Bramkarz zatrzymał futsalistów AZS UG

6 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Futsaliści AZS UG pokonali bramkarza Red Dragons Pniewy trzy razy. To nie wystarczyło choćby do zdobycia punktu. Szkoda, bo sytuacji im nie brakowało. Futsaliści AZS UG pokonali bramkarza Red Dragons Pniewy trzy razy. To nie wystarczyło choćby do zdobycia punktu. Szkoda, bo sytuacji im nie brakowało.

Futsaliści AZS UG Gdańsk przegrali na wyjeździe z Red Dragons Pniewy 3:4 (2:2). Akademików powstrzymał bramkarz gospodarzy Maciej Foltyn, który został jednym z bohaterów spotkania. Nie przeszkodziło mu w tym nawet to, że zapisał na swoim koncie bramkę samobójczą, bo interwencjami nadrobił ją z nawiązką. Dla gdańszczan to druga z rzędu porażka w ekstraklasie.

Bramki: Wachoński 9, Skrzypek 13, Zdankiewicz 22, Wachoński 38 - Kubiszewski 6, Cyman 12 , Foltyn 35 samobójczy
RED DRAGONS: Foltyn - Wachoński Frajtag, Hoły, Błaszyk- Piasek Ozorkiewicz, Zdankiewicz, Skrzypek, Stankowiak Kijak

AZS UG: Burglin - Cyman, Pawlicki, Depta, Kreft-Musik, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Osłowski

Zespół AZS UG na mecz z Red Dragons pojechał prosto z półfinału akademickich mistrzostw Polski w Toruniu, gdzie grał w składzie okrojonym do zawodników będących studentami. Tam gdańszczanie triumfowali w gronie dwunastu drużyn i wywalczyli awans do finału, który od 23 do 27 lutego odbędzie się w Katowicach. W gronie ośmiu najlepszych drużyn znalazła się także Futsal Politechnika Gdańska, która w Toruniu zajęła czwarte, ostatnie premiowane awansem miejsce.

Ewentualna wygrana nad Red Dragons pozwoliłaby AZS UG zrównać się z tym rywalem liczbą punktów w tabeli ekstraklasy. Zaczęło się pomyślnie, bo gdańszczanie szybko zdobyli prowadzenie po bramce Patryka Kubiszewskiego.

Tempo bramek od tego momentu było zawrotne. Gospodarze doprowadzili do wyrównania 3 minuty później. Mogli nawet pójść za ciosem, ale ich kolejne strzały albo były niecelne albo bronił je czujny Jacek Burglin.

Tym samym gdańszczanie odzyskali przewagę po kolejnych 3 minutach, bo bramkarza miejscowych zaskoczył Mateusz Cyman. Ponowne wyrównanie zajęło jednak Red Devils około 60 sekund. Do przerwy obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji, ale więcej goli nie padło w tej części gry.

Za to po przerwie Patryk Zdankiewicz nie dał szans Burglinowi i strzałem po drugim rogu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 3:2. Gdańszczanie robili co mogli, aby wyrównać, ale jak natchniony ich uderzenia bronił Maciej Foltyn.
Bramkarz miejscowych uratował swój zespół od straty przynajmniej trzech, czterech goli. "Pękł" dopiero w dość kuriozalnej sytuacji, gdy piłka odbiła się od słupka, a następnie od jego pleców, czego skutkiem był gol samobójczy.

Gospodarze zdołali się jednak poderwać i na 2 minuty przed końcem gry znów objęli prowadzenie. Gdańszczanie poprosili o czas przed ostatnią akcją meczu. Oddali strzał 2 sekundy przed ostatnim gwizdkiem, ale uderzenie obronił Foltyn i ponad 500 kibiców Red Dragons mogło świętować zwycięstwo.

Dla gdańszczan to druga porażka z rzędu. Kolejne spotkanie w ramach ekstraklasy podopieczni Wojciecha Pawickiego rozegrają 18 lutego we własnej hali z Red Devils Chojnice. Natomiast I-ligowa Politechnika zagra 18 lutego u siebie przeciwko TAF Toruń.

• Szkoda (1)

Remis był bardzo blisko Ale trudny teren to było wiadomo że będzie się ciężko grało.

• 1 1

• Chyba ciężki parkiet :)
      W kolejnych meczach będzie lepiej!!

• 0 0

• Cięzko będzie dogonić "6"

Szkoda porażek z bezpośrednimi sąsiadami w tabeli - Toruniem i Pniewami. Ciężko będzie teraz dogonić "6", ale walczyć AZS!