Futsaliści AZS UG zagrają w barażach

27 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Grającego trenera Wojciecha Pawickiego i jego piłkarzy z AZS UG czekają w tym sezonie jeszcze dwa mecze o utrzymanie w ekstraklasie. Grającego trenera Wojciecha Pawickiego i jego piłkarzy z AZS UG czekają w tym sezonie jeszcze dwa mecze o utrzymanie w ekstraklasie.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego mogli zapewnić sobie w ostatniej kolejce ekstraklasy utrzymanie. Nie byli jednak zależni jedynie od siebie i przy zwycięstwie Euromaster Chrobry Głogów ich remis z Red Devils Chojnice 5:5 (2:4) nie miał znaczenia. Skończyli sezon na 10. miejscu, a to oznacza, że zagrają w barażach z I-ligowym Constract Lubawa. Pierwszy mecz 31 maja w hali rywala.

Bramki dla AZS UG:
Pawicki 8, Kreft 11, Musik 17, Osiński 20, Urtnowski 35

AZS UG: Burglin - Osiński, Cyman, Musik, Pawicki, Poźniak, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Sasiak, Osłowski, Urtnowski, Kreft

Zwycięstwo w przedostatniej kolejce 7:5 nad Euromaster Chrobry Głogów sprawiło, że AZS UG miał jeszcze szanse wyprzedzić tę drużynę w ligowej tabeli i jej kosztem utrzymać się w ekstraklasie bez konieczności gry w barażach. Warunek był jednak taki, że zespół z Chorzowa musiał ulec w ostatniej kolejce zdegradowanemu już Miastu Solnemu Wieliczka, natomiast AZS UG pokonać zamykający tabelę Red Devils Chojnice.

I choć gdańszczanie już do przerwy prowadzili w Chojnicach 4:2, to widząc wynik z Wieliczki nie mogli mieć wielkich nadziei na to, że przeskoczą w tabeli Chrobrego. Ten prowadził po 20 minutach 3:1, a tuż po zmianie stron podwyższył na 4:1. Wśród gdańszczan szybko spadł poziom motywacji i dali ostatniej drużynie w tabeli wyjść na prowadzenie 5:4. Gola na wagę remisu zdobył w 35. min. Maciej Urtnowski.

W barażach o ekstraklasę AZS UG zmierzy się z I-ligowym Contractem Lubawa. Ten pokonał w drodze do tego spotkania Orła Jelcz-Laskowice. Pierwszy mecz na boisku rywala wygrał 2:1, a u siebie 3:1. Gdańszczanie zmierzą się z Constractem po raz pierwszy 31 maja w Lubawie.