GKS Tychy - Arka Gdynia 0:2. Zwycięstwo w jubileuszowym meczu nr 1000

7 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Hubert Adamczyk nie wykorzystał rzutu karnego, ale ostatecznie to on otworzył wynik meczu GKS Tychy - Arka Gdynia. Hubert Adamczyk nie wykorzystał rzutu karnego, ale ostatecznie to on otworzył wynik meczu GKS Tychy - Arka Gdynia.

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z GKS Tychy 2:0 (1:0). Hubert Adamczyk nie wykorzystał rzutu karnego, ale kilka minut później się zrehabilitował, gdyż to on otworzył wynik spotkania. Żółto-niebiescy zachowali 3. miejsce w Fortuna 1. Liga, a ponadto zanotowali zwycięstwo w jubileuszowym, tysięcznym meczu na zapleczu ekstraklasy.

. Rumin

Rezerwowi: 1 Odyjewski, 7 Piątek, 16 Krężeloch, 20 Jaroch, 21 Machowski, 25 Żytek, 27 Kargulewicz, 29 Malec, 79 Kozina

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 8 Marcus, 13 Zmorzyński, 17 Hiszpański, 18 Sasin, 21 Skóra, 23 Diaw, 77 Żebrowski
  • 46' 19 Rumin Zmiany 20 Jaroch
  • 46' 9 Wachowiak Zmiany 79 Kozina
  • 46' 14 Biel Zmiany 27 Kargulewicz
  • 62' 98 Czyżycki Zmiany 29 Malec
  • 78' 8 Grzeszczyk Zmiany 7 Piątek
  • 46' 19 Kobacki Zmiany 17 Hiszpański
  • 58' 6 Milewski Zmiany 13 Zmorzyński
  • 85' 11 Adamczyk Zmiany 8 Marcus
  • 19' Adamczyk
  • 64' Aleman
  • 22' Biel
  • 67' Połap
  • 67' Wolak, asystent pierwszego trenera
  • 88' Memić
  • 88' Czubak

Przeczytaj, jaki sposób na obronę karnych ma bramkarz Arki Gdynia

w składzie Arki dwie wymuszone zmian w porównaniu z ostatnią kolejką. Za kartki pauzuje Deja, a jego miejsce w środku drugiej linii zajmuje Bednarski. Natomiast do obrony za kontuzjowanego Bunozę wchodzi Memić

