Asseco pokonało Polpharmę po dogrywce

13 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Filip Matczak zagrał w środę jak prawdziwy lider Asseco. Nie może więc dziwić, że został najskuteczniejszym koszykarzem meczu. Filip Matczak zagrał w środę jak prawdziwy lider Asseco. Nie może więc dziwić, że został najskuteczniejszym koszykarzem meczu.

Asseco wygrało trzeci mecz z rzędu. Tym razem było o to zwycięstwo najtrudniej, ponieważ potrzebowało do tego dodatkowego czasu gry. W nim wreszcie zdominowało Polpharmę Starogard Gdański i zakończyło mecz wynikiem 79:70 (17:26, 18:11, 16:12, 12:13, d. 17:8). Decydujące akcje wykonali Filip Matczak i Anthony Hickey. W trzeciej kwarcie barierę 5000 punktów w Tauron Basket Lidze przekroczył Przemysław Frasunkiewicz.

Matczak 21 (1x3, 6 p.), Hickey 14 (2x3, 7 zb., 5 zb.), Frasunkiewicz 11 (3x3, 7 zb.), Żołnierewicz 8, Parzeński 7 oraz Kowalczyk 7 (5 zb.), Szczotka 7 (8 zb.), Kaplanović 4
Sędziowie: Proc, Chrakowiecki, Sosin
Widzów: 1600
Flieger 19 (2x3), Dee 15 (3x3, 5 zb.), Mirković 12, Paliukenas 8 (1x3, 6 zb., 5 st.), Diduszko 6 (1x3, 5 zb.) oraz Grujić 8 (1x3), Kinloch 2 (8 zb.), Szymański 0, Długosz 0

Asseco pokonało Wilki Morskie zdobywając 106 punktów dlatego, że wreszcie udało się odblokować wszystkich ważnych dla jego ofensywy koszykarzy. Aż 6 z nich zdobyło 12 lub więcej punktów

PĘKŁA SETKA, 30 PUNKTÓW HICKEYA
Poprzednio gdyński klub zdobył ponad 100 punktów w kwietniu 2012 roku. Z AZS Koszalin rzucił 103. Równą setkę udało się uzyskać w zeszłym sezonie, w Gdynia Arenie z Anwilem Włocławek

