Porażki trójmiejskich drużyn futsalu

22 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:40 (22 stycznia 2017)
Dominik Depta jako jedyny był w stanie pokonać w sobotę bramkarza FC Toruń. Dominik Depta jako jedyny był w stanie pokonać w sobotę bramkarza FC Toruń.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego mogli wskoczyć do czołowej szóstki tabeli ekstraklasy, a niestety spadli na ósmą pozycję. Wszystko przez dotkliwą porażkę 1:6 (0:2) w wyjazdowym meczu z FC Toruń. W niedzielę I-ligowa Politechnika Gdańsk odpadła z Pucharu Polski. W 1/32 finału przegrała z II-ligowym GI Malepszy Futsal Leszno 3:5 (0:3).

FC Toruń - AZS Uniwersytet Gdański 6:1 (2:0)
Bramka dla AZS UG:

Depta 33

AZS UG: Burglin (Rafalski) - Osiński, Pawicki, Depta, Kreft - Cyman, Musik, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Osłowski, Urtnowski

Podopieczni Wojciecha Pawickiego grali w sobotę z sąsiadem z ligowej tabeli, który był pozycję wyżej. Dlatego też zwycięstwo zapewniało im miejsce w czołowej szóstce. Jak się jednak okazało, rywale nie mieli zamiaru łatwo go oddawać.

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, a gdańszczanie w ataku zachowywali się tak, jakby walili głową w mur. Co prawd bliscy strzelenia bramek byli Mikołaj Kreft, czy Pawicki, ale uderzenie pierwszego wybronił bramkarz rywali, a drugie trafiło w słupek. Przyjezdni wyciągali natomiast piłkę z siatki na początku i końcu pierwszej połowy.

W drugiej sytuacja gdańszczan pogorszyła się jeszcze bardziej gdy ponownie tuż po wznowieniu gry dali sobie strzelić kolejną bramkę, a później torunianie podwyższyli na 4:0. Wtedy honorowe trafienie zdobył Dominik Depta umieszczając piłkę w bramce strzałem z bliskiej odległości. Niestety dla niego i całego AZS UG na tym emocje się skończyły, ponieważ gospodarze dołożyli dwa kolejne gole.

Porażka sprawiła, że AZS UG nie tylko pozwolił uciec w ligowej tabeli FC Toruń, ale także dał się wyprzedzić drużynie z Katowic spadając tym samym na 8. lokatę.

12. Red Devils FC Chojnice 14 0 2 12 26:72 2

GI Malepszy Futsal Leszno - Politechnika Gdańsk 5:3 (3:0)
Bramki dla Politechniki:

Bławat 25, 29, Domżalski 40

POLITECHNIKA: Bucholc, Dziecielski - Iwosza, Szmydki, Bławat, Domżalski, Martynowski, Grodzicki, Fernandez, Mikucziński, Pawlicki, Reszka, Kolus

Krótką przygodę z Pucharem Polski zaliczyli futsaliści Politechniki. Już w fazie 1/32 uznali wyższość II-ligowego rywala. W niedzielę zostali pokonani w Lesznie 3:5.

Bramki zdobywali dopiero po przerwie gdy przegrywali już 0:3. I choć dwa trafienia Oliwiera Bławata dały nadzieję, na korzystny wynik (3:2), to po chwili rywale ponownie zbudowali w miarę bezpieczną przewagę. Dwie ostatnie bramki padły w 40. min. Najpierw gdańszczanie zmniejszyli straty, aby przy ultraofensywnym ustawieniu stracić na koniec gola na 3:5.

Opinie (6)

• czas na zniany (1)

• 1 4

• Jeden mecz i czas na zmiany?

• 0 0

• Trener

Aż miło popatrzyć na prace Klaudiusza Hirsza, przydałby się taki trener w Gdańsku bo chłopaki mają wielki potencjał.
    Za mało podań a za dużo parcia indywidualnego na bramkę. Najlepsi grają podaniami i celnymi! strzałami.

• 0 4

• Szoda

Szkoda meczu w Toruniu, ale nie wszystko stracone szóstka w zasięgu. Hirsz dobry Trener,ale Wojciech Pawicki pokazał w Gdańsku , że potrafi zaskoczyć...

• 0 0

• Niestety nie każdego stać na Hirsza...

• 2 2

• wyjazdy nie idą

Chłopaki muszą popracowac nad forma na mecze wyjazdowe inaczej ciężko będzie o awans do szóstki