Futsaliści AZS UG przegrali z Solnym Miastem. Zagrają w barażach o utrzymanie w ekstraklasie

Rafał Sumowski
27 maja 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Dwie bramki Jakuba Domżalskiego (na zdjęciu) dały prowadzenie AZS UG do przerwy.  Gdańszczanie nie obronili go, ale to i tak pozostało bez znaczenia. Już w środę przystąpią do dwumeczu barażowego. Dwie bramki Jakuba Domżalskiego (na zdjęciu) dały prowadzenie AZS UG do przerwy.  Gdańszczanie nie obronili go, ale to i tak pozostało bez znaczenia. Już w środę przystąpią do dwumeczu barażowego.

Futsaliści AZS UG Gdańsk przegrali na wyjeździe z Solnym Miastem Wieliczka 4:6 (1:0). To oznacza, że będą musieli zagrać w barażach o utrzymanie w ekstraklasie. Już w środę na wyjeździe rozpoczną dwumecz z Gwiazdą Ruda Śląska.

Bramki dla AZS UG: Domżalski 2, Wiśniewski, Poźniak

AZS UG: Burglin - Wardowski, Domżalski, Pawicki, Olszewski - Osiński, Kreft, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Wiśniewski

Gdańscy futsaliści mogli zapewnić sobie ligowy byt na kolejny sezon, gdyby wygrali w Wieliczce, a Pogoń Szczecin przegrała ze Słonecznym Stokiem Białystok. Ani jeden, ani drugi warunek nie został spełniony.

W Wieliczce gdańszczanie do przerwy prowadzili 1:0, a po zmianie stron było już nawet 2:0 po golach Jakuba Domżalskiego. Gospodarze odpowiedzieli jednak serią sześciu bramek z rzędu w zaledwie 12 minut. W końcówce meczu akademicy zmniejszyli rozmiary porażki, ale to i tak nie miało już znaczenia.

- Zaczęliśmy dobrze, ale zabrakło trochę skuteczności. Mogliśmy prowadzić wyżej do przerwy. Z drugiej strony wiedzieliśmy, że Pogoń prowadzi po pierwszej połowie w Białymstoku i powietrze trochę z nas zeszło. Gospodarze zastosowali wysoki pressing i straciliśmy serię bramek - mówi trener Pawicki.
W środę AZS UG rozpocznie barażowy dwumecz z I-ligową Gwiazdą Ruda Śląska. Pierwsze spotkanie odbędzie się na wyjeździe o godz. 18:30, rewanż planowany jest na weekend w hali AWFiS.

- Liczyłem, że unikniemy meczów barażowych, ale musimy się z tym zmierzyć. Terminarz jest dla nas krzywdzący, daje duży handicap rywalom, którzy będą dużo bardziej wypoczęci. Postaramy się dobrze przygotować do środy i utrzymać ekstraklasę dla Gdańska - deklaruje Pawicki.