KOSZYKARZE Z WYNIKAMI RODEM Z NBA
Goście są w dzisiaj mocno osłabieni. W składzie brakuje ich lidera punktowego, Michaela Hicksa. Amerykanin, który zdobywa średnio 17,6 pkt pauzuje z powodu urazu nogi
Goście zaczynają piątką: 5 Diduszko (POLPHARMA), 9 Flieger (POLPHARMA), 15 Dee (POLPHARMA), 23 Mirković (POLPHARMA), 14 Paliukenas (POLPHARMA)
Wyjściowy skład drużyny Spaseva: 2 Hickey (ASSECO), 8 Matczak (ASSECO), 10 Żołnierewicz (ASSECO), 15 Frasunkiewicz (ASSECO), 41 Parzeński (ASSECO)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Asseco
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO), który dostał świetne podanie pod kosza od Matczaka
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Mirković (POLPHARMA).
za 3 punkty
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Paliukenas (POLPHARMA).
za 2 punkty
2'
[4:5] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[6:5] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
wolne (trafione oba)
3'
[6:7] Flieger (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
3'
Asseco Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
3'
[6:9] 2 punkty z kontry zdobywa Paliukenas (POLPHARMA) i jest faulowany
za 1 punkt
3'
[6:10] Rzut wolny trafia Paliukenas (POLPHARMA).
za 3 punkty
3'
[9:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO).
za 3 punkty
4'
[9:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dee (POLPHARMA).
za 2 punkty
4'
[9:15] 2 punkty z kontry zdobywa Paliukenas (POLPHARMA).
czas
4'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO).
za 3 punkty
4'
[9:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dee (POLPHARMA).
za 3 punkty
5'
[9:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dee (POLPHARMA).
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[10:21] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
6'
[10:23] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Mirković (POLPHARMA), asystował Dee
6'
SKS Starogard - słychać kibiców gości
za 2 punkty
7'
[12:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
8'
[14:23] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO), asysta Hickeya
8'
[15:23] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
9'
Gdynia, Gdynia - skandują fani Asseco
10'
[17:23] 10 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
10'
[17:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Diduszko (POLPHARMA).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
W pierwszej części meczu Polpharma trafiła aż 6-krotnie za trzy punkty przy tylko jednej trójce Asseco
11'
Gości zaczynają drugą kwartę
11'
[19:26] 2 Hickey (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
11'
[19:28] 2 punkty rzutem z trudnej pozycji, równo z syreną kończącą akcję zdobywa Flieger (POLPHARMA).
12'
Parzeński (ASSECO) pudłuje oba wolne
za 3 punkty
13'
14'
[22:30] Flieger (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
14'
Let's go Gdynia - słuchać w hali
15'
SKS - odpowiadają fani gości
16'
[24:30] 7 Kowalczyk (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
16'
[26:30] 2 punkty po przechwycie zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
czas
16'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA).
16'
[28:30] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
[30:30] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
[31:30] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
18'
[31:32] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Dee (POLPHARMA).
za 2 punkty
18'
[31:34] 2 punkty spod kosza zdobywa Grujić (POLPHARMA), asysta Dee
czas
18'
19'
[31:36] Dee (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
Żołnierewicz (ASSECO) pudłuje oba wolne
19'
[31:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Grujić (POLPHARMA).
za 2 punkty
20'
[33:37] 2 punkty zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO).
20'
[35:37] 7 Kowalczyk (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
20'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA), do końca kwarty 17,4 sekundy
20'
Paliukenas (POLPHARMA) pudłuje ostatni rzut w tej części gry
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Goście świetnie zaczęli mecz. W pierwszej kwarcie trafili 6 rzutów za trzy punkty, dlatego też wypracowali przewagę, którą roztrwonili w drugiej kwarcie. Asseco dobrze wymuszało faule i dzięki rzutom wolnym doścignęło rywala. W końcówce połowy zawodnikom Asseco nieco puściły nerwy, a to wykorzystali goście i wrócili na prowadzenie
W pierwszej połowie najskuteczniejsi byli: Dee (POLPHARMA) - 13 pkt, Matczak (ASSECO) - 10 pkt, Paliukenas (POLPHARMA) - 8 pkt, Frasunkieiwcz 6 pkt
21'
Asseco zaczyna trzecią kwartę
za 2 punkty
21'
[37:37] 2 punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO), podawał Matczak
21'
za 2 punkty
22'
[39:37] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
22'
za 2 punkty
24'
[42:39] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Mirković (POLPHARMA).
za 2 punkty
24'
[42:41] Ładna asysta Fliegera i 2 punkty wsadem zdobywa Mirković (POLPHARMA).
25'
Let's go Gdynia - skandują kibice
za 3 punkty
25'
[45:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
za 3 punkty
25'
[45:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
za 2 punkty
26'
[45:46] 2 punkty spod kosza zdobywa Mirković (POLPHARMA), do tego jest faulowany
26'
Mirković (POLPHARMA) pudłuje wolnego
za 2 punkty
27'
[47:46] 2 punkty zdobywa 41 Parzeński (ASSECO), do tego jest faulowany
za 1 punkt
27'
[48:46] Rzut wolny trafia 41 Parzeński (ASSECO).
za 2 punkty
28'
[48:48] 2 punkty spod kosza zdobywa Flieger (POLPHARMA).
za 2 punkty
28'
[50:48] 2 punkty po przechwycie zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
30'
[50:49] Tylko jeden rzut wolny trafia Diduszko (POLPHARMA).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
Asseco dalej stara się przejąc kontrolę nad meczem, ale kiedy wydaje się, że to wyjdzie, wtedy gdynianie popełniają głupie błędy w obronie i dają się dojść rywalom
31'
Polphrama zaczyna czwartą kwartę
31'
Przewinienie techniczne dla Kaplanovicia (ASSECO), za udawanie faulu na nim, choć wyglądało na to, że Kinloch (POLPHARMA) go popchnął
za 1 punkt
31'
[50:50] Rzut wolny trafia Paliukenas (POLPHARMA) i piłka dla gości
za 3 punkty
31'
[50:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Grujić (POLPHARMA).
za 2 punkty
32'
[52:53] 2 punkty wsadem zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO).
za 2 punkty
33'
[54:53] 2 punkty po efektownym wejściu pod kosz zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
33'
[54:55] 2 punkty zdobywa Grujić (POLPHARMA).
za 2 punkty
34'
[54:57] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa Kinloch (POLPHARMA).
czas
35'
35'
[56:57] 10 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
Blok na Matczaku (ASSECO)
za 3 punkty
37'
[56:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
za 2 punkty
38'
[58:60] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
39'
[58:62] Mirković (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
schodzi za faule
39'
Mirković (POLPHARMA) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
[60:62] 15 Frasunkiewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
39'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA). Minuta i 6 sekund do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[62:62] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
czas
40'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA). 4,7 sekundy do końca kwarty
40'
Paliukenas (POLPHARMA) pudłuje rzut z bliskiej odległosći
40'
KONIEC CZWARTEJ KWARTY - DOGRYWKA!
41'
Dodatkowe 5 minut gry rozpoczyna Asseco
41'
Gdynia, Gdynia - słychać w hali
za 2 punkty
42'
[64:62] 2 punkty z półdystansu zdobywa 7 Kowalczyk (ASSECO).
za 3 punkty
42'
[67:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
43'
[67:64] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dee (POLPHARMA).
za 2 punkty
43'
[67:66] 2 punkty z kontry zdobywa Flieger (POLPHARMA).
za 2 punkty
44'
[67:68] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Diduszko (POLPHARMA).
za 3 punkty
44'
[70:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
za 2 punkty
45'
[72:68] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
czas
45'
Przerwa na żądanie Budzinauskasa (POLPHARMA). 54,9 sekundy do końca pierwszej dogrywki
45'
Kowalczyk (ASSECO) fauluje Fliegera (POLPHARMA) przy rzucie za trzy punkty
45'
Flieger (POLPHARMA) pudłuje pierwszego wolnego
45'
[72:70] Flieger (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
45'
[74:70] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
45'
[75:70] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Kowalczyk (ASSECO).
45'
[77:70] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
45'
[79:70] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
45'
KONIEC MECZU
W trzeciej kwarcie Frasunkiewicz (ASSECO) przekroczył 5000 punktów w polskiej ekstraklasie

