GKS Katowice - Trefl Gdańsk 3:2. 2,5 godziny siatkarskich emocji

dak.
20 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk przegrał dwa tie-breaki w ciągu czterech dni. Trefl Gdańsk przegrał dwa tie-breaki w ciągu czterech dni.

Trefl Gdańsk przegrał na wyjeździe z GKS Katowice 2:3 (25:15, 23:25, 19:25, 25:19, 11:15) w zaległym meczu 11. kolejki po blisko 2,5-godzinnym boju. To drugi przegrany tie-break żółto-czarnych w ciągu czterech dni. Siatkarze udadzą się prosto do Nysy, gdzie zakończą tygodniowy maraton spotkaniem z miejscową Stalą.

Michał Winiarski: Duma ze zgranego kolektywu - wywiad

GKS: Nowosielski 3, Kwasowski 13, Zniszczoł 12, Jarosz 15, Buchowski 14, Nowakowski 4, Watten (libero) oraz Musiał 3, Stolc, Firlej

TREFL: Janusz 2, Reichert 12, Crer 12, Wlazły 23, B. Lipiński 10, Mordyl 8, Olenderek (libero) oraz Sasak 4, Pietruczuk 1, Kozub

Dla Trefla Gdańsk było to drugie z trzech wyjazdowych spotkań w ciągu jednej podróży. W niedzielę grali w Rzeszowie z Resovią (2:3), skąd udali się do Katowic. Następnie wyruszą do Nysy, gdzie w sobotę zmierzą się z miejscową Stalą.

Początek starcia był wyrównany. Po stronie gości skutecznie ataki kończył Bartłomiej Lipiński oraz Mariusz Wlazły, a na bloku czujny był Bartłomiej Mordyl. Przewaga Trefla zaczęła zarysowywać się dopiero po przekroczeniu dwucyfrowego pułapu. Momentem kulminacyjnym była 5-punktowa seria, po której żółto-czarni prowadzili 19:12. To spokojnie wystarczyło, by dowieść przewagę do końca pierwszego seta.

Michał Winiarski na razie liderem, Marcin Janusz czwarty, ale różnice niewielkie. Pełna klasyfikacja na półmetku plebiscytu na Najlepszego Ligowca Roku 2020. Głosuj do 24 stycznia

W drugim podopieczni Michała Winiarskiego zaczęli od problemów, gdyż rywale prowadzili 3:0. Po atakach środkowych: Pablo Crera i Mordyla wydawało się, że po chwili wszystko wróci do normy, ale przez długi czas nie udało się wyprzedzić "Gieksy". Trefl łapał kontakt z rywalem, ale ten jednak uciekł na 6 "oczek". Jeszcze przez zdobyciem 20. punktu, udało się doprowadzić do remisu. W kolejnych minutach oglądaliśmy wyrównany bój, ostatecznie wygrany przez miejscowych 25:23.

Trzeci set zaczął się od udanych ataków Wlazłego, po których GKS odpowiedział 5-punktową serią. Goście ponownie ruszyli w pogoń, jednak za każdym razem, gdy się zbliżali, rywale ruszali w ucieczkę. Tym razem nie udało się już doprowadzić do remisu. Mając kilkupunktową przewagę, katowiczanie pewnie pędzili w stronę zwycięstwa w tej partii.

Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 3:2. Relacja live, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowi

Czara goryczy przelała się w czwartym secie. Gdańszczanie robili wszystko, by doprowadzić do tie-breaka i ani razu nie pozwolili rywalowi na objęcie przewagi. I znów, dopiero po przekroczeniu "dwucyfrówki", najpierw przyszła 3-, a potem 4-punktowa seria. Wydawało się, że ta partia zakończy się rezultatem podobnym do pierwszej, ale miejscowi obronili 4 piłki setowe. Piątej już nie dali rady.

W decydującym secie gospodarze zaczęli od 4:0. Rywale jednak wyrównali, ale do prowadzenia nie udało się doprowadzić. Miejscowi zachowywali 2-3 punkty przewagi i do końca kontrolowali grę, wygrywając do 11. i 3:2 w całym starciu.

Skuteczność ataków gdańskich siatkarzy zatrzymała się na 54 proc. 9-krotnie blokowali rywali, a 6 punktów zdobyli po zagrywkach.

14 MKS Będzin 20 2 18 16:57 6
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2021-01-23

Wyniki 21 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:20, 21:25, 17:25, 18:25)
  • Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (26:24, 26:24, 23:25, 25:23)
  • GKS Katowice - Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (25:27, 10:25, 19:25)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (29:27, 25:20, 26:24)
  • Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów (przełożony na 13.02)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin (przełożony na 13.02)
  • Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie (przełożony na 27.02)
  • Mecze zaległe z 11. kolejki:
  • GKS - TREFL 3:2 (15:25, 25:23, 25:19, 19:25, 15:11)
  • Aluron - ZAKSA 1:3 (21:25, 25:23, 13:25, 19:25)
  • Mecz zaległy z 1. kolejki:
  • Asseco Resovia - TREFL 3:2 (25:20, 29:31, 26:24, 17:25, 17:15)
  • Mecz zaległy z 6. kolejki:
  • Skra - Jastrzębski 0:3 (25:27, 23:25, 18:25)
  • Mecz zaległy z 10. kolejki:
  • Stal - Cuprum 1:3 (25:20, 23:25, 19:31, 16:25)
  • Mecz zaległy z 9. kolejki:
  • Indykpol - JW 3:1 (15:25, 27:25, 26:24, 25:16)
dak.

Opinie (10)

• Ilość komentarzy jak najbardziej oddaje zainteresowanie tą dyscypliną w Trójmieście.

• 0 0

• Co tam się stało pierwszy set 25-15 jde spać gładko wygrają, rano patrzę a tu zong

• 3 1

• (4)

no i marketingowy balon Gadomskiego robi coraz głośniejsze pierdut..... Ligowiec roku, wielkie nazwiska / bez doświadczenia , albo wypalone /, peany że lwy i inne zagrywki pod publikę, bo może kasa z miasta wpadnie etc. Jeszcze do końca sezonu daleko, na papierze niby cudownie, a życie krok po kroku, weryfikuje ten twór z nazwiskami co roku innymi. Młodzieży życzyć należy powodzenia, bo wzloty mają fajne, ale realnie to w lidze są 3-4 poważne zespoły w tym sezonie, a reszta zdecydowanie odstaje, pod każdym względem

• 6 33

• (1)

Gdzie szanowny Pan Znawca był jak zdobywali swoje 38 punktów. Pewnie dostali je w prezencie od przeciwników.