Arka Gdynia - Skra Częstochowa 3:2. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Arka nie wypełniła wszystkich miejsc w protokole, gdyż do grona kontuzjowanych dołączyli: Siemaszko i Kuzimski
GKS w ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe z Widzewem 1:2. W porównaniu z tamtym meczem w "11" na Arkę cztery zmiany, w tym trzy w drugiej linii. Do gry wychodzą: Mańka (GKS Tychy), Grzeszczyk (GKS Tychy), Paprocki i Wachowiak (GKS Tychy)
Arka w przypadku zwycięstwa wróci na 3. miejsce, remis bądź porażka pozostawi ją na 4. pozycji, którą obecnie zajmuje
Arka żółto-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki, GKS czarne stroje
1'
od środka mecz rozpoczął GKS
1'
Nedić (GKS Tychy) niecelnie po zagraniu Mańki (GKS Tychy)
2'
lewym skrzydłem przedzierał się Aleman (ARKA Gdynia), ale piłka uciekła mu na aut
3'
rzut karny dla Arki. Jałocha (GKS Tychy) fauluje Czubaka. GKS sam siebie zaskoczył, bo wrzucił piłkę z autu we własne pole karne, gdzie było trzech tyszan i napastnik Arki
4'
Jałocha (GKS Tychy) obronił strzał z rzutu karnego Adamczyka (ARKA Gdynia)! Uderzenia pomocnika w lewy róg bramki, tam też rzucił się bramkarz i złapał piłkę
4'
przypomnijmy, że Jałocha (GKS Tychy) grał w przeszłości w Arce, a Adamczyk (ARKA Gdynia) w Tychach
5'
niecelny strzał Paprzyckiego (GKS Tychy)
8'
Adamczyk (ARKA Gdynia) dośrodkował wzdłuż pola bramkowego GKS, ale nikt nie zamknął akcji
9'
rykoszet po strzale Milewskiego (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
10'
nikt nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
11'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybija piłkę metr od linii bramkowej. Paprzycki uprzedził Krzepisza i trącił piłkę wrzucaną przez Grzeszczyka
12'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Grzeszczyka (GKS Tychy) z narożnika boiska
13'
Zbyt mocne podanie Stępnia do Czubaka. Piłkę przejął Jałocha (GKS Tychy)
14'
nerwowo gra defensywa GKS, Jałocha (GKS Tychy) wybił piłkę w aut
15'
Wachowiak (GKS Tychy) w polu karnym Arki zagrał ręką
16'
ofiarnie Czubak, leżąc na ziemi zdołał celnie dograć piłkę, mimo że był atakowany przez dwóch rywali
17'
Aleman (ARKA Gdynia) huknął z woleja, ale przeniósł piłkę nad bramką
19'
zablokowany strzał z dystansu Paprzyckiego (GKS Tychy)
19'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk. Stępień zagrał z własnej połowy nad obrońcami rywali. Adamczyk wybiegł sam na sam z Jałochą i przerzucił nad nim piłkę. Nim futbolówka wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka
20'
sędzia analizuje VAR, sprawdzane jest, czy Adamczyk (ARKA Gdynia) nie był na spalonym
21'
Gol został uznany. Dla Adamczyka (ARKA Gdynia) to 11. gol w tym sezonie, ma też 10 asyst
22'
pomocy medycznej potrzebuje Milewski (ARKA Gdynia), który ucierpiał w starciu z Bielem
22'
Żółtą kartką został ukarany Biel (GKS Tychy).
23'
Krzepisz (ARKA Gdynia) uprzedził Biela (GKS Tychy) i Rumina, przejmując piłkę
25'
Kobacki (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Połapowi (GKS Tychy), ale uciekła mu ona poza boisko
27'
Stępień (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji przebiegł niemal pół boiska, ale przed polem karnym stracił piłkę
28'
rzut rożny dla gospodarzy
28'
Krzepisz (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Grzeszczyka (GKS Tychy) z narożnika boiska
29'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po wrzutce Połapa (GKS Tychy)
30'
posiadanie piłki 50:50, ale celne strzały tylko po stronie Arki
31'
zbyt mocne podanie Adamczyka (ARKA Gdynia) w kierunku Kobackiego (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Jałocha (GKS Tychy)
34'
zablokowany strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) z pola karnego. Będzie korner
35'
Wachowiak (GKS Tychy) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Adamczyka (ARKA Gdynia)
36'
Dobrotka (ARKA Gdynia) leży na boisku. Potrzebna pomoc medyczna
37'
rozgrzewa się Diaw (ARKA Gdynia), który czeka na debiut w Arce
38'
Dobrotka (ARKA Gdynia), trzyma się za kolano, ale wraca na boisko
38'
wysoko nad bramką strzelał Biel (GKS Tychy)
39'
niecelny strzał sprzed pola karnego Adamczyka (ARKA Gdynia)
40'
Nedić (GKS Tychy) głową do Jałochy (GKS Tychy) po tym, gdy uprzedził Czubaka, do którego próbował dogrywać Adamczyk (ARKA Gdynia)
42'
Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Biela (GKS Tychy)
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GKS TYCHY - ARKA GDYNIA 0:1
Arka prowadzi zasłużenie w Tychach, bo jest zespołem konkretniejszym i lepiej zorganizowanym. Adamczyk (ARKA Gdynia) nie wykorzystał karnego, ale zdobył prowadzenie po kapitalnym podaniu Stępnia.
Rywale odpowiedzieli dwiema akcjami, po których groźniej było pod bramką Arki, ale na wysokości zadania stanęli Dobrotka (ARKA Gdynia) i Krzepisz (ARKA Gdynia).
w przerwie intensywnie rozgrzewał się Hiszpański (ARKA Gdynia)
46'
GKS Tychy przeprowadza aż trzy zmiany w przerwie. Boisko opuszcza Rumin, w jego miejsce wchodzi Jaroch.
