GKS Stoczniowiec - KTH Krynica 9:2!

Michał Kulawiński
16 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
W pierwszym w tym roku meczu rozegranym na własnym lodowisku GKS Stoczniowiec pewnie pokonał KTH Krynice 9:2. To już trzecie tak wysokie zwycięstwo Gdańszczan nad drużyną z Góry Parkowej, dotychczas nasi wygrywali 7:1 i 7:0. Duże brawa należą się Tomaszowi Wawrzkiewiczowi, który rozegrał piąty mecz bez straty bramki, a także drugiemu atakowi (Skutchan, Bagiński, Jurasek).

Stoczniowiec Gdańsk - KTH Krynica 9:2 (1:0, 4:0, 4:2)
Kary: 6 - 33 minuty (w tym kara meczu dla Witkowskego)
Sędziowali: Krzysztof Rzerzycha, Marek Skalski, Jacek Rokicki.
Widzów: około 1000.

STOCZNIA: Wawrzkiewicz (56. Pietrzak); Sokół - Fraszko, Korczak - Gabryś, Cychowski - Bukowski, Smeja - Wróbel (2); Proszkiewicz - Justka - Suchomski (2), Skutchan - Bagiński - Juraszek (2), Kostecki - Szaryton - Kiedewicz, Jankowski - Błażowski - Fraszko.

KRYNICA: Włodarczyk; Mainer - Tyczyński (2), Leśniak - Strzempek, Csorich (4) - Cieślak, Macierz; Witowski (25) - Voznik - Radwański, Krzak - Piksa - Niemiec, Cieraciew - Kominek (2) - Adamczik, Bialik - Sobała

W pierwszej tercji nieznacznie przeważali goście, już w pierwszej minucie zagrozili naszej bramce. To jednak Stoczniowcy pierwsi zdobyli bramkę. W 12. minucie silnie uderzył Sebastian Bukowski, lot krążka zmienił Adam Bagiński kompletnie zaskakując Rufina Włodarczyka.

Kliknij, aby powiększyć! Kliknij, aby powiększyć!
Druga odsłona to już dominacja drużyny z Gdańska. W 23 minucie Roman Skutchan otrzymuje podanie od Zdenka Juraska i strzałem spod niebieskiej linii umieszcza krążek w bramce. Kolejną bramkę w 26. minucie, po błędzie bramkarza, strzela Robert Suchomski, asysta (asysta: Łukasz Sokół). 33. minuta i jest już 4:0, Adam Bagiński podaje do Romana Skutchana ten odgrywa do Zdenka Juraska, który umieszcza krążek w pustej bramce. Jest to setna bramka Stoczniowca w tym sezonie. W 38. minucie strzałem z połowy lodowiska próbuje zaskoczyć bramkarza gości Rafał Cychowski. Chwilę później pojedynek sam na sam z Martinem Voznikem wygrywa znakomicie broniący Tomasz Wawrzkiewcz. W 39. minucie Zdenek Jurasek otrzymuje podanie od Adama Bagińskiego, "kładzie" Rufina Włodarczyka i mamy 5:0. Pod koniec tercji dochodzi do starcia Sławomira Kiedewicza z Sebastianem Witkowskim, Witkowski otrzymuje karę 20' + 5'!

Trzecią tercję Stoczniowcy rozpoczynają zakładając zamek, Krynica jednak skutecznie wybija krążek z własnej tercji obronnej. 44. minuta, kolejny zamek i po strzale Tomasza Proszkiewicza jest już 6:0 (asysta: Robert Fraszko). W 50. minucie karę za atak kijem trzymanym oburącz otrzymuje David Kominek, gospodarze nie wykorzystują tej przewagi. Za to w 52. minucie po indywidualnej akcji krążek w bramce umieszcza Adam Bagiński (7:0). Niespełna 40 sekund później strzałem z niebieskiej linii na 8:0 podwyższa Adam Fraszko. 53. minuta - karę otrzymuje Bartłomiej Wróbel, KTH zakłada zamek, ku uciesze kibiców niebezpieczną sytuację ratuje jednak Piotr Korczak, łapiąc krążek w polu bramkowym.
W 56. minucie świetnie spisującego się Tomasza Wawrzkiewicza zmienia Sławomir Pietrzak. Chwilę potem w zamieszaniu pod naszą bramką Radwański strzela i jest 8:1. W ostatniej minucie po podaniu od Wiktora Sharytona gola zdobywa Artur Kostecki i gdy wydawać by się mogło, że do końca spotkania już nic się nie wydarzy, w ostatniej sekundzie Sławomir Krzak ustanawia wynik meczu na 9:2 (asysta Martin Voznik i Marian Csorich)!

Wyniki pozostałych spotkań: Dwory Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:4 (0:2, 1:1, 1:1); Zagłębie Sosnowiec- MMKS Wojas Podhale Nowy Targ 2:3 (1:0, 0:2, 1:1).

Opinie (4)

• Brawo panowie hokeisci, wreszcie gracie na miare Naszych oczekiwan. Tylko te ceny biletów a mmoze dzialacze powinni wziasc przyklad od Katowic. Czy ktos mnie poprze?

• 0 0

• Więcej sport.trojmiasto.pl!!!

A ja się sieszę, że na sport.trojmiasto.pl coraz więcej jest relacji dziennikarzy z tego serwisu. Myslalem, ze jak się już "zbrataliście" z komuchami z "Głosu" to spoczniecie na laurach - na szczęście tak się nie stało. Brawo i gratulację. Według mnie - jesteście obecnie najlepszym (najpełniejszym) regionalnym serwisem sportowym w naszym kraju. Tak trzymać...

• 0 0

• Friko

Zastanawiam się dlaczego Stoczniowiec nie chce wpuszczać kibiców "za darmo" na mecze niskiej rangi. Popieram x-man'a - trochę rozsądku Panowie działacze, niech przestrogą będzie GKS Wybrzeże (żużel).