GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 6:0. Hokeiści wracają do domu na tarczy

Damian Konwent
30 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
3 mecze i 3 porażki na przestrzeni 4 dni. Ostatni tydzień nie był udany dla hokeistów Stoczniowca Gdańska. 3 mecze i 3 porażki na przestrzeni 4 dni. Ostatni tydzień nie był udany dla hokeistów Stoczniowca Gdańska.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z GKS Katowice 0:6 (0:3, 0:2, 0:1) w zaległym meczu 12. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Hokeiści nie wzięli zatem rewanżu na "Gieksie" za niedzielną porażkę, dlatego wracają z Katowic na tarczy. Tym samym zakończyli maraton gier, w którym rozegrali trzy mecze w ciągu czterech dni.

GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 2:1. Relacja z niedzielnego meczu. Możliwość wystawienia ocen hokeistom i trenerowi

1:0 Mateusz Adamus as. Miika Franssila - Szymon Mularczyk 01:03
2:0 Kamil Paszek 06:55
3:0 Jesse Rohtla as. Miika Franssila - Mateusz Michalski (5 na 4) 12:02
4:0 Filip Starzyński as. Patryk Wajda - Jesse Rohtla (5 na 4) 24:04
5:0 Patryk Krężołek as. Jesse Rohtla - Miika Franssila 33:36
6:0 Maciej Kruczek as. Mateusz Michalski (5 na 4) 40:20

GKS: Šimboch - Kruczek, Wajda, Michalski, Pasiut, Fraszko - Andersons, Zieliński, Mularczyk, Starzyński, Adamus - Franssila, Krawczyk, Krężołek, Rohtla, Wanat - Schmidt, Paszek, Skrodziuk

STOCZNIOWIEC: Soliński, Kieler - Mat. Rompkowski, Liśkiewicz, Vitek, Mocarski, Zając - Lehmann, Żurawski, Bondarenko, Pesta, Wołoszyk - Wala, Leśniak, Mac. Rybak, Drozd-Niekurzak, Mic. Rybak - Drąg, Sadowski, Niedźwiecki

Stoczniowiec Gdańsk zakończył maraton gier, w którym rozegrał 3 spotkania na przestrzeni 4 dni. Nie zaliczy go jednak do udanych, bo zarówno domowe spotkanie z JKH GKS Jastrzębie, jak i oba wyjazdowe w Katowicach zakończyły się porażkami.

Minimalna porażka w niedzielę pozwoliła wierzyć, że dzień później gdańszczanie wezmą rewanż na "Gieksie", jednak rzeczywistość wydała się bardziej brutalna. Gospodarze otworzyli worek z bramkami już w 2. minucie, a autorem pierwszego gola został Mateusz Adamus po podaniu Miikii Franssilii spod niebieskiej.

Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 1:5. Relacja live, możliwość wystawienia ocen hokeistom i trenerowi

5 minut później podwyższył Kamil Paszek. Napastnik katowickiej drużyny objechał bramkę i zdecydował się na sprytny strzał, który przyniósł korzyść jemu i jego ekipie. Ta jednak na tym nie zaprzestała, bo w 13. minucie potężnie huknął Jesse Rohtla i wyprowadził GKS na 3-bramkowe prowadzenie.

Oba zespoły zaczęły drugą partię w osłabieniu, bowiem na ławce kar siedzieli jeszcze Josef VitekGrzegorz Pasiut. Do bramki gdańskiej drużyny wszedł natomiast Michał Kieler i zmienił w niej Wiktora Solińskiego. Chwilę potem 2-minutową pauzę od sędziego otrzymał Oskar Lehmann, co wykorzystali rywale. Po rozklepaniu obrony Stoczniowca, na 4:0 strzelił Filip Starzyński.

Ataki gospodarzy nie kończyły się. Kieler był ostrzeliwany, ale utrzymywał przy życiu swój zespół nawet, gdy przeciwnik grał w przewadze dwóch zawodników. Skapitulował jednak chwilę potem, gdy drugi powrócił na lód. Rohtla podał do Patryka Krężołka po objechaniu bramki, a ten podwyższył na 5:0.

Dimitri Bondarenko - wywiad

W trzeciej tercji obraz gry niewiele się zmienił. Szósty gol padł bardzo szybko, bo zaledwie 20 sekund po wznowieniu. Mateusz Michalski posłał mocny krążek wzdłuż bramki, a Maciej Kruczek zaskoczył golkipera Stoczniowca. Gdańszczanie grali później jeszcze w przewadze, ale nie potrafili tego wykorzystać. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0.

10 Zagłębie Sosnowiec 21 1 0 3 17 39:95 5
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-12-03

Wyniki 21 kolejki

• GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Ciarko STS Sanok 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
  • GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)
  • Tauron Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
  • Comarch Cracovia - Energa Toruń 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
  • Mecze zaległe z 12. kolejki
  • GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
  • Energa Toruń - Comarch Cracovia 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Opinie (64) ponad 10 zablokowanych

• Czekamy na TLH

To będą ciekawsze rozgrywki niż mecze "Stoczniowca"

• 38 6

• Jeżeli tylko rywalom się chce

Kostnica dostaje tradycyjnie w d...

I tak macie szczęście że po szóstym golu Katowiczanie zaczęli grać na kompletnej wyj...e:D

• 35 3

• (2)

3:0, 2:0, 1:0 - jeszcze kilka tercji i by wygrali!

• 36 1

• Dobre slowa redaktora Kieler utrzymywal przy życiu Stoczniowca to mowi wszystko (1)

• 14 2

• Pozostaje mieć nadzieję, że miasto robi kontrolę w Olivii nie po to, żeby udawać, że coś robi i że pasożyt - Stoczniowiec niedługo przestanie w tej hali żyć.