46'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Wachowiak, w jego miejsce wchodzi Kozina.
46'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Biel, w jego miejsce wchodzi Kargulewicz.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Hiszpański.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Arka
49'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
50'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Grzeszczyka (GKS Tychy)
50'
ale znów Dobrotka (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza własną bramkę, gdy rywale ponowili atak
51'
teraz Grzeszczyk (GKS Tychy) zagrał tak mocno z narożnika boiska, że piłka minęła wszystkich piłkarzy stojących w "16"
52'
Jałocha (GKS Tychy) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
53'
Kargulewiczowi (GKS Tychy) uciekła piłka poza boisko, gdy ścigał się z Hiszpańskim (ARKA Gdynia)
56'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Połapa (GKS Tychy). rzut rożny dla miejscowych
56'
rozgrzewkę kończy Zmorzyński (ARKA Gdynia), zapewne Arka przejdzie na grę czterema obrońcami
57'
po rzucie rożnym GKS z kontrą ruszył Stępień (ARKA Gdynia), ale gdy był już w polu karnym został zablokowany, a potem jeszcze faulował
58'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Zmorzyński.
58'
wymuszona zmiana, gdyż Milewski (ARKA Gdynia) zgłosił uraz
59'
nie ma zmiany ustawienia, Arka nadal z trójką obrońców, a na pozycję opuszczoną przez Milewskiego (ARKA Gdynia) przesunięty Hiszpański (ARKA Gdynia), Zmorzyński (ARKA Gdynia) gra jako lewe wahadło
61'
po przerwie na razie obu drużynom niewiele wychodzi ze składnej gry
62'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Czyżycki, w jego miejsce wchodzi Malec.
62'
Aleman (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
63'
Czubak niecelnie główkował po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
64'
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleman. Arka przedarła się lewym skrzydłem. Bednarski wycofał piłkę do Alemana, a Christian z około 14 metra posłał piłkę po ziemi obok Jałochy do siatki
66'
zaiskrzyło między Adamczykiem (ARKA Gdynia) a Połapem (GKS Tychy), przepychanki przy linii bocznej
67'
Żółtą kartką został ukarany Połap (GKS Tychy).
67'
Żółtą kartką został ukarany Wolak, asystent pierwszego trenera (ARKA Gdynia).
69'
Jałocha (GKS Tychy) odbił piłkę po strzale z dystansu Alemana (ARKA Gdynia)
71'
na spalonym Paprzycki (GKS Tychy)
72'
Malec (GKS Tychy) dobrze pilnowany w polu karnym, Słowak nie miał szans, aby odwrócić się z piłką i oddać strzał
75'
niecelnie główkował Kargulewicz (GKS Tychy)
76'
Bednarski (ARKA Gdynia) faulowany na wysokości pola karnego
77'
Jałocha (GKS Tychy), choć z kłopotami, to złapał piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
78'
Hiszpański (ARKA Gdynia) wybił piłkę spod nóg Nedicia (GKS Tychy). Będzie korner dla gospodarzy
78'
niecelny strzał głową Mańki (GKS Tychy) po dośrodkowaniu Grzeszczyka (GKS Tychy) z narożnika boiska
78'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Grzeszczyk, w jego miejsce wchodzi Piątek.
78'
Mańka (GKS Tychy) przejął opaskę kapitana od Grzeszczyka (GKS Tychy)
79'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zablokowany w polu karnym GKS. Wywalczył jeszcze korner
80'
Połap (GKS Tychy) wybił piłkę, którą z narożnika boiska dośrodkował Aleman (ARKA Gdynia)
83'
pomocy medycznej potrzebuje Memić (ARKA Gdynia), który zderzył się z kolegą z drużyny - Dobrotką (ARKA Gdynia)
83'
do wejścia przygotowuje się Marcus (ARKA Gdynia)
84'
Diaw (ARKA Gdynia) także jest gotowy do wejścia, ale Memić (ARKA Gdynia) wraca do gry
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Marcus.
86'
Czubak zdobył rzut rożny
87'
bez zagrożenia dla GKS po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
88'
Żółtą kartką został ukarany Memić (ARKA Gdynia).
88'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia) po faulu na Kargulewiczu
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Krzepisz (ARKA Gdynia) kapitalnie broni strzał głową Paprzyckiego (GKS Tychy), który uderzał z 6. metra
90+1
niecelny strzał Nedicia (GKS Tychy)
90+2
teraz piłka po strzale Nedicia (GKS Tychy) dotarła do Krzepisza (ARKA Gdynia), ale siła uderzenia nie była wielka
90+4
Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Mańki (GKS Tychy)
90+4
KONIEC MECZU. GKS TYCHY - ARKA GDYNIA 0:2
jeszcze pomocy medycznej potrzebuje Bednarski (ARKA Gdynia)
Arka wygrała jubileuszowy, tysięczny mecz na zapleczu ekstraklasy. Sukces odniosła dzięki konsekwencji i wyrachowaniu. Z 4 celnych strzałów 2 zamieniła na gole. Rywale oddali tylko 2 celne uderzenia. Krzepisz (ARKA Gdynia) był na posterunku.

18 GKS Jastrzębie 26 3 9 14 20:41 18
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Na koniec sezonu przy równej liczbie punktów decyduje bilans bezpośrednich meczów. W trakcie rozgrywek ten przepis jest uwzględniany, jeśli drużyny rozegrały ze sobą oba spotkania. Jeśli jeszcze nie rozegrały, decyduje bilans bramek z całych rozgrywek.
Tabela wprowadzona: 2022-04-07