Odmiennie nastroje gdańskich futsalistów

19 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 21:15 (19 marca 2017)
Łukasz Szmydki (z lewej) drugi mecz z rzędu popisał się hat-trickiem. Łukasz Szmydki (z lewej) drugi mecz z rzędu popisał się hat-trickiem.

Futsaliści Politechniki Gdańskiej pokonali na wyjeździe Mieszka Gniezno 4:2 (1:2). Drugiego z rzędu hat-tricka ustrzelił Łukasz Szmydki. To drugie z rzędu zwycięstwo gdańszczan w I lidze. W odmiennych nastrojach są występujący w ekstraklasie zawodnicy AZS UG. W Bielsku-Białej przegrali z liderem rozgrywek Rekordem aż 1:11 (0:4).

Rekord Bielsko-Biała - AZS UG Gdańsk 11:1 (4:0)
Bramki: Popławski 1, Budniak 7, 12, 30, 34, Marek 18, Biel 21, 26, Wachuła 23, Bondar 26, Borowicz 39 - Kreft 39 karny

AZS UG: Pytka - Cyman, Pawicki, Horbacz, Kreft, Musik, Poźniak, Laskowski, Kubiszewski, Urtnowski

Po porażce we własnej hali z Cleareksem Chorzów gdańszczanie oddalili się od grupy mistrzowskiej ekstraligi. Mało kto spodziewał się, że inaczej będzie przy okazji ich wyjazdu do Bielska-Białej. Trudno było jednak spodziewać się, że lider rozgrywek udzieli akademikom aż tak srogiej lekcji.

Niedzielny mecz przypominał piłkarską egzekucję już od pierwszej minuty. Rekord dosyć długo nastawiał jednak celowniki i tylko dlatego po 5 minutach gdańszczanie przegrywali zaledwie 0:1.

Do przerwy Rekord wypracował 4-bramkową przewagę, ale prawdziwy koncert bielszczanie rozpoczęli po przerwie. Było już 7:0, gdy gdańszczanie poprosili o przerwę i przystąpili do gry z lotnym bramkarzem. Trener Wojciech Pawicki sam dwukrotnie był w dobrej sytuacji, aby zdobyć honorową bramkę, ale raz trafił w golkipera, a następnie dwukrotnie w słupek.

Gdańszczanie dopięli swego dopiero przy stanie 10:0 dla Rekordu, gdy gospodarze popełnili szóste przewinienie. Przedłużony rzut karny wykorzystał Mikołaj Kreft posyłając piłkę w samo okno bramki. Ostatnie słowo należało jednak dla miejscowych. Wynik spotkania ustalił Igor Borowicz.

12. Red Devils FC Chojnice 19 1 2 16 38:90 2

Mieszko Gniezno - Futsal Politechnika Gdańska 2:4 (2:1)
Bramki: Greser 2, Alamenciak 4 - Szmydki 17, 27, 29, Bławat 30
MIESZKO: Kasprzyk - Ligierski, Greser, Banasik, Jedliński, Bartnicki, Kaźmierczak, Alamenciak, Polus, Chełmikowski, Heliasz

POLITECHNIKA: Chodorowski - Iwosa, Szmydki, Bławat, Domżalski, Martynowski, Gusowski, Fernandez, Kopecki, Mikucziński, Reszka

Mecz w Gnieźnie rozpoczął się dla Politechniki najgorzej jak tylko mógł. Po 4 minutach gdańszczanie przegrywali 0:2. Trener Michał Janiak poprosił o czas i najwidoczniej wstrząsnął zespołem czego efektem był strzał w słupek Łukasza Szmydkiego.

Groźnymi strzałami gospodarzy nękał także Oliwier Bławat. Do przerwy gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową, której strzelcem był Szmydki. Łukasz, który w poprzednim meczu ustrzelił hat-tricka, potwierdził wysoką formę. Po zmianie stron powtórzył ten wyczyn kompletując 2 kolejne gole.

Mało tego, trafienie dołożył Bławat. Goście zdobyli 3 bramki w ciągu niespełna 3,5 minuty, a konkretnie w ciągu 202 sekund. Taki obrót spraw dosłownie ściął gospodarzy z nóg. Mieszko końcówkę spotkania rozgrywał z wycofanym bramkarzem, ale nie zdołał odmienić losów spotkania.

Dla Politechniki to druga wygrana z rzędu. Zdobycie pełnej puli pozwoliło gdańszczanom odskoczyć Mieszkowi aż na 5 "oczek".