Futbol amerykański. Białe Lwy Gdańsk wciąż bez zwycięstwa

dak.
13 lipca 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Białe Lwy Gdańsk nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w LFA 2. Białe Lwy Gdańsk nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w LFA 2.

Białe Lwy Gdańsk w ulewnej aurze przegrały wyjazdowy mecz w Kątach Wrocławskich z Jaguars 0:24 (0:7, 0:0, 0:10, 0:7) w czwartym spotkaniu LFA 2. Sobotnia porażka oznacza, że zespół z Gdańska jest jedyną drużyną na zapleczu ekstraklasy, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa w tym sezonie.

Jaguars Kąty Wrocławskie - BIAŁE LWY GDAŃSK 24:0 (7:0, 0:0, 10:0, 7:0)

BIAŁE LWY: Ambroziak-Brzeziński, Góra, Zieliński, Mikuła, Lutomski, Paralevych, Wiszniewski, Sarnecki, Owsianko, Multan, Cymerman, Pjiagin, Juchniewicz, Grala, Dumara, Zwierzchlejski, Peciak, Treder, Karol, Wojtyna, Kucaba, Idziak, Leśniewski, Sarnecki,Całujek, Pitucha, Lis, Klamrowski, Baniukiewicz, Pierzgalski, Zakrzewski, Gancarz, Kawa, Piworowicz, Slowi, Skalski, Klementowski, Klimkiewicz, Ścibeł, Przyborowski, Kobiela, Kaczmarek, Ostrowski, Zauer, Kozłowski, Gruca, Czerniatowicz, Dziekoński, Markiewicz, Roshka, Luźny, Kabat, Stępień

Białe Lwy Gdańsk - Armada Szczecin 0:24. Sprawdź relację z poprzedniego meczu

Podczas wielkiej ulewy przyszło grać futbolistom Białych Lwów Gdańsk w Kątach Wrocławskich z Jaguarami. Mecz ten miał być poniekąd rewanżem, bowiem w poprzednim sezonie na ostatniej prostej do finału to właśnie zespół z Gdańska wyeliminował miejscowych w lidze "dziewiątek".

- Między ligą "dziewiątek", a "jedenastek" jest ogromna różnica. Myślę, że wszystko rozstrzygnie się w pierwszej kwarcie i po niej będziemy wiedzieli która drużyna na czym stoi - mówił przed spotkaniem Łukasz Lutomski, kapitan ofensywy Białych Lwów Gdańsk.
Pierwsza partia rozstrzygnęła się na korzyść gospodarzy. Futboliści z Kątów Wrocławskich dość szybko zdobyli pierwsze punkty po tym, jak znaleźli się w polu punktowym. Pomimo wielu prób i starań, goście nie potrafili znaleźć złotego środka i zdobyć chociażby jednego przyłożenia. W drugiej odsłonie kibice, którym deszcz nie był straszny nie obejrzeli żadnych punktów, dlatego obie drużyny do szatni schodziły przy rezultacie 7:0.

Przeczytaj o konflikcie w Seahawks Gdynia, po którym odszedł trener

Po przerwie widać było chęć i zaangażowanie w zespole Białych Lwów, jednak podobnie jak w pierwszej, tak w drugiej połowie brakowało postawienia kropki nad i. Za to rywale z każdą kolejną minutą narzucali swój rytm gry. W taki oto sposób zdobyli drugie przyłożenie, a jeszcze później podwyższyli po rzucie karnym.

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, goście postawili wszystko na jedną kartę i ruszyli z szarżą. Ta zakończyła się jednak niepowodzeniem, a na domiar tego Jaguary wykorzystały kolejną szansę i przyłożyli dwie minuty przed końcem spotkania, wygrywając je ostatecznie 24:0.

Po sobotniej porażce Białe Lwy z Gdańska są jedyną drużyną w LFA 2, które jeszcze nie wygrały w tym sezonie. Szansa na zmianę statystyk nadarzy się 27 lipca, gdy przed własną publicznością podopieczni Michaela Ricciego podejmą Angels Toruń.

Sprawdź, jak zapowiadaliśmy to spotkanie

Tabela grupy północnej LFA 2
kolejno: mecze, wygrane, porażki, punkty, małe punkty
1. Armada Szczecin 2 2 0 4 60:14
2. Miners Wałbrzych 2 2 0 4 45:21

10 sierpnia Miners Wałbrzych (wyjazd)
25 sierpnia Jaguars Kąty Wrocławskie (dom)
7 września Miners Wałbrzych (dom)
dak.

Opinie (20) 1 zablokowana

• Początki zawsze trudne (3)

Nie od dziś wiadomo że początki czegoś nowego są zawsze trudne. Ale praca wysiłek uczucie z upływem czasu przynoszą efekty. Dlatego ludzie dajcie szansę tej młodej drużynie nie na darmo jest przysłowie nie od razu zbudowali Rzym

• 4 1

• młodej

młodej mówisz? na zdjęciu wygląda jakby połowa dobijała do 40ki ^^

• 0 1

• (1)

To nie są ich początki. Grają już długo.

• 0 0

• No w 11 to chyba początki z tego co się dało przeczytać to zeszły sezon był w 9 a nie wydaje mi się żeby gra i strategia w grze 9 i 11 osobowej była taka sama

• 1 1

• Trener nie nadaje się (1)

Jak drużyna przez dłuuuugi czas ponosi same porażki, to znaczy że ma złego trenera.

• 5 5

• hhaha

To sie zgłoś do nich z propozycja bycia nowym trenerem.... ohhhh nie przecież wywalili Ciebie z drużyny :)

• 0 1

• A gdzie zarząd?

Czemu zarząd się nigdy nie wypowiada? I dlaczego artykuły z portalu nie są publikowane na fb drużyny skoro to partner medialny?

• 2 5

• haha

są w d**e i zaczynają się urządzać XD

• 2 4

• A czemu o przegranej nic nie ma na fanpejdzu?