Futbol amerykański. Czarna seria Białych Lwów Gdańsk trwa

dak.
4 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Białe Lwy Gdańsk są jedyną drużyną bez zwycięstwa w LFA 2. Niepokonana Armada Szczecin przedłużyła serię gdańskich futbolistów. Białe Lwy Gdańsk są jedyną drużyną bez zwycięstwa w LFA 2. Niepokonana Armada Szczecin przedłużyła serię gdańskich futbolistów.

Białe Lwy Gdańsk przegrały na wyjeździe z Armadą Szczecin 0:41 (0:6, 0:14, 0:21, 0:0). To piąta porażka podopiecznych gdańskich futbolistów po awansie do 2. Ligi Futbolu Amerykańskiego. Podopieczni Michaela Ricciego wciąż pozostają jedyną drużyną bez zwycięstwa w lidze.

Armada Szczecin - BIAŁE LWY GDAŃSK 41:0 (6:0, 14:0, 21:0, 0:0)

BIAŁE LWY: Ambroziak-Brzeziński, Góra, Zieliński, Mikuła, Lutomski, Paralevych, Wiszniewski, Sarnecki, Owsianko, Multan, Cymerman, Pjiagin, Juchniewicz, Grala, Dumara, Zwierzchlejski, Peciak, Treder, Karol, Wojtyna, Kucaba, Idziak, Leśniewski, Sarnecki,Całujek, Pitucha, Lis, Klamrowski, Baniukiewicz, Pierzgalski, Zakrzewski, Gancarz, Kawa, Piworowicz, Slowi, Skalski, Klementowski, Klimkiewicz, Ścibeł, Przyborowski, Kobiela, Kaczmarek, Ostrowski, Zauer, Kozłowski, Gruca, Czerniatowicz, Dziekoński, Markiewicz, Roshka, Luźny, Kabat, Stępień

Jaguars Kąty Wrocławskie - Białe Lwy Gdańsk 24:0. Sprawdź relację z meczu

Białe Lwy z Gdańska wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo. Po awansie do LFA 2 najbliżej wygranej było w ostatnim meczu z Angels Toruń, gdzie gdański zespół przegrał zaledwie jednym "oczkiem". Pierwszej zdobyczy punktowej, podopieczni Michaela Ricciego chcieli poszukać w Szczecinie. Miejscowa Armada postawiła jednak ciężkie warunki i po zwycięstwie nadal jest niepokonanym zespołem na zapleczu ekstraklasy.

Mecz zaczął się dość spokojnie. Obie drużyny skupiały się na szczelnej defensywie, szukając jednocześnie okazji do ataku. To co zawodziło głównie w poprzednich spotkaniach Białych Lwów, ponownie zostało odkryte w Szczecinie i z tego powodu pierwsze przyłożenie dla gospodarzy nastąpiło w pierwszej kwarcie.

Z każdą kolejną partią futboliści Armady rozkręcali się jeszcze bardziej. Po wyjściu na drugą partię raz ponownie znaleźli się w polu punktowym. Schodząc na przerwę na tablicy wyników mieliśmy rezultat 20:0.

Przeczytaj o konflikcie w Seahawks Gdynia, po którym odszedł trener

Mimo, że w ostatnich tygodniach trenerzy skupiali się na formacji ofensywnej i tworzeniu składnych akcji, to żadna z nich nie znalazła powodzenia w piątym meczu Białych Lwów. Armada z kolei narzucała swój styl i pewnie kroczyła po czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Trzecia kwarta była aktem dominacji, bowiem w samej odsłonie miejscowi zdobyli więcej punktów, niż w ciągu dwóch pierwszych. W ostatniej nie oglądaliśmy już żadnych przyłożeń, ani zdobyczy punktowych, a mecz zakończył się wynikiem 41:0

- Wiemy, że ten sezon to dla nas głównie zdobywanie doświadczenia, bo różnica zarówno sportowa, jak i organizacyjna między ligą rozwojową a LFA2 jest znacząca. Cały czas budujemy swój program z myślą o przyszłych sezonach. Mamy sporo nowych zawodników, którzy z meczu na mecz pokazują, że serca do walki im nie brakuje. Armada to trudny przeciwnik. Mimo, że byli faworytem tego spotkania to nie odpuściliśmy. Do każdego meczu przygotowujemy się i cały czas pracujemy nad tym, żeby być coraz lepsi. Teraz skupiamy się na wyjazdowym spotkaniu z Miners Wałbrzych - mówi Olga Hertel, wiceprezes zarządu Białe Lwy Gdańsk.

