Futsaliści gonią bezpieczne miejsca

11 maja 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Michał Horbacz dał AZS UG prowadzenie w Katowicach, którego jego drużyna nie oddała już do końca spotkania. Michał Horbacz dał AZS UG prowadzenie w Katowicach, którego jego drużyna nie oddała już do końca spotkania.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego zaczęli gonić grupę trzech drużyn znajdujących się na miejscach dających utrzymanie w ekstraklasie. Jedną z nich jest AZS UŚ Katowice, który pokonali na wyjeździe 3:1 (0:1). Kolejne starcie w niedzielę godz. 16. Dla kibiców wstęp wolny. W hali AWFiS przy ul. Górskiego stawi się lider grupy spadkowej - Red Dragons Pniewy.

Bramki dla AZS UG:
Pawicki 29, Horbacz 33, Kriezel 39

AZS UG: Burglin, Sasiak - Cyman, Pawicki, Poźniak, Kriezel - Depta, Kreft, Horbacz

Remis w pierwszej kolejce grupy spadkowej, na własnym boisku z Miastem Solnym Wieliczka sprawił, że w drużynie prowadzonej przez grającego trenera Wojciecha Pawickiego panował spory niedosyt. Tamto spotkanie było jak najbardziej do wygrania co dałoby bezpieczną przewagę na przedostatnim miejscem, które jest spadkowe.

Podział punktów sprawił, że gdańszczanie nie mogli sobie pozwolić na wpadkę w następnej kolejce. A spotkali się w niej z jednym z "uciekinierów" z Katowic. W derbach Uniwersytetów obejrzeliśmy dwie różne połowy.

W pierwszej na listę strzelców wpisali się tylko katowiczanie, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Przyjezdni walili głową w mur. Powstrzymywał ich głównie bramkarz gospodarzy Mateusz Bednarczyk.

To się jednak zmieniło w drugich 20 minutach, a precyzyjniej, w ostatnich 12. Na początku dobrej serii przechwyt w środkowej części boiska zaliczył Pawicki, minął zwodem rywala i umieścił piłkę w siatce.

W 33. min. Michał Horbacz przymierzył z linii pola karnego i dał AZS UG prowadzenie, a wynik ustalił w 39. min. Tomasz Kriezel. Reprezentant Polski przymierzył po przejęciu piłki do pustej bramki z własnej połowy i nie pomylił się.

Przed gdańszczanami jeszcze trzy kolejki szans na wydostanie się z 10. miejsca. Jeśli na nim zostaną, zagrają w barażach o ekstraklasę.