GKS Przodkowo - Bałtyk Gdynia 4:4 w ostatnim letnim sparingu

dak.
27 lipca 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia dopiero w czwartym letnim sparingu strzelał bramki. Jedną z nich po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył kapitan Sebastian Bartlewski. Bałtyk Gdynia dopiero w czwartym letnim sparingu strzelał bramki. Jedną z nich po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył kapitan Sebastian Bartlewski.

Bałtyk Gdynia zremisował z GKS Przodkowo 4:4 (2:1) w ostatnim letnim sparingu. Bramki strzelali Sebastian Bartlewski, Igor Jankowski, Mateusz Gułajski i nowo pozyskany Radosław Regliński. W składzie biało-niebieskich nie zobaczyliśmy nowych twarzy względem poprzedniego testmeczu. W sobotę 3 sierpnia o godz. 17 podopieczni Piotra Rzepki w inauguracyjnym meczu III ligi zmierzą się z Unią Janikowo.

GKS Przodkowo - BAŁTYK GDYNIA 4:4 (1:2)
BRAMKI: Wroński 4, Łuczak 58, Niedźwiecki 76, Stasiak 85 (karny) - Regliński 12, Bartlewski 22, Gułajski 74, Jankowski 84

BAŁTYK I połowa: Matysiak - Sobczak, Bany, Korpalski, Regliński - Demiańchuk, Bartlewski, zawodnik testowany, Renusz, Gułajski, zawodnik testowany

II połowa: Matysiak - Bany, Formella, Korpalski, Regliński - Gołubiński, Demiańczuk, Redecki, Bartlewski, zawodnik testowany - Jankowski

Olimpia Elbląg - Bałtyk Gdynia 3:0. Sprawdź relację z poprzedniego sparingu

W ostatnim teście przed startem rozgrywek Bałtyk Gdynia zmierzył się z IV-ligowym GKS Przodkowo. Podobnie, jak w poprzednich meczach kontrolnych, Piotr Rzepka w obu połowach szansę na zaprezentowanie umiejętności dał wielu piłkarzom, w tym również testowanym, którzy jeszcze nie podpisali kontraktu z biało-niebieskimi.

- Cały czas testujemy piłkarzy, którzy z nami trenują. Część już podpisała umowy, innych dopiero to czeka. Do startu ligi pozostał tydzień i będziemy jeszcze chcieli pozyskać piłkarzy na boki pomocy, lewą obronę - mówi nam Piotr Rzepka, trener Bałtyku Gdynia.
W wyjściowym składzie zobaczyliśmy również trzech nowych zawodników, którzy w ostatnich dniach dołączyli do zespołu. Mowa o Michale Renuszu, Radosławie Reglińskim i Mateuszu Banym.

Przeczytaj o trzech nowych piłkarzach Bałtyku Gdynia

Wynik otwarty został już w 4. minucie meczu, gdy Sebastian Wroński posłał mocny strzał z 16. metrów. Odpowiedź biało-niebieskich nastąpiła w 12. minucie, a na listę strzelców wpisał się Regliński po pięknym strzale zza pola karnego. Dla młodego obrońcy był to pierwszy gol w barwach gdyńskiego zespołu. Niedługo później goście wyszli na prowadzenie po uderzeniu Sebastiana Bartlewskiego z rzutu wolnego. Jeszcze w pierwszej połowie swoją formę potwierdził Marcin Matysiak, który obronił rzut karny.

Druga część spotkania to pokaz siły ofensywnej. Zaczęło się od wyrównania w 58. minucie. Ponowne prowadzenie goście objęli raz jeszcze w 74. minucie po bramce testowanego Mateusza Gułajskiego, piłkarza, który w ostatnim sezonie występował w rezerwach Arki Gdynia. Radość ze strzelonego gola trwała niespełna dwie minuty, bo chwilę później mieliśmy 3:3.

Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec spotkania, gdy Igor Jankowski podwyższył w 84. minucie. Kilkadziesiąt sekund później sędzia spotkania zdecydował się raz jeszcze na podyktowanie "jedenastki", jednak bramkarz gości przy strzale piłkarza z Przodkowa nie miał już tyle szczęścia.

Sebastian Letniowski: Bałtyk Gdynia potrzebuje więcej cierpliwości. Przeczytaj wywiad z byłym trenerem biało-niebieskich

- Obie drużyny postawiły na ofensywę, choć w sobotnim meczu chcieliśmy przećwiczyć warianty defensywne. W pojedynku mieliśmy wiele sytuacji strzeleckich, które mam nadzieję przełożą się na ligowy mecz z Unią Janikowo. Ponownie "frycowe" zapłacili młodzi piłkarze, którzy cały czas ogrywają się. Doskonale widać to po wyniku. Liczę, że wyciągną wnioski, a rezultaty przyjdą niebawem. Mieliśmy fragmenty, na które patrzyło się z przyjemnością, ale to tylko momenty. W lidze chciałbym oglądać taką grę przynajmniej przez 70 minut w spotkaniu - wyjaśnia trener.
W sobotę 3 sierpnia o godz. 17 biało-niebiescy zagrają pierwszy ligowy mecz w sezonie 2019/2020. Piłkarze z Gdyni na wyjeździe zmierzą się z beniaminkiem III ligi - Unią Janikowo.

- Kończymy powoli okres przygotowawczy. Przed nami jeszcze akcenty wydolnościowe, trenowanie stałych fragmentów gry. Musimy być odpowiednio gotowi na mecz z Unią Janikowo - kończy Piotr Rzepka.

Łukasz Włodarczyk nie zagra w Bałtyku Gdynia. Przeczytaj dlaczego

RUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Przyszli: Mateusz Bany (obrońca, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Michał Renusz (pozycja: pomocnik, ostatni klub: Anioły Garczegorze), Radosław Regliński (pomocnik, Wierzyca Pelplin), Piotr Rzepka (trener)

Mogą przyjść: Piotr Bochiński (bramkarz), Paweł Szejko (obrońca), Maciej Kaźmierczak (obrońca) - wszyscy z zespołu juniorów, Kamil Krupiński (obrońca, Victoria Sulejówek), Jakub Olesiński (obrońca, Kosa Konstancin), Mateusz Węsierski (napastnik, Gryf Wejherowo), Jakub Siczewski (obrońca), Mateusz Gułajski (pomocnik, Arka II Gdynia)

Odeszli: Michał Marczak (napastnik, nowy klub: Kotwica Kołobrzeg), Przemysław Czerwiński (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Sebastian Letniowski (trener, KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)

LETNIE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
13 lipca, wyjazd - Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 0:0
17 lipca, Gdynia, Concordia Elbląg (III liga) 0:3 (0:0)
20 lipca, wyjazd - Olimpia Elbląg (II liga) 0:3 (0:1)
27 lipca, wyjazd - GKS Przodkowo (IV liga) 4:4 (2:1)
dak.

Opinie (39) 5 zablokowanych

• (4)

niestety tylko walka o utrzymanie i to dosłownie walka...chciałbym się mylić ale taka prawda

• 41 9

• (1)

Waldek Stanik jest jeszcze trenerem bramkarzy w Bałtyku?

• 2 0

• Skąd te informacje?

• 0 0

• Pan Git (1)

Ja się pytam gdzie jest w składzie Goły?