Sześć medali trójmiejskich judoków w PP

12 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Katarzyna Furmanek stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii powyżej 78 kg. Katarzyna Furmanek stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii powyżej 78 kg.

Sześć medali przywieźli z zawodów Pucharu Polski odbywających się w Luboniu koło Poznania trójmiejscy judocy. Cztery z nich trafiły do zawodniczek AZS AWFiS Gdańsk, a najcenniejszy krążek wywalczyła Katarzyna Furmanek. Złoto zdobył również Jakub Zarzeczny z SGKS Wybrzeże Gdańsk. Po jeden medal sięgnął również przedstawiciel Floty Gdynia.

Po sukcesach na międzynarodowej arenie, gdańskie judo udanie zaprezentowało się również w krajowej rywalizacji. Wśród kobiet reprezentujących Akademicki Klub Sportowy AWFiS Gdańsk najlepiej, podobnie jak we wcześniejszych zawodach w Pradze, poradziła sobie Katarzyna Furmanek, która wywalczyła złoty medal w kategorii +78 kg. W półfinale spotkała się ze swoją klubową koleżanką Joanną Jaworską, którą pokonała na kary.

FURMANEK WYGRAŁA, POGORZELEC NA PODIUM PUCHARU ŚWIATA

Srebrny medal przywiozła do Gdańska Aleksandra Jabłońska (-70 kg). Na najniższym stopniu podium stanęły wspomniana wcześniej Joanna Jaworska (+78 kg) i Barbara Lichońska (-78 kg). W zawodach udział wzięła także Magdalena Miller, która ostatecznie zajęła 5. miejsce.

Dwa medale udało się przywieźć do Trójmiasta również mężczyznom. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Zarzeczny. Judoka SGKS Wybrzeża Gdańsk nie miał sobie równych w kategorii do 100 kg. W finale rozprawił się z Kacprem Larem z Warszawy.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW PUCHARU POLSKI

W tej samej kategorii wagowej startował również Leszek Marek reprezentujący WKS Flotę Gdynia. Jemu udało się stanąć na najniższym stopniu podium. Natomiast Maciej Gnitecki z Wybrzeża był piąty. W Luboniu wystartował również Roman Błoński z Floty. Jemu przypadło 7. miejsce w kategorii do 90 kg.