Wyniki 28 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Polpharma Starogard Gdański 79:70 (17:26, 18:11, 15:12, 12:13, d. 17:8)
  • Rosa Radom - TREFL SOPOT 73:64 (24:10, 14:13, 16:18, 19:23)
  • Śląsk Wrocław - Rosa Radom 73:80 (21:18, 13:19, 18:12, 17:20, d. 4:11)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Stelmet BC Zielona Góra 58:70 (10:21, 16:16, 18:18, 14:15)
  • Start Lublin - Polski Cukier Toruń 63:96 (16:16, 11:34, 16:18, 20:28)
  • Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 84:58 (16:11, 23:18, 22:20, 23:9)
  • PGE Turów Zgorzelec - Siarka Tarnobrzeg 108:85 (27:25, 24:16, 29:25, 28:19)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk 89:76 (23:21, 14:22, 20:10, 32:23)
  • King Wilki Morskie Szczecin - AZS Koszalin 101:73 (28:15, 30:13, 21:22, 22:23)

Opinie (21)

• (1)

Gratulacje postawy, tak wyrywa się zwycięstwo z paszczy lwa!

• 25 2

• to niby polpharma jest lwem? może lwiątkiem?

• (2)

wyszedłem z hali z mieszanymi odczuciami. Mam szacunek dla PSG ale tak się u siebie z nimi męczyć. Wygraną Asseco zawdzięcza ogromnej walce ale trzeba też przyznać że dużo w tym szczęścia było. Ten nasz trener to jest dla mnie nie do zrozumienia. Sebe się nie popisał. Jak mnie denerwuje jak ten koleś jeszcze poucza innych. I teraz dla porównania kibiców PSG z Anwilem. Kto był ten wie jak można dopingować swoich na wyjeździe.

• 9 3

• (1)

czy ktoś wie jak nazywa się utwór przy jakim wychodzi Asseco?

• 3 3

• przykro mi, nie wiem:)

• 2 2

• Polpharma powinna być w tabeli o wiele wyżej.
    Za nerwowo ale cieszy że mamy dwóch liderów, którzy w trudnych końcówkach potrafią wziąć odpowiedzialność za wynik. Mając Hickeya i Filipa jestem coraz spokojniejszy o p-o (chociaż trzeba jeszcze wygrać przynajmniej jeden mecz żeby Turów nas nie wycyckał:))
    Szkoda paru straconych punktów bo po raz trzeci trzy razy Stelmet

• 13 2

• Asseco Gdynia

Brawo emocje walka walka takie powino byc asseco zawsze!!!!Gratulacje bylo super brawo dziekujemy. Gratulacje dla franza

• 13 2

• były emocje (1)

Moim zdaniem Kowalczyk był cichym bohaterem meczu.
    Od momentu gdy zajął się Dee, losy meczu zaczęły się odwracać.
    Play off jeszcze daleko...

• 10 8

• gościu mówisz o faulu przy rzucie za 3? Daj spokój i nic nie mów o Kowalczyku. Sam się modlił na boisku, żeby te jego głupie zagrania nie zawaliły meczu. Przy wyprowadzeniu piłki w ostatnich minutach to miał takie przerażenie w oczach, że ..... To nie był jego dzień.

• 5 5

• Powiało wiosną w Asseco-cd.

Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji,a było ich bez liku.Wynik byłby znacznie korzystniejszy dla Asseco,niemniej mimo dogrywki zwycięstwo cieszy.Gratulacje dla Frasunkiewicza.Trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa.

• 11 3

• (5)

Mecz był w Gdyni? Jakiś koleś pomylił chyba mecze i siedział w klubie kibica Asseco raczej w złej koszulce. Los Angeles dzielą od Gdyni lata świetlne na niekorzyść Śledź City.
    Warto zająć się kibicowaniem własnemu klubowi bo dzisiaj przyjezdni niestety byli głośniejsi.