GKS Katowice - Trefl Gdańsk 2:3. Siatkarze bliżej siódmego miejsca

dak.
23 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk prowadzi 3:2 w rywalizacji o siódme miejsce w PlusLidze. Trefl Gdańsk prowadzi 3:2 w rywalizacji o siódme miejsce w PlusLidze.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe GKS Katowice 3:2 (25:23, 25:18, 13:25, 22:25, 15:10) w pierwszym z dwóch spotkań o siódme miejsce w PlusLidze. Żółto-czarni prowadzili już 2:0, ale skomplikowali sprawę. Rozstrzygnięcie nastąpi w Ergo Arenie, w środę, 27 kwietnia, o godz. 20:30. Zadecyduje wynik dwumeczu. Jeśli będzie remis, siatkarze zagrają tzw. złoty set.

GKS: Ma'a 2, Szymański 4, Kania 12, Domagała 15, Quiroga 20, Hain 5, Ogórek (libero) oraz Rousseaux 14, Nowosielski 1

TREFL: Kozub 1, Reichert 13, Paszycki 12, Sasak 23, Lipiński 7, Urbanowicz 6, Pruszkowski (libero) oraz Łaba 10, Zaleszczyk 1

Pierwszy z dwóch meczów o 7. miejsce zostało rozegrane w Katowicach. Rewanż odbędzie się w Ergo Arenie w środę, 27 kwietnia, o godz. 20:30. Wyżej sezon zakończy lepsza drużyna w dwumeczu. Jeśli będzie remis, siatkarze zagrają tzw. złoty set.

Żółto-czarni na Śląsk pojechali pojechali bez chorego Lukasa Kampy. Dlatego też pewniakiem do gry na rozegraniu był Łukasz Kozub.

Trefl Gdańsk dokona dużych zmian wśród środkowych bloku. Sprawdź kto odejdzie, kto wróci?

Inicjatywa od samego początku należała do podopiecznych Michała Winiarskiego. "Gieksa" utrzymywała kontakt i nawet wyrównała do stanu 15:15, ale goście nie pozwolili jej na objęcie prowadzenia. Pierwszy set mógł zostać przedłużony, bo już było 24:24, ale po obejrzeniu wideoweryfikacji sędziowie dopatrzyli się dotknięcia siatki i ostatecznie przyznali punkt gdańszczanom. Dzięki temu Trefl wygrał 25:23 i 1:0 w całym meczu.

Miejscowi próbowali narzucić swój rytm w drugiej partii. I faktycznie udawało się, bo zaczęli od prowadzenia 4:1. To jednak nie trwało długo, bo role odwróciły się przy stanie 13:12. Wyrównana gra utrzymywała się przez kilka kolejnych minut, ale od 17:17 rządzili już tylko goście, którzy pozwolili rywalom na zdobycie jedynie 1 punktu.

Gra gdańszczan posypała się w trzecim secie. Katowiczanie zaczęli z wysokiego "c", bo prowadzili aż 17:6. Na koniec Trefl potrafił pomniejszyć stratę do 13:25.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

GKS poszedł za ciosem w czwartym secie. I choć to rywale lepiej zaczęli, to gospodarze zdołali odrobić straty z początku partii. Końcówka była wyrównana, ale od remisu 22:22 punktowali już tylko miejscowi. Tym samym doprowadzili do tie-breaka.

Decydujący set zaczął się od prowadzenia 3:0 dla Trefla. I tę przewagę utrzymywał, choć "Gieksa" nawet zremisowała 7:7. Jednak wtedy goście znów odskoczyli i dopełnili formalności wygrywając cały mecz 3:2.

Żółto-czarni zakończyli spotkanie z 51-proc. skutecznością ataków. Zanotowali także 10 bloków, a także 4 asy serwisowe. Jednak właśnie ten ostatni element właśnie zawodził, bo także popsuli aż 18 zagrywek.

23 kwietnia 2022, godz. 20:30
GKS Katowice
TREFL Gdańsk

64% 103 typowania GKS Katowice
36% 57 typowań TREFL Gdańsk

Wyniki meczów półfinałowych:
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:22, 17:25, 22:25, 23:25)
Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:14, 30:28, 26:24)

• FINAŁ (do trzech zwycięstw):
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 27:25, 25:23)
  • Jastrzębski - Grupa Azoty ZAKSA 2:3 (25:20, 16:25, 25:22, 12:25, 16:18)
  • Grupa Azoty ZAKSA - Jastrzębski 1:3 (24:26, 25:20, 23:25, 22:25)
  • Jastrzębski - Grupa Azoty ZAKSA 0:3 (23:25, 17:25, 21:25)
  • Mecze o brązowy medal (do trzech zwycięstw):
  • PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 25:21, 21:19, 23:25, 15:17)
  • Aluron CMC Warta - PGE Skra 2:3 (22:25, 25:16, 23:25, 27:25, 13:15)
  • PGE Skra - Aluron CMC Warta 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)
  • Aluron CMC Warta - PGE Skra 3:2 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 15:11)
  • Dwumecz o 5. miejsce:
  • Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:20, 16:25, 23:25)
  • Asseco Resovia - Indykpol AZS 1:3 (23:25, 22:25, 25:19, 19:25; złoty set: 15:10)
  • Dwumecz o 7. miejsce:
  • GKS Katowice - TREFL GDAŃSK 2:3 (23:25, 18:25, 25:13, 25:22, 10:15)
  • TREFL - GKS 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)
  • Dwumecz o 9. miejsce:
  • Cuprum Lubin - Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 21:25, 16:25)
  • Projekt - Cuprum 3:2 (25:21, 22:25, 18:25, 25:15, 16:14)
  • Dwumecz o 11. miejsce:
  • Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 2:3 (25:23, 25:18, 18:25, 19:25, 13:15)
  • LUK - Ślepsk Malow 3:2 (25:21, 25:24, 26:28, 15:25, 15:11)
  • Kolejność na miejsca 13-14 ustalona została na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna - PGStal Nysa rozegra baraż (do 3 wygranych) z 2. zespołem Tauron 1. Ligi.