Futsaliści AZS UG Gdańsk zdegradowani z ekstraklasy

dak.
20 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Bramka w ostatniej sekundzie meczu z AZS UŚ Katowicami przekreśliła szanse futsalistów z Gdańska na utrzymanie w ekstraklasie. Bramka w ostatniej sekundzie meczu z AZS UŚ Katowicami przekreśliła szanse futsalistów z Gdańska na utrzymanie w ekstraklasie.

Futsaliści AZS UG zremisowali 7:7 (2:2) w przedostatnie kolejce z AZS UŚ Katowicami. Remis oznacza, że drużyna z Gdańska pozbawiona jest szans na utrzymanie i w przyszłym sezonie zagra w I lidze. O losach zespołu Jacka Burglina przesądziła bramka w ostatniej sekundzie meczu. - To był prawdziwy gwóźdź do trumny. Jesteśmy zdruzgotani - mówi nam Mikołaj Kreft, kapitan zespołu.

Sprawdź, jak futsaliści AZS UG zakończyli sezon zasadniczy

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - AZS Uniwersytet Gdański 7:7 (2:2)

AZS UŚ: Lasik, Gruszczyński - Gładczak 2 bramki, Piskorz 2, Musiał 1, Jasiński 1, Podobiński, Wojtyna, Pękala, Łopuch, Dubiel, Hewlik

AZS UG: Burglin, Stasiak - Kreft 2, Musik 1, Wesserling 1, Horbacz 1, Wardowski 1, Kawka, Poźniak, Osiński

Mimo, że do zakończenie sezonu pozostała jeszcze jedna kolejka, to wiadomo już kto pożegna się z ekstraklasą. AZS Uniwersytet Gdański w przedostatnim meczu sezonu zremisował 7:7 z AZS UŚ Katowicami i definitywnie przekreślił swoje szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Znając rezultat Pogoni Szczecin z Red Dragons Pniewami, która przegrała 3:5, futsaliści z Gdańska do niedzielnego spotkania podchodzili pełni nadziei, bowiem wygrana przedłużała ich szanse na utrzymanie.

Przypomnij sobie, jak zapowiadaliśmy sezon futsalistów AZS UG

Pojedynek w Katowicach rozpoczęli zgodnie z planem, a wynik w 5. minucie otworzył Tomasz Musik. Gospodarze zdołali jeszcze w pierwszej połowie objąć prowadzenie, jednak ostatecznie do szatni go nie dowieźli. Minutę przed końcem bramkę wyrównującą zdobył Mikołaj Kreft.

Istne szaleństwo nastąpiło w drugiej części spotkania. Piłkarze obu zespołów toczyli zacięty bój. Po czterech zdobytych bramkach w odstępie czterech minut wydawało się, że przyjezdni wywalczą drugie zwycięstwo z rzędu, co oznaczałoby, że kwestia spadku rozstrzygnęłaby się w ostatniej kolejce. Podopieczni Jacka Burglina stracili jednak bramkę w ostatniej sekundzie spotkania po strzale Jędrzeja Jasińskiego, a mecz zakończył się remisem 7:7.

- Przed naszym meczem oglądaliśmy spotkanie Pogoni i znaliśmy ich wynik. Wiedzieliśmy, że jeśli wygramy, to będziemy mieli szanse na utrzymanie. Do przerwy był remis, kwestia tego starcia była jeszcze otwarta, a w drugiej połowie traciliśmy głupio bramki. Przed końcem wygrywaliśmy jednak i można powiedzieć, że witaliśmy się już z gąską. W ostatniej sekundzie straciliśmy jednakże decydującego gola. To był prawdziwy gwóźdź do trumny. Jesteśmy zdruzgotani, to naprawdę przykra sprawa - mówi nam Mikołaj Kreft, kapitan zespołu.

Sprawdź, jak futsalistom AZS UG poszło w zeszłym sezonie

Mecze AZS Uniwersytetu Gdańsk w grupie spadkowej:
Red Dragons Pniewy - AZS UG Gdańsk 3:1 (1:1)
Red Devils Chojnice - AZS UG Gdańsk 6:2 (4:1)
AZS UG Gdańsk - Pogoń '04 Szczecin 6:3 (2:0)
AZS UŚ Katowice - AZS UG Gdańsk 7:7 (2:2)
AZS UG Gdańsk - MOKS Słoneczny Stok Białystok, sobota, godz. 18

Futsaliści Uniwersytetu Gdańskiego po sezonie zasadniczym również znaleźli się na końcu stawki. Podział tabeli na grupę mistrzowską i spadkową sprawił natomiast, że o utrzymanie mogli powalczyć jeszcze w pięciu meczach. Zaczęli od dwóch porażek z Red Dragons Pniewami (1:3) i Red Devils Chojnicami (3:6). Później nastąpiło przełamanie i gdańscy akademicy pokonali bezpośredniego rywala w walce o spadek - Pogoń Szczecin (6:3).

W meczu kończącym sezon podopieczni Jacka Burglina zmierzą się z MOKS Słonecznym Stokiem Białystok. Mecz odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 18 w hali AWFiS, a wstęp dla kibiców będzie wolny.

- Wiadomo, że spadek to nie jest przyjemna sprawa. Przed nami jednak jeszcze jeden mecz i pewnie po nim usiądziemy na spokojnie z trenerem, prezesem i całym sztabem, by porozmawiać i ustalić pewne rzeczy - wyjaśnia kapitan.