub dopinguję niezależnie od koszulki w której jestem. Proponuję patrzeć na swoje podwórko. Sopockie?

• 17 4

• Mareczku. Nie polemizuj. Szkoda nerwów.

Lepiej robić z Siebie idiotę i przyjść na mecz w koszulce Stefańskiego.
        I cała Polska znowu pokłada się ze śmiechu.
        Takie rzeczy tylko w Sopocie.

• 6 1

• Nie ma to jak dobry lansik śledziu. Pożal się boże klub kibica i doping w śledziuchowie :D hahaha

• 0 0

• (1)

Znowu jakaś franca pluje jadem,z bezsilności ,bo w jego ulubionym klubie przyszedł czas nędzy.

• 0 1

• Masz rację. Trefl się sypie jak domek z kart albo z puzzli.

21.10 (czw) ASSECO ARKA Gdynia Grupa Sierleccy Czarni Słupsk
11.09 (sob) godz.15:30 ASSECO ARKA Gdynia 74:97 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz
04.09 (sob) godz.19:30 Legia Warszawa 79:59 ASSECO ARKA Gdynia
21.03 (nd) godz.17:35 HydroTruck Radom 84:73 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
19.03 (pt) godz.17:30 PGE Spójnia Stargard 80:64 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia

16 ASSECO ARKA GDYNIA 2 0 2 133:176 2

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Wyniki 3 kolejki:

• PGE Spójnia Stargard - TREFL SOPOT 82:94 (20:30, 14:20, 26:19, 22:25)
  • Twarde Pierniki Toruń - ASSECO ARKA GDYNIA (przełożony na 9.11)
  • GTK Gliwice - Legia Warszawa 78:75 (19:22, 17:20, 22:20, 20:13)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:91 (22:18, 26:16, 13:31, 22:26)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek 66:79 (20:19, 14:18, 14:20, 18:22)