Seahawks Gdynia bez lidera. Sprawdź, gdzie zagra Jakub Mazan

Szansę na odbicie się od dna, futboliści Białych Lwów będą mieli już 10 sierpnia, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Miners Wałbrzych. Najbliższe domowe spotkanie odbędzie się natomiast 25 sierpnia. Rywalem będą Jaguars Kąty Wrocławskie.

- Wiedzieliśmy, że będzie to spotkanie "pod górę", ale nasza drużyna rozegrała bardzo solidną pierwszą połowę z późniejszymi błędami. Tuż przed przerwą dając Armadzie przewagę 20:0. W drugiej połowie Armada pokazała, dlaczego jest numerem jeden w rankingu LFA2, grając bardzo dobrze formacją defensywną i wykorzystując nasze błędy. Wydaje mi się, że wynik nie odzwierciedla bitwy na boisku, ale jest jaki jest. Ten mecz jest już w przeszłości i przygotowujemy się na naszą podróż do Wałbrzycha w kolejny weekend - podsumowuje Mike Ricci, trener główny Białe Lwy Gdańsk
Tabela grupy północnej LFA 2
kolejno: mecze, wygrane, porażki, punkty, małe punkty
1. Armada Szczecin 4 4 0 8 173:20
2. Miners Wałbrzych 4 3 1 6 73:67

10 sierpnia Miners Wałbrzych (wyjazd)
25 sierpnia Jaguars Kąty Wrocławskie (dom)
7 września Miners Wałbrzych (dom)
dak.

Opinie (19)

• Bezzębne lwy

Niszowa dyscyplina, brak kasy i zwykła amatorka. Nic z tego nie będzie.

• 2 1

• (3)

Swietna defensywa, zgrana druzyna. Pierwszy sezon w LFA2 zbierajcie doswiadczenie I walka Biale Lwy !

• 6 5

• (2)

według tabeli ligafa.pl mają najwięcej straconych punktów więc defensywa nie jest świetna. Atak nie istnieje stąd złudzenie dobrej gry obrony.

• 7 4

• A ktokolwiek wylecial?

Czy sami uciekaja?!

• 2 0

• LGS

hoho znawca sportowy, tez wyleciałes z klubu?

• 2 1

• Stek bzdur (4)

Gdyby faktycznie mieli plan budowy klubu to na meczu byłoby 45 zawodników a nie 25. Gdyby mieli zdobywać doświadczenie to zawodnicy by grali a nie stali gdy garstka tych samych gra w obronie i ataku. Czekam jeszcze na oświadczenie włodarzy klubu, żeby wytłumaczyli akt patologii po zakończeniu meczu. Dla niewtajemniczonych polecam obejrzeć końcówkę meczu, która jest na YouTube.

• 3 7

• artykul podaje sklad 53 typa

A na meczu 22 albo 24

• 2 3

• Nigdzie nie wylecialem

Dalej gram i wiem jak wygląda środowisko tego sportu w Polsce. Gdańskie dobrze wyglądały obiecująco na początku ich powstania i w drugim sezonie. Jeśli twierdzisz, że jest progres to jesteś w dużym błędzie. Każdy klub może mieć ciężkie chwile i to jest zrozumiałe. Pisanie głupot i wprowadzenie w błąd czytelników już nie.

• 0 2

• LGS

Kolejny psycho fan?
      hejter , który ogląda kazdy mecz BLG pod kocykiem?
      Wyleciałeś z klubu to chociaż można popisać na portalach.Brawo

• 1 1

• ale bazooke wyciągnąłeś hehe

• 3 0

• Początki zawsze trudne (3)

Panowie wielki ukłon za serce które wkladacie w grę. Początki zawsze są trudne. Teraz zdobywacie doswiadczenie nawet jeśli mecz jest przegrany.