Gdańscy futsaliści w reprezentacji Polski

2 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Tomasz Kriezel (z lewej) i Wojciech Pawicki (z prawej) powalczą z polska kadrą o awans na mistrzostwa Europy w futsalu. Tomasz Kriezel (z lewej) i Wojciech Pawicki (z prawej) powalczą z polska kadrą o awans na mistrzostwa Europy w futsalu.

Tomasz Kriezel i Wojciech Pawicki z AZS UG mieli udział w zwycięstwie futsalowej reprezentacji Polski nad Białorusią 6:0. Był to ostatni sprawdzian przed eliminacjami do mistrzostw Europy, które od 9 do 11 kwietnia rozegrane zostaną w Elblągu. Z tego względu pauzuje ekstraklasa, ale nie I liga. Futsal Politechnika Gdańska doznał wyjazdowej porażki ze Słonecznym Stokiem Białystok 2:8 (1:2), który zapewnił sobie awans do ekstraklasy.

Polska - Białoruś 6:0 (3:0)
Mikołajewicz 1, Solecki 4, Lutecki 14, Kriezel 25, Zastawnik 38, Mizgajski 39

POLSKA: Kałuża, Widuch - Lutecki, Mikołajewicz, Kriezel, Zastawnik, Solecki, Gładczak, Kubik, Franz, Elsner, Mizgajski, Pawicki, Marek, Biel

Dla polskiej reprezentacji w futsalu rozgrywany w Koszalinie mecz z Białorusią był ostatnim sprawdzianem do eliminacji mistrzostw Europy 2018. Od 8 do 11 kwietnia w Elblągu biało-czerwoni będą mierzyć się o awans z Serbią, Hiszpanią i Mołdawią. Bezpośredni awans uzyska zwycięzca grupy, a drugi zespół (oraz trzeci w zależności od wyników pozostałych grup) zagra w barażach.

Ostatni test przed tymi spotkaniami wypadł znakomicie. Podopieczni Andrzeja Biangi pokonali Białorusinów 6:0, a udział w tym miało dwóch reprezentantów z AZS UG Gdańsk. W spotkaniu wystąpili grający trener akademików Wojciech PawickiTomasz Kriezel przy czym ten drugi zapisał na swoim koncie bramkę na 4:0.

Do rywalizacji w ekstraklasie AZS UG wróci po turnieju, 15 kwietnia domowym meczem z Euromaster Chrobrym Głogów. Przerwy nie mają natomiast I-ligowcy. Futsal Politechnika Gdańska przegrała niestety na wyjeździe z Słonecznym Stokiem Białystok aż 2:8 (1:2).

Słoneczny Stok Białystok - Futsal Politechnika Gdańska 8:2 (2:1)
Bramki dla PG:
Szmydki 18, Fernandez 36

POLITECHNIKA: Chodorowski, Dziecielski - Orzoł, Szmydki, Bławat, Domżalski, Martynowski, Lis, Fernandez, Kopecki, Mikucziński, Reszka

Po dwóch zwycięstwach i remisie podopieczni Michała Janiaka nacięli się na liderze grupy północnej I ligi. Co ciekawe, pierwsza połowa nie zapowiadała takiego pogromu. Mało tego, w 18 minucie po golu Łukasza Szymdkiego było 1:1. Gospodarze, którzy byli na prowadzeniu przez 10 minut odzyskali je tuż przed przerwą.

Po zmianie stron zdobyli 3 gole w niespełna kwadrans, a Marcin Firańczyk skompletował hat-tricka. Trafieniem odpowiedział Sergio Navarro Fernandez, ale to było ostatnie słowo gdańszczan. Do bólu efektywni białostoczanie zakończyli mecz serią kolejnych trzech trafień i nie pozostawili złudzeń graczom Politechniki.

Kolejne spotkanie czeka gdańszczan 8 kwietnia, gdy podejmą zespół z Zielonej Góry.

• Brawo Wojtek

Wojtek gratulacje z okazji powołania. Życzę awansu na EURO!

• 0 0

• Go Go Go

Powodzenia Wojtas!

• 2 0

• Super!

Miejmy nadzieję, że ten turniej będzie przełomowy dla polskiego futsalu i chłopaki się do tego przyczynią